KAKO POTEKA SAM IZPIT?

Trenutno berete:
KAKO POTEKA SAM IZPIT?

Pridružen
9. feb 2011
Prispevki
20
Zdravo,

nisem še nikjer zasledila te teme. Prosila bi, če lahko kdo napiše, kako sploh poteka izpit. Jaz namreč sploh ne poznam nikogar, ki bi ga lahko to vprašala. Torej, katero področje je najprej, ti postavijo vprašanja, ali jih izžrebaš, imaš kaj časa za pripravo odgovorov, ipd.

Hvala.

Lp
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljena!

Podrobnejši potek strokovnega izpita imaš zapisan v Zakonu o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja.

Vrstni red pa je tak:
1. Ustavna ureditev RS in institucije EU ter pravice in temeljne svoboščine
2. Predpisi, ki urejajo vzgoji in izobraževanje
3. Slovenski knjižni jezik

Vprašanja ti postavljajo, za razmislek pa mislim da nimaš ravno pretirano veliko časa (malo že lahko razmišljaš :) )
 
Pozdravljeni,

Ali morda kdo ve, koliko kandidatov opravlja strokovni izpit na isti dan. Ali so popolnoma vsi najavljeni ob isti uri? Je seznam kandidatov po abecednem redu in podobno. Kakšna je kaj statistika? :|

Hvala za odgovore in lp, M.
 
Nekaj dni nazaj sem ga opravila. Kandidati so razporejeni po sejnih sobah glede na to za katero področje opravljaš izpit (vrtec, šola). Po 6 kanditatov na sobo, 4 smo imele isto uro, 2 pa 1 uro kasneje.jaz sem bila prva, verjetno na podlagi prijave, ne po abecedi.Not si nekje 15 min.
 
Odg: KAKO POTEKA SAM IZPIT?

Nič ne rabiš plačat (kak si se pa učil za izpit :))? Počakaš pri vratarju, vratar ti pove kdaj greš naprej, komisija se sama odloči kak te bo spraševala. Vsa zadeva gre hitro, znanje podkrepi s primeri iz prakse in ne bo težav.
 
Odg: KAKO POTEKA SAM IZPIT?

Pri nas smo bili na vrsti trije na vsako uro, seznam je objavljen pred vrati, vratar, ki ima seznam, pa že na začetku vsakega posede in nato usmeri po hodniku do vrat, kjer smo vsi sotrpini ugotavljali, kdaj so predsedniške volitve in kateri del bo najtežji. Pa pripravite si en osebni dokument, komisija se nato predstavi, sledijo vprašanja in na koncu kratek komentar komisije in podpis zapisnika. Potem pa .... kakšen dan, dva, da dojameš, da je učenja in nestrpnosti koneeeeeeec!

Srečno vsem!
 
Odg: KAKO POTEKA SAM IZPIT?

Sprintana potrdila so definitvno pomemben podatek za boljšo samozavest :)
 
Odg: KAKO POTEKA SAM IZPIT?

Sam je pa fora, da se ti lahko zgodi to kar vsak student upa, da se njemu ne bo: pride nekdo not in reče: so tile za smeti :D
 
Vstopiš v stavbo, vratar te vpraša zakaj si prišel. Če si prezgoden, tako kot jaz, ti pove, da prideš 15 min pred uro roka. Spušča v tisti del stavbe šele takrat. Je zelo prijazen, te odčekira, ti poda navodila kam je treba iti in ti zaželi srečo;)

Rok sem imela ob 16:30, na vrsto sem prišla okoli 17: 30, če ne kasneje. Bila sem prva za tisto komisijo za ta rok. Pred menoj so bili še kandidati, ki so imeli rok 15:30.
Vsi so živčni, ponavljajo, hodijo ven in noter k posameznim komisijam (mislim, da so bile 3 komisije), vsaka komisija pa je imela cca. 6 do 7 kandidatov razporejenih na dva roka 15:30 in 16:30. Vzdušje : zamorjeno, morala ti pada:cautious:

Ko te pokličejo vstopiš, komisija se predstavi, kdo je predsednik in kdo sta ostale dva ter področje iz katerega bo izpraševalec izpraševal (govori predsednik komisije). Začne izpraševalec za ustavo, človekove pravice in otrokove pravice, nadaljuje izpraševalec za šolsko zakonodajo in konča izpraševalec za slovenščino. Vsak postavi 3 teme, pomagajo s podvprašanji, da veš kaj moraš povedati.

Ko zaključiš te praviloma pošljejo ven, da imajo čas za razmislek, čez minuto te pokličejo nazaj in izveš ali so pravil ali ne. Podpišeš, da si prejel potrdilo, ti čestitajo in greš ven.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Pridružite se učiteljem iz Luksemburga in Irske na delavnici umetne inteligence za osnovnošolske...
Odgovori
0
Ogledi
83
  • Članek
V luči izzivov razvoja novih tehnologij in bodočih kadrov na področju geodezije sta Fakulteta za...
Odgovori
0
Ogledi
60
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
983
  • Članek
Varstvo in spodbujanje pravic otrok sta med glavnimi cilji EU in Evropskega parlamenta. Zapisana...
Odgovori
0
Ogledi
313
  • Vprašanje
Pozdravljeni, prijati se moram na strokovni izpit in me zanima, kako hitro ste dobili datum za...
Odgovori
4
Ogledi
1.040
  • Članek
Mirovni inštitut v sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine Slovenije vljudno vabi na posvet o...
Odgovori
0
Ogledi
229
  • Članek
Sviz v sredo pripravlja protestni shod pred poslopjem vlade, na katerem bodo izrazili...
Odgovori
0
Ogledi
261

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu