Kako do ur brez pripravništva?

Trenutno berete:
Kako do ur brez pripravništva?

Pridružen
16. nov 2015
Prispevki
15
Področje
  1. Poklicne in strokovne šole
Pozdravljeni,

glede na trenutne razmere glede pripravništev, ali je možno kako pridobiti ure, da lahko pristopiš na strokovni izpit ali bomo morali čakati še vsaj eno leto, da bo kakšen razpis za pripravništva?

LP
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Zdravo. Tudi sama probavam kje bi lahko ure dobila. 840 je veliko. Iz prakse ti velja 1/3 ur, potem pa vsako delo v vzgoji in izobraževanju v smislu poučevanja se šteje...če pa se še kaj druga, pa prosim ostali povejte ;)
 
Jaz na primer poučujem izbirne vsebine na osnovni šoli. Se to šteje ali sem preveč optimističen?
 
Ali imaš pogodbo za dol. čas ali podjemno?
 
Nič od tega... prostovoljno
 
Ko sem jaz želela prostovoljno delati v šoli, je bila stroga zavrnitev iz Zavoda za šolstvo, češ, da ni več dovoljeno in da je šola v takem primeru v prekršku.
 
Šola mora imeti sklenjen dogovor z neko prostovoljsko organizacijo, še prej pa dokument, kjer so opisane vse dejavnosti, ki naj bi jih prostovoljci izvajali,...glede na nov zakon o prostovoljstvu. To se potem lahko zavleče, ker ima redkokdo to urejeno. Drugače se pa ure prostovoljstva ne štejejo v ure za strokovca. O tem je bilo govora avgusta na Pedagoški, ko so prvič opisovali ta nov razpis in novosti glede priznavanja ur pri strokovnem.
 
Usposabljanje na delovnem mestu preko Zavoda.
 
Mah potem pa ne vem kaj naj več... hvala za vaše odgovore.
 
Delo prek študenta se šteje? Približno 2 meseca sem delala kot pomočnica vzgojiteljice v vrtcu (sem pa dipl.prof.razr.pouka). Zdaj pa se mi kaže možnost dela na šoli kot spremljevalka gibalno oviranemu učencu. Se to šteje? Bi se štelo tudi, če bi se zmenila, da delam prek študenta (to bi se zmenila zato, da bi lahko še naprej dobivala pokojnino po ocetu, ki mi je umrt pred 4imi meseci).
 
Torej da preko podjemne pogodbe izvajam učno pomoč, bi lahko opravila te ure, če prav razumem? :)
 
Aja pa še to ... najbrž obstaja nek "uradni dokument" kjer o tem piše, da bi si lahko podrobneje prebrali in pridobili verodostojne informacije. Kdo ve, kje o tem piše? (sem bolj nova v teh stvareh)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Pridružite se učiteljem iz Luksemburga in Irske na delavnici umetne inteligence za osnovnošolske...
Odgovori
0
Ogledi
87
  • Članek
V luči izzivov razvoja novih tehnologij in bodočih kadrov na področju geodezije sta Fakulteta za...
Odgovori
0
Ogledi
61
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
984
  • Članek
Varstvo in spodbujanje pravic otrok sta med glavnimi cilji EU in Evropskega parlamenta. Zapisana...
Odgovori
0
Ogledi
315
  • Vprašanje
Pozdravljeni, prijati se moram na strokovni izpit in me zanima, kako hitro ste dobili datum za...
Odgovori
4
Ogledi
1.045
  • Članek
Mirovni inštitut v sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine Slovenije vljudno vabi na posvet o...
Odgovori
0
Ogledi
231
  • Članek
Sviz v sredo pripravlja protestni shod pred poslopjem vlade, na katerem bodo izrazili...
Odgovori
0
Ogledi
265

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu