Kako do ur brez pripravništva?

Trenutno berete:
Kako do ur brez pripravništva?

Spoštovani,
sem eden tistih, ki je skoraj polovico kariere "oddelal" na drugih delovnih mestih v gospodarstvu, kljub pridobljeni diplomi kot profesor dveh predmetov. Prebral sem ta thread in me zanima, če kdo od vas ve, da je kaj novega, kako pridobiti strokovni izpit? Sem namreč star več kot 29 let. :) In vseeno bi, če bi imel opcijo tudi ta izpit naredil, če ga že povsod zahtevajo.
Glede na to, da je thread kar star, me zanima, če glede na situacijo, ki je sedaj - kao pomanjkanje učiteljev - to kaj lažje ali je to "pomanjkanje učiteljev" samo material sindikatom, da lahko izsiljujejo večje plače obstoječim?

LP.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Nazadnje urejeno:
vsekakor nam kažejo sredinca. že s tem, da z diplomo v roki ne moreš v šolo, je j*** v glavo in rit.
marsikje v tujini lahko greš v šolo delat tako, ko diplomiraš. samo pri nas se komplicira.
Internet me je pripeljal na to stran, pa bolj, ko prebiram zadeve, bolj sem jezen in razočaran.
Nisem več najmlajši, imam pa diplomo oz. ustrezno izobrazbo, pa sem rekel, da bi pogledal, kako naj pridem do strokovnega izpita. Ker baje se zdaj učitelje išče na veliko (tako nekaj razlagajo, da naj bi jih "manjkalo 5000"), sem rekel, zakaj ne bi naredil kaj drugega še v karieri (čeprav sem skoraj pol kariere delal nekaj čisto drugega, zaradi sistema, ki me je 'kot veliko nas' izvrgel). Konec koncev sem študiral tisto, kar me je zanimalo.

Pa ugotavljam, da pogoji za opravljanje strokovnega izpita niso nič drugačni, kot so bili pred 10 leti, čeprav se zdaj "išče učitelje na veliko". Kot sem že prej napisal, se nemorem znebiti občutka, da to "pomanjkanje učiteljev" je samo sindikalna fora, da izsiljujejo za višje plače obstoječih. Dejansko volje, kako bi pa manjko nadomestili, pa ni.

Ker izhajam iz učiteljske družine, sem se pogovarjal o tem s starši (oba - zdaj že upokojena - učitelja). Včasih je bilo tako, da so te vzeli v službo, strokovni izpit pa si moral opraviti v 2 letih po začetku službe, drugače se ti je pogodba o zaposlitvi prekinila.

Teh 840 ur pa je prišlo takrat, ko je bilo učiteljev fejst preveč (ja - kolega, ki je bil moj prof. tudi na faksu, je priznal, da so dobili takrat tudi na faksih direktivo, da jih morajo čimveč pometat, ker ni bilo služb zanje) in je to lepo ostalo. Iz ministrstva pa - kolikor sem se pozanimal, pa še vedno pošiljajo copy/paste maile, kako naj prideš do strokovnega izpita, kot so to pošiljali tudi pred 10 leti...
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Pridružite se učiteljem iz Luksemburga in Irske na delavnici umetne inteligence za osnovnošolske...
Odgovori
0
Ogledi
113
  • Članek
V luči izzivov razvoja novih tehnologij in bodočih kadrov na področju geodezije sta Fakulteta za...
Odgovori
0
Ogledi
78
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
1.111
  • Članek
Varstvo in spodbujanje pravic otrok sta med glavnimi cilji EU in Evropskega parlamenta. Zapisana...
Odgovori
0
Ogledi
350
  • Vprašanje
Pozdravljeni, prijati se moram na strokovni izpit in me zanima, kako hitro ste dobili datum za...
Odgovori
4
Ogledi
1.168
  • Članek
Mirovni inštitut v sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine Slovenije vljudno vabi na posvet o...
Odgovori
0
Ogledi
262
  • Članek
Sviz v sredo pripravlja protestni shod pred poslopjem vlade, na katerem bodo izrazili...
Odgovori
0
Ogledi
301

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu