Kaj spada pod splošno in kaj na moje področje

Trenutno berete:
Kaj spada pod splošno in kaj na moje področje

Pridružen
17. mar 2015
Prispevki
5
Naziv
prof. glasbe
Zavod
Glasbena šola Celje
Področje
  1. Glasbena šola
Pozdravljeni...

Strokovni izpit bom opravljal kot učitelj kitare na glasbeni šoli.

Zanima me, kaj moram znat na področju zalonodaje, povsod piše splošno in moje področje. Ali si to pravilno razlagam na tak način:

Gledam katalog znanj, ima točke od a) do j). Znati moram splošno, to sklepam da je točka a) (ZOFVI...) in moje področje, torej točko e) glasb. šole...

Torej samo ti dve točki? Ostalega ni potrebno?

hvala za odgovor,

Lp

Marko
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Hvala za odgovor....

Torej še inšpekcijo predelam poleg tega...

Glede evropske zakonodaje- to mislite tisto kar spada pod I.USTAVA v smislu evropske unije in njene zakonodaje (primarna itd.) ali se kaj drugega?

Se podvprasanje: ali je najbolj smiselno, da si sprintam vse zakone in podobno, kar je navedeno kot viri v katalogu, in dobro predelam, da si ustvarim celostno znanje?

Hvala se enkrat....

Lp

Marko
 
Glede evropske zakonodaje- to mislite tisto kar spada pod I.USTAVA v smislu evropske unije in njene zakonodaje (primarna itd.) ali se kaj drugega?
Tako je.

Se podvprasanje: ali je najbolj smiselno, da si sprintam vse zakone in podobno, kar je navedeno kot viri v katalogu, in dobro predelam, da si ustvarim celostno znanje?
Vsekakor predlagam, da si najprej vse predpise preberete. Tako boste dobili nek splošen pregled. Nato se lotite temeljitejše priprave.
 
Nazadnje urejeno:
Pozdravljeni,

lansko leto sem opravila praktične nastope na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani. Torej moram poleg zakonodaje poznati še predpise za srednje, poklicne in strokovne šole ali predpise za glasbene šole?

Hvala za odgovor,
U.
 
Pozdravljeni,

lansko leto sem opravila praktične nastope na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani. Torej moram poleg zakonodaje poznati še predpise za srednje, poklicne in strokovne šole ali predpise za glasbene šole?

Hvala za odgovor,
U.
Glede na to, da ste nastope opravljali na srednji šoli vam priporočam, da predelate še srednješolsko zakonodajo (poudarek na gimnaziji, saj je na KGB Ljubljana tudi smer umetniška gimnazija). Razen, če ste imeli nastope samo na nižji stopnji. Sicer bi naj vse pregledno poznali, vendar opažam, da se komisije držijo področja, kjer ste opravljali nastope.
 
Pozdravljeni,

pripravništvo sem opravljala v dijaškem domu. Kaj vse potem pride v poštev za strokovni izpit na področju zakonodaje?

Hvala!

LPM
 
smucka, jaz sem tudi opravljala v dijaškem domu. Pri zakonodaji je bilo eno vprašanje iz splošnega dela, potem pa področje dd. Kaj vse bi lahko ..ne vem. Pogledala sem si tudi gimnazije, pa dvojezično področje. Lahko bi se učil od A do Ž. ;)
 
Pozdravljeni,

zanima me ali pridejo zame v poštev tudi vprašanja s področja gimnazije, glede na to, da učim na srednji strokovni in poklicni šoli?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na webinarju sta dr. Tatjana Kikec in dr. Blaže Repe predstavila prenovljeno spletišče Uporabna...
Odgovori
0
Ogledi
109
  • Članek
Na webinarju z naslovom »Kaj nam ponuja prenovljena Uporabna geografija?« vam bomo predstavili...
Odgovori
0
Ogledi
71
  • Članek
V enournem spletnem seminarju dr. Benjamin Lesjak, sodelavec Safe.si, pravnik in predavatelj na...
Odgovori
0
Ogledi
145
  • Članek
Ste za to, da pomnožimo znanje? V okviru projekta E-vsebine, e-storitve za podporo uvajanju...
Odgovori
0
Ogledi
140
  • Članek
Je prav, da učenec ali dijak v času, ko bi moral sedeti za knjigami, igra igrice ali gleda...
Odgovori
0
Ogledi
221
  • Članek
Med krompirjevimi počitnicami vam z rubrike #ŠIB – športajmo in berimo: kaj brati, da diši po...
Odgovori
0
Ogledi
315
  • Članek
Priročnik o duševnem zdravju, ki ga učitelji te dni razdelujejo učenkam in učencem devetega...
Odgovori
0
Ogledi
298

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu