Kako je v tem primeru? (izobrazba in delovna doba, pomočnik vzgojitelja)

Trenutno berete:
Kako je v tem primeru? (izobrazba in delovna doba, pomočnik vzgojitelja)

Pridružen
20. apr 2014
Prispevki
32
Naziv
pomočnica vzgojiteljice
Področje
  1. Vrtec
Na strokovni izpit se prijavljam kot pomočnica vzgojiteljice, za katero je zahtevana peta stopnje izobrazbe. Po Pravilniku o strokovnem izpitu torej potrebujem 4 mesece delovnih izkušenj, da se k izpitu lahko prijavim. Pred dnevi pa sem na svojo prijavo dobila odgovor iz ministrstva, da se lahko prijavim po najprej šestih mesecih???

Sicer je res, da imam od prej, preden sem naredila prekvalifikacijo, sedmo stropnjo izobrazbe, ampak smeri, ki nima veze s področjem vzgoje in izobraževanja in se na tem področju s to izobrazbo ne morem zaposliti. V prijavi nisem prilagala nobenega dokazila o tej izobrazbi, tako da mi res ni jasno.

Ali kdo ve, ali se po Pravilniku o strokovnem izpitu upošteva stopnja izobrazbe katere koli smeri za določitev, koliko delovne dobe potrebujemo za prijavo, ali samo izobrazba iz področja vzgoje in izobraževanja?

Gospe Kristine iz ministrstva žal že dva dni ne dobim na telefon, niti na mail. Upam, da kdo ve, kako je s tem. Je možno, da je prišlo do pomote?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Hvala, bom še v tej temi poskusila. Sicer pa upam, da bom v ponedeljek imela več sreče na ministrstvu.
 
Kristina je na odsotna vse do 29. dec. 2014 Sem dobila avtomatski povratni mail, ko sem pisala na njen mail.
 
judita07, na kateri mail si pa poslala? Jaz nisem nič dobila povratnega maila.
A morda kdo ve, če je za zadevo pristojna še katera druga oseba, na katero bi se lahko obrnila? V pismu je sicer podpisana Kristina Kaučič, ampak res ne bi rada toliko časa čakala na odgovor.
 
Če bo še kdo v podobni dilemi, sporočam, da se upošteva katerakoli smer izobrazbe, pomembna je le stopnja. Osebno se mi to zdi popolnoma nelogično in zelo nepošteno, saj se na področju vzgoje in izobraževanja lahko zaposlim le na delovnem mestu, za katerega je potrebna peta stopnja izobrazbe.
 
Jaz mislim, da so potrebni 4 meseci delovnih izkušenj, če si redno zaposlen, 6 pa če si volonterski pripravnik. Lp, Branka
 
Ja, saj jaz sem se prijavila na podlagi pogodb o zaposlitvi (nadomeščala sem bolniške). Sem nabrala 4 mesece in še malo, ampak sem nazaj dobila pošto, da potrebujem 6 mesecev. Samo zaradi tega, ker imam univerzitetno izobrazbo (ki mimogrede ni iz področja vzgoje in izobraževanja).
 
Drži, da nisem prilagala kakršnega koli dokazila o sedmi stopnji (kopije diplome npr.). Izpolnila sem samo prijavnico, pri kateri se pod tretjo točko izpolni izobrazba. Jaz sem pod visokošolski zavod pač napisala fakulteto, ki sem jo končala, strokovni naziv in številko listine (diplome). Se sprašujem, kako bi bilo, če tega pač ne bi izpolnila... in ali izobrazbo dejansko preverjajo... na ne vem kakšen način.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Pridružite se učiteljem iz Luksemburga in Irske na delavnici umetne inteligence za osnovnošolske...
Odgovori
0
Ogledi
83
  • Članek
V luči izzivov razvoja novih tehnologij in bodočih kadrov na področju geodezije sta Fakulteta za...
Odgovori
0
Ogledi
59
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
983
  • Članek
Varstvo in spodbujanje pravic otrok sta med glavnimi cilji EU in Evropskega parlamenta. Zapisana...
Odgovori
0
Ogledi
313
  • Vprašanje
Pozdravljeni, prijati se moram na strokovni izpit in me zanima, kako hitro ste dobili datum za...
Odgovori
4
Ogledi
1.040
  • Članek
Mirovni inštitut v sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine Slovenije vljudno vabi na posvet o...
Odgovori
0
Ogledi
229
  • Članek
Sviz v sredo pripravlja protestni shod pred poslopjem vlade, na katerem bodo izrazili...
Odgovori
0
Ogledi
260

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu