Kako do ur brez pripravništva?

Trenutno berete:
Kako do ur brez pripravništva?

No, potem pa lahko mi začnemo masovno pošiljati ene in iste življenjske zgodbe in stiske na medije, vlado in ministrstva, da bo enkrat tudi njim dop**dilo, kot je nam že mnogokrat. Ali kot reče Red v Kaznilnici odrešitve: "That's all it takes really, pressure, and time."
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni kolegi,

moja prijateljica je dobila službo brez strokovnega izpita in brez vez. Zakaj sem to z vami delila? Da boste imeli več upanja v zaposlitev, za katero verjetno že obubujete. Res ni pravičen ta sistem, vseeno pa vam želim, da uspete dobiti zaposlitev v čimkrajšem času.

Pogumno!
 
Menda se v pripravništvo štejejo tudi ure prakse.
A kdo ve, kako se to obračunava, a je potrebno dobiti kakšno uradno dokazilo s fakultete?
 
Zdravo!
Ko sem pisala na Pef LJ, so mi iz referata podali odgovor:
Spoštovani,

dokazila s fakultete ne potrebujete, saj imajo te podatke na Ministrstvu (smo jih posredovali).

Lep pozdrav,


Sedaj me zanima, če kdo slučajno ve, koliko ur pedagoške prakse naj bi opravili študentje RP (star študijski program).
 
Jaz pa sem dobila tak odgovor (Filozofska Mb):

"Služba za študentske zadeve vam lahko izda le potrdilo o opravljeni strnjeni pedagoški praksi, na pa tudi potrdila iz katerega izhaja število ur prakse, saj le-to izhaja iz dnevnika pedagoške prakse, ki ga je pregledal vaš didaktik. Zato svetujemo, da se v zvezi s tem obrnete na oddelčne učitelje didaktike."
 
Pozdravljeni,

ali lahko do ur, ki jih potrebujemo za pristop k pripravništvu, pridemo tudi z delom v CŠOD ali pa FINI zavodom, ipd.? V končni fazi so to zavodi, ki po SKD (standardna klasifikacija dejavnosti) sodijo pod Izobraževanje. Ali morda kdo ve kako je s tem?
Hvala za vse informacije. :)

Lp
 
Pozdravljeni,

ali lahko do ur, ki jih potrebujemo za pristop k pripravništvu, pridemo tudi z delom v CŠOD ali pa FINI zavodom, ipd.? V končni fazi so to zavodi, ki po SKD (standardna klasifikacija dejavnosti) sodijo pod Izobraževanje. Ali morda kdo ve kako je s tem?
Hvala za vse informacije. :)

Lp

odvisno od delovnega mesta, verjetno mora biti ustanova tudi v razvidu ministrstva... preglej pravilnike ministrstva, tam piše kaj in v kakšnem obsegu se upošteva
 
Pozdravljeni.

Zanima me, če ima kdo podoben primer kot jaz... Z mesecem avgustom sem zaposlena na Ljudski univerzi kot strokovni delavec. Tam opravljam na nek način pedagoško delo, saj poučujem starejše krožek računalništva (čeprav to ni v moji stroki, saj sem likovni pedagog, vendar starejšim podajam informacije in svoje znanje o računalništvu - za vsako uro si pripravim vse potrebne stvari - učne priprave, naloge...). Na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport sem zasledila:
.......
"Svetovalni delavec, knjižničar, organizator zdravstveno-higienskega režima, organizator prehrane, organizator šolske prehrane, organizator ali drugi strokovni delavec v izobraževanju odraslih, organizator obveznih izbirnih vsebin, organizator praktičnega usposabljanja z delom, organizator praktičnega pouka ter računalnikar – organizator informacijskih dejavnosti lahko pristopijo k opravljanju strokovnega izpita, če uspešno opravijo pisno nalogo, ki se izvaja pod vodstvom mentorja v vzgojno-izobraževalnem zavodu."....(Strokovni izpit | Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport)

Ali mogoče ve kdo za kakšno pisno nalogo se gre? Po tem opisu zgoraj, vendarle ustrezam pogojem za opravljanje strokovne izpita, ali pač?

Hvala za odgovore!
 
Pozdravljeni. Trenutno sem redno zaposlena na OŠ in sicer kot spremljevalka gibalno oviranim učencem. Ker imam pedagoško izobrazbo, so v pogodbi našteta tudi druga dela - na primer nadomeščanja, varstvo, dežurstvo, tudi samostojno izvajanje pouka v razredu. Zanima me, če se to lahko šteje za pripravništvo? Dejansko tudi opravljam vsa ta dela zraven spremstva.

Hvala za odgovor.
 
Pozdravljeni,

ali lahko do ur, ki jih potrebujemo za pristop k pripravništvu, pridemo tudi z delom v CŠOD ali pa FINI zavodom, ipd.? V končni fazi so to zavodi, ki po SKD (standardna klasifikacija dejavnosti) sodijo pod Izobraževanje. Ali morda kdo ve kako je s tem?
Hvala za vse informacije. :)

Lp

Hoj, a ste izvedeli, kako je s tem? Ste morda prašali raje na ministrstvu za šolstvo? Kako se je zaključila vaša zgodba? Hvala, e
 
Iščem, iščem, pa ne izbrskam ... Ima kdo mail gospe Kovačič?
 
@nusha.band, hvala za informacije. :)

Malo me je "pogrel" odgovor ga. Kovačič. Če se že ne šteje v stroovca, zakaj ljudje s primerno izobrazbo ne smejo pomagati v šoli? Ok, ne bomo učili namesto koga v razredu, a pomagamo še vseeno lahko. Pa ne govorimo o "komurkoli brez ustrezne podlage", ampak o bodočih učiteljih. Kaj jim (vladi in ministrstvu) spet ni jasno? Mi bi le radi izkušnje. Floskula o tem, da lahko dobiš za eno leto službo, če se nobeden z več pogoji ne prijavi na razpis je postala ustaljena fraza, za katero se lahko vsi skrijejo. Razumem, da gospa mogoče nima tolikšnega vpliva in nam lahko le ponudi in obrazloži vse informacije.

Ali imam, glede na vse povedano v vseh možnih tematikah na tem forumu o pripravništvih, bodočih zaposlitvah in strokovnem izpitu, samo jaz občutek, da nam kažejo sredinca?
vsekakor nam kažejo sredinca. že s tem, da z diplomo v roki ne moreš v šolo, je j*** v glavo in rit.
marsikje v tujini lahko greš v šolo delat tako, ko diplomiraš. samo pri nas se komplicira.
 
Pozdravljeni, zanima me, koliko časa približno traja oz. Koliko časa moraš vložiti, da opraviš vse potrebne pedagoške ure za strokovni izpit? Kako pa je s tem v tujini? Ima kdo izkušnje?
 
Mislim da celo šolsko leto ur, če delaš polni delovnik.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Pridružite se učiteljem iz Luksemburga in Irske na delavnici umetne inteligence za osnovnošolske...
Odgovori
0
Ogledi
83
  • Članek
V luči izzivov razvoja novih tehnologij in bodočih kadrov na področju geodezije sta Fakulteta za...
Odgovori
0
Ogledi
60
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
983
  • Članek
Varstvo in spodbujanje pravic otrok sta med glavnimi cilji EU in Evropskega parlamenta. Zapisana...
Odgovori
0
Ogledi
313
  • Vprašanje
Pozdravljeni, prijati se moram na strokovni izpit in me zanima, kako hitro ste dobili datum za...
Odgovori
4
Ogledi
1.041
  • Članek
Mirovni inštitut v sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine Slovenije vljudno vabi na posvet o...
Odgovori
0
Ogledi
230
  • Članek
Sviz v sredo pripravlja protestni shod pred poslopjem vlade, na katerem bodo izrazili...
Odgovori
0
Ogledi
262

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu