Kako najti en mesec zaposlitve?

Trenutno berete:
Kako najti en mesec zaposlitve?

Pridružen
28. maj 2014
Prispevki
16
Naziv
pomočnica vzgojiteljice
Zavod
vrtec horjul
Področje
  1. Vrtec
Pozdravljeni!
Imam eno vprašanje. Sicer nevem, če se ravno nanaša na to temo pa vendar.
Zanima me sledeče. Trenutno sem na usposablanju na delovnem mestu za pomočnico vzgojiteljice to bo trajalo 3 mesece nato imam problem, ker se ne morem prijaviti na strokovni izpit potrebujem še en mesec zaposlitve. Opravljene imam vse nastope, ki jih potrebujem na strokovnem izpitu.

Ali ima kdo podobno izkušnjo in kako je prišel še do enega meseca zaposlitve?

Zbiram ideje kako bi se mi lahko želje uresničile.

Najlepša hvala :)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni!
Imam eno vprašanje. Sicer nevem, če se ravno nanaša na to temo pa vendar.
Zanima me sledeče. Trenutno sem na usposablanju na delovnem mestu za pomočnico vzgojiteljice to bo trajalo 3 mesece nato imam problem, ker se ne morem prijaviti na strokovni izpit potrebujem še en mesec zaposlitve. Opravljene imam vse nastope, ki jih potrebujem na strokovnem izpitu.

Ali ima kdo podobno izkušnjo in kako je prišel še do enega meseca zaposlitve?

Zbiram ideje kako bi se mi lahko želje uresničile.

Najlepša hvala :)
piši vsem zasebnim vrtcem in vsem javnim vrtcem. Obrazloži jim situacijo. Lahko bi ta en mesec oddelala kot nadomeščanje bolnišk / dopustov...
 
Hvala za nasvet :) samo za strokovca me morjo zaposlit zato pride v poštev samo porodniška... kolikor sem bila o tem seznanjena :)
 
Ajaa super hvala :) kaj pa enomesečno delo v tujini se to prizna za strokovca
 
Ali morda kdo ve kaj več o podjemni pogodbi. Naj mi opiše bolj po damače :)
Potem, če se ta pogodba upošteva za strokovnega bi lahko jaz pridobila še ta dodatni en mesec preko tega?
Kolikor sem jaz razumela ;)
 
Ja to je meni tudi znano. V pogodbi mora pisati pogodba o zaposlitvi, o pripravništvu,.. Pa še ene par stvari je :) ali lahko daš sam v vrtec to vlogo ali kako to poteka
 
Ja to je meni tudi znano. V pogodbi mora pisati pogodba o zaposlitvi, o pripravništvu,.. Pa še ene par stvari je :) ali lahko daš sam v vrtec to vlogo ali kako to poteka
ne, to ni vloga. To je podjemna pogodba. Jaz sem jo dobila novembra za 3 tedne, potem so me zaposlili za 3 tedne. In teh 6 tednov sem uveljavljala za strokovni izpit (+ razlika volontersko pripravništvo).
 
Ahaa super. A pa to so te rabil. Mislem je bla kakšna bolniška in niso imeli druge pa so tebe dali ali samo toliko da so ti omogočil da si lahko pristopila k strokovnem oz krajše rečeno če ti manja en mesec daš samo podjemno pogodbo in to je to.

Ker jest iščem način kako bi dobila še ta mesec, ki mi manjka do strokovca :(
 
Ahaa super. A pa to so te rabil. Mislem je bla kakšna bolniška in niso imeli druge pa so tebe dali ali samo toliko da so ti omogočil da si lahko pristopila k strokovnem oz krajše rečeno če ti manja en mesec daš samo podjemno pogodbo in to je to.

Ker jest iščem način kako bi dobila še ta mesec, ki mi manjka do strokovca :(
ja, so rabili. nadomeščanje bolniške in porodniške.
 
Ja, ravno sem hotela napisati, samo še delaš kot volunter je za prijavo na strokovni dovolj 4 mes. dela. v nasprotnem primeru je potrebno opravit 6 mesecev. Sama sem bila 2 meseca zaposlena potem pa sem nastopila v volonterstvo in sem morala ravno tako odelati 4 mesece volonterstva-to se mi je pred mesecem izteklo tako, da se pomoje od takrat ni nič spremenilo.
 
a.n.j.a., kaj misliš s tem, da se volonterstvo upošteva drugače?

torej, če delaš v šoli preko pogodbe, lahko ta čas uveljavljaš kot pripravništvo oz. ti to omogoča skrajšanje volonterskega pripravništva? prav razumem?
 
Od 15.7.2014 so sprejeli nov zakon za Strokovca potrebuješ 4 mesece dela v vrtcu :) in ne 6 .
 
Od 15.7.2014 so sprejeli nov zakon za Strokovca potrebuješ 4 mesece dela v vrtcu :) in ne 6 .
Pomembna je izobrazba. Preverite povezavo v mojem prejšnjem prispevku oz. vam citiram del tega člena tukaj:

Drugi strokovni delavec s srednješolsko izobrazbo se lahko prijavi k opravljanju strokovnega izpita najprej po 4 mesecih opravljenega vzgojno-izobraževalnega dela v vrtcu oziroma šoli, drugi strokovni delavec z višješolsko oziroma visokošolsko izobrazbo pa najprej po 6 mesecih opravljanja vzgojno-izobraževalnega dela v vrtcu oziroma šoli, če izpolnjuje z zakonom in drugimi predpisi določene pogoje o izobrazbi.
 
hm, sedaj sem pa malo zmedena, čeprav sedaj sem že prijavljena na strokovni in nima niti veze več ampak jaz sem prav pisala na ministrstvo takrat kdaj se lahko prijavim in mi je gospa poslala odogovr z datumom prijave ta je skupno zajemal 4 mesece volonterstva+moja (skoraj) dva meseca dela...

zaposlili smo me 1. februarja, 27. marca sem prenehala z delom in začela z volonterstvom, na strokovni sem se lahko prijavila šele 1. avgusta in ne 1. junija. - to sem prav namerno spraševala, da bi ujela strokovni preden grejo na dopust

No sej nima take veze, moj odogovr ne pomaga v tej temi :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Pridružite se učiteljem iz Luksemburga in Irske na delavnici umetne inteligence za osnovnošolske...
Odgovori
0
Ogledi
84
  • Članek
V luči izzivov razvoja novih tehnologij in bodočih kadrov na področju geodezije sta Fakulteta za...
Odgovori
0
Ogledi
60
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
984
  • Članek
Varstvo in spodbujanje pravic otrok sta med glavnimi cilji EU in Evropskega parlamenta. Zapisana...
Odgovori
0
Ogledi
313
  • Vprašanje
Pozdravljeni, prijati se moram na strokovni izpit in me zanima, kako hitro ste dobili datum za...
Odgovori
4
Ogledi
1.043
  • Članek
Mirovni inštitut v sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine Slovenije vljudno vabi na posvet o...
Odgovori
0
Ogledi
231
  • Članek
Sviz v sredo pripravlja protestni shod pred poslopjem vlade, na katerem bodo izrazili...
Odgovori
0
Ogledi
264

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu