Kako dobiti službo brez pripravništva?

Trenutno berete:
Kako dobiti službo brez pripravništva?

Pridružen
7. jul 2018
Prispevki
7
Pozdravljeni.

Sem nova na forumu. Poskusila bom na kratko opisati situacijo.

Po izobrazbi sem profesorica slovenščine. Ker sem stara 29+, po uradnih pogojih lahko na pripravništvo in posledično strokovni izpit pozabim. Ali pač? Kaj mi preostane?

Razmišljala sem, da bi samoplačniško pridobila izobrazbo pomočnik vzgojitelja. A, kolikor mi je znano, s tem ne bi pridobila ničesar, saj je tudi tu potrebno pripravništvo.

Verjamem, da nisem edina v podobni situaciji. Kako ste si pomagali?

Trenutno sem prijavljena na zavodu kot brezposelna. Žalostno.

Hvala.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Hei.
Ja, je kar težko. Tudi sama sem prof. slov. in nikakor ne pridem do pripravništva in strokovnega izpita. Obstajajo sicer še druge možnosti, npr. usposabljanje na delovnem mestu, kjer dobiš ure. Sama sem bila lani na usposabljanju in tako pridobila 500 ur. Kar pa, skupaj s priznanimi urami od prakse, še vedno ni dovolj za strokovni izpit. Nekatete šole, kot sem slišala, rade dajo priložnost tudi tistim brez strokovnega izpita (kakšno nadomeščanje). Ne izgubit upajmo, samo iskat in pošiljat. Verjamem, da nam bo vsem enkrat uspelo. Lp, Janja
 
Janja, najlepša hvala za spodbudne besede. Iščem, iščem. Ob otroku, ki je bil do maja bolj kot ne ves čas bolan, niti nisem imela priložnosti iskati zaposlitev. Pred tem nosečnost in porodniška in leta grejo. Sedaj pa lahko spet bolj aktivno iščem. Sem omenila svetovalki na zavodu tole usposabljanje na delovnem mestu. A me je takoj odpravila z besedami, da tega ne potrebujem. Zakaj iščem samo na svojem področju. Ipd. Pred njo sem imela eno drugo svetovalko, je bila čudovita. Ko sem zanosila, so me izpisali iz evidence. Sedaj pa imam njo in resnično nisem zadovoljna.

Srčno upam, da se tudi zame kmalu kaj odpre.
 
Pozdravljeni,

tudi sama sem prof. slov., tudi prestara za pripravništvo. Sama sem ure pridobila s krajšimi nadomeščanji bolniških odsotnosti, podjemna pogodba, nekaj ur s študentskim delom ter uveljavljala ure, ki se štejejo s prakse v času študija, skratka na vseh možnih koncih, da se je le nabralo dovolj za prijavo na strokovni izpit. Poskusita pisati okoliškim šolam, nekdanji OŠ, gimnaziji, ki sta jo obiskovali, šolam, kjer sta izvajali pedagoško prakso. Slovenisti lahko poučujemo slovenščino, OPB, jutranje varstvo, kot 2. učitelj v prvem razredu, prav tako kar nekaj izbirnih predmetov v OŠ (novinarstvo, mediji, filozofija za otroke, literarni klub, gledališki klub ...) kot tudi strokovno teoretičnih v srednjih šolah (npr. zgodovina gledališča, teorija drame). Več možnosti je med samim šolskim letom, kolikor mi je znano, lahko šole zaposlijo nekoga brez izpolnjenih pogojev za največ 3 mesece, zato da delo poteka nemoteno. Za več kot 3 mesece morajo objaviti razpis, kjer imajo zakonsko prednost vsi z opravljenim izpitom. Če/ko dobita nadomeščanje, poskusita res za ta krajši čas temu nameniti prednost , sprejmita vsako dodatno obveznost, ki šteje za dodatne ure (povečan obseg dela, poučevanje odraslih ...), s tem si pridobiš več izkušenj, več referenc za naprej in seveda več ur za strokovni izpit.
Na poti do izpita so vzponi in padci, ampak kar nekaj učiteljev se je v zadnih letih prebilo do strokovnega izpita brez pripravništva, tako da vama želim srečno do cilja.
 
Pozdravljeni,

tudi sama sem prof. slov., tudi prestara za pripravništvo. Sama sem ure pridobila s krajšimi nadomeščanji bolniških odsotnosti, podjemna pogodba, nekaj ur s študentskim delom ter uveljavljala ure, ki se štejejo s prakse v času študija, skratka na vseh možnih koncih, da se je le nabralo dovolj za prijavo na strokovni izpit. Poskusita pisati okoliškim šolam, nekdanji OŠ, gimnaziji, ki sta jo obiskovali, šolam, kjer sta izvajali pedagoško prakso. Slovenisti lahko poučujemo slovenščino, OPB, jutranje varstvo, kot 2. učitelj v prvem razredu, prav tako kar nekaj izbirnih predmetov v OŠ (novinarstvo, mediji, filozofija za otroke, literarni klub, gledališki klub ...) kot tudi strokovno teoretičnih v srednjih šolah (npr. zgodovina gledališča, teorija drame). Več možnosti je med samim šolskim letom, kolikor mi je znano, lahko šole zaposlijo nekoga brez izpolnjenih pogojev za največ 3 mesece, zato da delo poteka nemoteno. Za več kot 3 mesece morajo objaviti razpis, kjer imajo zakonsko prednost vsi z opravljenim izpitom. Če/ko dobita nadomeščanje, poskusita res za ta krajši čas temu nameniti prednost , sprejmita vsako dodatno obveznost, ki šteje za dodatne ure (povečan obseg dela, poučevanje odraslih ...), s tem si pridobiš več izkušenj, več referenc za naprej in seveda več ur za strokovni izpit.
Na poti do izpita so vzponi in padci, ampak kar nekaj učiteljev se je v zadnih letih prebilo do strokovnega izpita brez pripravništva, tako da vama želim srečno do cilja.

Pikova dama, najlepša hvala za tako spodbuden odgovor. Ta teden sem poslala nekaj prošenj. Za eno šolo sem že po 2 dneh dobila odgovor. Ali prav sumim, da je kandidat je kandidat že bil izbran? Smisla za pritožbo sicer ne vidim. Na ostale pa še čakam. In bom verjetno čakala do septembra. Saj je bil prijavni rok do konca avgusta.

Tvoj odgovor mi vliva upanje in res si želim, da bi čim prej nabrala te ure za strokovnega. Če sem prav izračunala, jih moram narediti še okoli 760, ostalo so ure od prakse v 3. in 4. letniku faksa. Seveda, poprijela bi za vsako stvar, ki bi mi bila dana, tega se zavedam in sem pripravljena žrtvovati marsikaj. Nisem se zaman trudila leta in leta na faksu.
 
Ok, ravnokar dobila odgovor tajništva ene od šol, kamor sem poslala prošnjo. Kakšna je fora, da ni bil izbran nihče? Tak odgovor sem prejela prvič. Vedno je bilo le, da pač nisem bila izbrana. Ali ker nisem izpolnjevala pogojev, ali ker je bilo mesto že zasedeno. Ne bom nikoli vedela, ker se nikoli nisem v to poglabljala. Torej so razpisali delovno mesto, ki ga sploh ni bilo? Hvala za odgovor oz. razlago.
 
Brezposelne slovenistke na kupu ... Jaz sem lani dobila službo na oš, in sicer prek javnih del. Bila sem deklica za vse, a sem pridobila ure, opravila nastope in prejšnji teden naredila strokovni izpit. Sedaj sem spet na zavodu, a srečna, da imam vse papirje, ki jih potrebujem :)
 
Bi bilo veliko lepše, če bi se srečevale na kakšnih strokovnih izobraževanjih ...

Slovenistka: če so tako hitro odgovororili, je verjetno res nekdo že izbran, prav tako je verjetno nekdo že izbran za ta primer neizbranosti, bo šlo po kakšnih manj javnih poteh.

Tinkara: Jaz sem izpit opravila konec aprila, tako da je tole moja prva "sezona" pošiljanja prošenj z vsemi izpolnjenimi pogoji, razgovori so, službe zaenkrat še ne, je pa res, da čakam še nekaj odgovorov. Kar sem do sedaj pošiljala, se je izkazalo, da za vse razpise, ki sem jih poslala šolam, ki so želele le javno objavo, nisem prišla niti do razgovora, zato predvidevam, da je večina oddana. Premika se, bi si pa res želela eno leto nekje dobiti pred septembrom,, tako da lahko spoznam celoletni proces, učence, tudi nek zagotovljen finančni vir vsekakor pride več kot prav.
 
Res je začaran krog. Pa razpisi večinoma za okras. Ta teden sem poslala kar nekaj prijav, upam na najboljše :) Srečno vsem!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Pridružite se učiteljem iz Luksemburga in Irske na delavnici umetne inteligence za osnovnošolske...
Odgovori
0
Ogledi
83
  • Članek
V luči izzivov razvoja novih tehnologij in bodočih kadrov na področju geodezije sta Fakulteta za...
Odgovori
0
Ogledi
59
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
983
  • Članek
Varstvo in spodbujanje pravic otrok sta med glavnimi cilji EU in Evropskega parlamenta. Zapisana...
Odgovori
0
Ogledi
313
  • Vprašanje
Pozdravljeni, prijati se moram na strokovni izpit in me zanima, kako hitro ste dobili datum za...
Odgovori
4
Ogledi
1.040
  • Članek
Mirovni inštitut v sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine Slovenije vljudno vabi na posvet o...
Odgovori
0
Ogledi
229
  • Članek
Sviz v sredo pripravlja protestni shod pred poslopjem vlade, na katerem bodo izrazili...
Odgovori
0
Ogledi
261

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu