Kako pridobiti ure za pripravništvo?

Trenutno berete:
Kako pridobiti ure za pripravništvo?

Točno tako, v kolikor se prijavi nekdo s strokovnim in nekdo brez strokovnega je zakonsko dolžan vzeti tistega s strokovnim. Ravnatelji objavijo razpis na tabli pred tajništvom, ga dajo v uradni list, šolsko glasilo, zavod za zaposlovanje kjer želijo samo javno objavo... kamorkoli...
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Zakaj potem to ne drzi v primeru razpisa Popestrimo šolo? Bo dobil nekdo brez strokovnega in bo vse OK, ker pač razpis to omogoča?!
 
a o podjemni pogodbi ve kdo kaj? oz. kaj je napisano, kot opravljanje dela?
 
Točno tako, v kolikor se prijavi nekdo s strokovnim in nekdo brez strokovnega je zakonsko dolžan vzeti tistega s strokovnim. Ravnatelji objavijo razpis na tabli pred tajništvom, ga dajo v uradni list, šolsko glasilo, zavod za zaposlovanje kjer želijo samo javno objavo... kamorkoli...
Pa to Je katastrofa.
 
a o podjemni pogodbi ve kdo kaj? oz. kaj je napisano, kot opravljanje dela?

Jaz sem delala preko podjemne pogodbe na srednji šoli. Izvajala sem učno pomoč in interesno dejavnost. Bilo je nekaj ur na teden. Strokovnega sem imela že opravljenega, tako da predlagam, da se za priznavanje dela preko podjemne pogodbe obrnete na ministrstvo.
 
aha..hvala
ja, saj to sem prebrala samo nikjer ni napisano, kaj na primer piše v pogodbi za vrtec. Za kakšno delo npr. Kaj bi mi mogel ravnatelj napisat v pogodbo, da bi bilo primerno za podjemno pogodbo. To me zanima :)

Hvala
 
Pozdravljeni, zanima me, če je že kdo od vas bil preko Zavoda za zaposlovanje vključen v program Usposabljanje na delovnem mestu za mlade? Koliko teh ur, ki jih bom tekom usposabljanja opravila, se mi bo dejansko štelo v ure za strokovni izpit? In kako je z priznavanjem ur prakse, ki smo jo opravili tekom študija, za stare univerzitetne 4. letne programe? Hvala za odgovor. Lp
 
Eva, jaz se dogovarjam za Usposabljanje, vendar v vrtcu s SŠ izobrazbo. Prizna se 8ur dnevno.
Iz mizš so mi sporočili, da mi za program prekvalifikacije za predšolsko vzgojo priznajo 102 uri. Za študijski program RP pa 120 ur (60 + 60).
Kakšne so pa vaše izkušnje? Koliko ur vam priznajo?

Če bi hotela zbrati 840 ur, bi mi z upoštevanjem tistih 80 ur, zmanjkalo 26 ur! KATASTROFA!
Tako, da bom opravljala za pomočnico. Samo, da imam ta papir v roki.
 
Pozdravljeni.

Zanima me, če ima kdo podoben primer kot jaz... Z mesecem avgustom sem zaposlena na Ljudski univerzi kot strokovni delavec. Tam opravljam na nek način pedagoško delo, saj poučujem starejše krožek računalništva (čeprav to ni v moji stroki, saj sem likovni pedagog, vendar starejšim podajam informacije in svoje znanje o računalništvu - za vsako uro si pripravim vse potrebne stvari - učne priprave, naloge...). Na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport sem zasledila:
.......
"Svetovalni delavec, knjižničar, organizator zdravstveno-higienskega režima, organizator prehrane, organizator šolske prehrane, organizator ali drugi strokovni delavec v izobraževanju odraslih, organizator obveznih izbirnih vsebin, organizator praktičnega usposabljanja z delom, organizator praktičnega pouka ter računalnikar – organizator informacijskih dejavnosti lahko pristopijo k opravljanju strokovnega izpita, če uspešno opravijo pisno nalogo, ki se izvaja pod vodstvom mentorja v vzgojno-izobraževalnem zavodu."....(Strokovni izpit | Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport)

Ali mogoče ve kdo za kakšno pisno nalogo se gre? Po tem opisu zgoraj, vendarle ustrezam pogojem za opravljanje strokovne izpita, ali pač?

Hvala za odgovore!
 
Moj primer je malo nenavaden in sicer me zanima, ali je možno pridobiti ure za pripravništvo z izvajanjem lektorata na fakulteti kot asistent? Nikjer ni nič napisano o tem, zato sem zelo zmedena.
 
Pozdravljeni. Trenutno sem redno zaposlena na OŠ in sicer kot spremljevalka gibalno oviranim učencem. Ker imam pedagoško izobrazbo, so v pogodbi našteta tudi druga dela - na primer nadomeščanja, varstvo, dežurstvo, tudi samostojno izvajanje pouka v razredu. Zanima me, če se to lahko šteje za pripravništvo? Dejansko tudi opravljam vsa ta dela zraven spremstva.

Hvala za odgovor.
 
Oglašam se z odgovorom iz MIZŠ:
Gospa Kaučič mi je napisala, da se moje asistenstko delo upošteva v okviru 80 ura v okviru druge neposredne organizirane aktivnosti z namenom vzgoje in izobraževanja. Še sama ne morem verjeti njenemu odgovoru, saj gre nenazadnje za pedagoški proces, plus zaposlena sem na delovnem mestu. Jaz resnično ne razumem, kako lahko potem človek sploh pridobi ure za pripravništvo. Zaposlila sem se na delovnem mestu asistentke (hvala bogu, da sem vsaj to dobila, četudi za določen čas), saj trenutno nismem imela druge možnosti glede na situacijo kakršna je, pri tem sem iskreno upala, da se bodo moje pedagoške obveznosti štele v ure! Ampak ne, očitno to pa ni javno izobraževalni zavod.... Zavedam se, da bom ure potrebovala, saj ne bom večno zaposlena tu, ampak brez ur pa tudi ne morem delati strokovnega izpita in se posledično zaposliti v šoli.
Kaj lahko človek sploh komentira na izjave MIZŠ-ja? Žalostno...
 
Če si dobila delo asistentke preko razpisa, ki je bil junija, si poglej besedilo razpisa in pogosta vprašanja in odgovore, kjer je zapisano, da kot asistent ne dobiš ur za strokovni izpit, saj ne delaš kot strokovni delavec ampak kot asistent. Se pa strinjam, da je zelo težko dobiti ure, brez strokovnega izpita pa ni mogoče konkurirati na razpisih.
 
Če si dobila delo asistentke preko razpisa, ki je bil junija, si poglej besedilo razpisa in pogosta vprašanja in odgovore, kjer je zapisano, da kot asistent ne dobiš ur za strokovni izpit, saj ne delaš kot strokovni delavec ampak kot asistent. Se pa strinjam, da je zelo težko dobiti ure, brez strokovnega izpita pa ni mogoče konkurirati na razpisih.

Ja sem videla besedeilo razpisa, vendar je po mojem mnenju zakon skregan z logiko in zdravo pametjo. Vsaj v mojem primeru je temu tako. Poučujem italijanščino kot asistent (pač ne kot strkovni delavec), za to potrebujem učne priprave, predmet ima učni načrt, študentje pišejo ipzit, itd. Če oni to ne smatrajo kot pedagoško delo, ki bi ustrezalo kriterijem, potem resnično ne vem, kaj pedagoški poklic več je....
Kakorkoli, sama sem obupala nad situacijo, saj navadno na vse prošnje, ki jih pošljem dobim negativen odgovor, ker nimam strkovnega izpita, na ministrstvu pa pedagoškega dela pač ne smatrajo kot pedagoškega :D
 
Pozdravljeni. Trenutno sem redno zaposlena na OŠ in sicer kot spremljevalka gibalno oviranim učencem. Ker imam pedagoško izobrazbo, so v pogodbi našteta tudi druga dela - na primer nadomeščanja, varstvo, dežurstvo, tudi samostojno izvajanje pouka v razredu. Zanima me, če se to lahko šteje za pripravništvo? Dejansko tudi opravljam vsa ta dela zraven spremstva.

Hvala za odgovor.
Pozdravljena,
jaz sem imela isti problem...spremljevalka, ki je v vrtcu opravljala vsa vzgojno izobraževalna dela (dela pomočnice vzgojiteljice). In sem dobila takšen odgovor iz ministrstva.


Spoštovani,

spremljevalec gibalno oviranega ni strokovni delavec na področju vzgoje in izobraževanja, temveč tehnični delavec, zato lahko navedene delovne izkušnje uveljavljate le kot drugo neposredno organizirano aktivnost z namenom vzgoje in izobraževanja v maksimalnem obsegu 55 ur za delavce s srednješolsko oziroma 80 ur za delavce z višješolsko oziroma visokošolsko izobrazbo.

Le v primeru, da iz sklenjene pogodbe o zaposlitvi izhaja, da lahko opravljate tudi delo strokovnega delavca, se vam lahko ure na delovnem mestu strokovnega delavca priznajo ob dodatnem izkazanem potrdilu s strani delodajalca.

Lep pozdrav,
Kristina Kaučič

In ja...imela sem to srečo, da sem bila zaposlena preko javnih del s pogodbo Pomoč pri učenju in druga pomoč otrokom in, da mi je ravnatelj napisal tisto potrdilo, da sem v 8 mesecih dejansko opravila 700 ur vzgojno izobraževalnega dela. No, meni je uspelo in že imam v rokah strokovni izpit..želim pa, da uspe še komu, ker res ni fer.
 
Eva, jaz se dogovarjam za Usposabljanje, vendar v vrtcu s SŠ izobrazbo. Prizna se 8ur dnevno.
Iz mizš so mi sporočili, da mi za program prekvalifikacije za predšolsko vzgojo priznajo 102 uri. Za študijski program RP pa 120 ur (60 + 60).
Kakšne so pa vaše izkušnje? Koliko ur vam priznajo?

Če bi hotela zbrati 840 ur, bi mi z upoštevanjem tistih 80 ur, zmanjkalo 26 ur! KATASTROFA!
Tako, da bom opravljala za pomočnico. Samo, da imam ta papir v roki.
Kako pa se da to dogovoriti? Ali vsakega vzamejo na usposabljanje, kako dolgo traja, koliko ur na dan se dela, kaj vse se dela? Je kaksno placilo? ...
Hvala za odgobor.
 
Mene zanima, ali se nam predmetnim učiteljem dejansko prizna samo 1/3 ur pedagoške prakse? Torej meni npr. samo 60 od 180-ih? In pa, če morda katera ve, koliko ur lahko prinese trimesečno usposabljanje? Hvala
 
Ojla,
tudi jaz sem tak primer...organizator izobraževanja. Na ministrstvu so mi rekli, da se lahko prijavim kot učiteljica in sem opravila teh 5 nastopov v šoli. Zdaj pa bolj kot berem pravilnik, bolj se mi zdi, da ne bo šlo čez in bom morala napisati seminarsko, saj moje delavni izkušnje niso "javno veljavne". Na ministrstvu se mi nihče ne oglasi (eno pripravnico imajo tam na novo), poslala sem jim mail pa še ni odgovora.

Mi lahko kdo pomaga s kakšno informacijo?
Hvala!
Lp


Pozdravljeni.

Zanima me, če ima kdo podoben primer kot jaz... Z mesecem avgustom sem zaposlena na Ljudski univerzi kot strokovni delavec. Tam opravljam na nek način pedagoško delo, saj poučujem starejše krožek računalništva (čeprav to ni v moji stroki, saj sem likovni pedagog, vendar starejšim podajam informacije in svoje znanje o računalništvu - za vsako uro si pripravim vse potrebne stvari - učne priprave, naloge...). Na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport sem zasledila:
.......
"Svetovalni delavec, knjižničar, organizator zdravstveno-higienskega režima, organizator prehrane, organizator šolske prehrane, organizator ali drugi strokovni delavec v izobraževanju odraslih, organizator obveznih izbirnih vsebin, organizator praktičnega usposabljanja z delom, organizator praktičnega pouka ter računalnikar – organizator informacijskih dejavnosti lahko pristopijo k opravljanju strokovnega izpita, če uspešno opravijo pisno nalogo, ki se izvaja pod vodstvom mentorja v vzgojno-izobraževalnem zavodu."....(Strokovni izpit | Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport)

Ali mogoče ve kdo za kakšno pisno nalogo se gre? Po tem opisu zgoraj, vendarle ustrezam pogojem za opravljanje strokovne izpita, ali pač?

Hvala za odgovore!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Pridružite se učiteljem iz Luksemburga in Irske na delavnici umetne inteligence za osnovnošolske...
Odgovori
0
Ogledi
87
  • Članek
V luči izzivov razvoja novih tehnologij in bodočih kadrov na področju geodezije sta Fakulteta za...
Odgovori
0
Ogledi
61
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
984
  • Članek
Varstvo in spodbujanje pravic otrok sta med glavnimi cilji EU in Evropskega parlamenta. Zapisana...
Odgovori
0
Ogledi
314
  • Vprašanje
Pozdravljeni, prijati se moram na strokovni izpit in me zanima, kako hitro ste dobili datum za...
Odgovori
4
Ogledi
1.045
  • Članek
Mirovni inštitut v sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine Slovenije vljudno vabi na posvet o...
Odgovori
0
Ogledi
231
  • Članek
Sviz v sredo pripravlja protestni shod pred poslopjem vlade, na katerem bodo izrazili...
Odgovori
0
Ogledi
265

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu