Kaj in kako po končanemu šolanju?

Trenutno berete:
Kaj in kako po končanemu šolanju?

Pridružen
5. mar 2014
Prispevki
5
Področje
  1. Poklicne in strokovne šole
  2. Gimnazija
Pozdravljeni! Sprva bi se zahvalila za ta forum, ker je več kot očitno zelo uporaben. Berem teme o pripravništvu in sem zaenkrat še malo zmedena, ker nimam s tem nobenih izkušenj.
Letos bom najverjetneje zaključila drugo stopnjo bol. študija (ff, pedagoška smer ped in soc) pa me zanima kako naprej? Nihče nam ničesar v zvezi s tem ne pove, nam je znano samo, da moramo študij končati potem pa "spokaj".
Če npr. končam študij v mesecu oktobru, kdaj je potem razpis za pripravništvo ( in kdaj se nato to dejansko izvaja, če si sprejet)? Gledala sem razpise, ne najdem pa seznama institucij. Je ta sploh podan ali greš kar tako sam do šol in sprašuješ, če bodo imeli pripravništvo?! Si sam izbereš kraj in šolo?

Se opravičujem, če se vam zdijo vprašanja čudna, ampak resnično nihče od nas nima potrebnih informacij o nadaljevanju, študij pa se nam hitrostno zaključuje.

Lep pozdrav
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni!

Hvala za pohvalo! (y)

Vaša vprašanja so vsekakor na mestu, saj se zavedam, da se marsikje na fakultetah o teh zadevah premalo govori. Zato upam, da vam bo forum pri odgovorih v pomoč. Temu je tudi namenjen.

Če npr. končam študij v mesecu oktobru, kdaj je potem razpis za pripravništvo ( in kdaj se nato to dejansko izvaja, če si sprejet)?
Razpisi niso vedno ob istem času. Čisto odvisno je, kdaj se Ministrstvo za šolstvo, znanost in šport (MIZŠ) za to odloči. Nekateri čakajo samo na razpis po več mesecev. Če niste sprejeti na razpisu, vam ne preostane veliko možnosti - čakanje na nov razpis ali poskusiti s kakšnim nadomeščanjem pouka (čeprav nimate vseh pogojev!), če vam seveda do tega sploh uspe priti.

Gledala sem razpise, ne najdem pa seznama institucij. Je ta sploh podan ali greš kar tako sam do šol in sprašuješ, če bodo imeli pripravništvo?! Si sam izbereš kraj in šolo?
Podrobnejši opis razpisa je zmeraj v samem besedilu razpisa (preverite nekaj preteklih razpisov!). Razpisi se med seboj lahko zelo razlikujejo. V zadnjem razpisu je bilo tako, da so si kandidati morali sami najti šolo, ki je pripravljena izvajati pripravništvo.

Za kakršnakoli dodatna vprašanja vam je forum zmeraj na voljo. Uporabnikov je že kar lepo število, čedalje več pa je takšnih, ki so pripravljeni pomagati s svojimi znanji in izkušnjami, kar me zelo veseli.
 
Pozdravljeni,
najprej vse pohvale forumu! :) Tudi jaz sem zbegana študentka zadnjega letnika pedagoške fakultete. v dveh mesecih bom končala študij in nevem kaj bi bilo ZAME najboljše. Na fakulteti res težko dobiš kakršne koli informacije o pripravništu,... Razmišljam v tej smeri ali se je najboljše zaposliti kot pomočnica vzgojiteljice in v tem času (enega leta) narediti pripravništvo, strokovni izpit, diplomo in se zaposliti kot vzgojiteljica ALI se prijavit na pripravništvo in biti brez denarja še 8 mesecev... Za kakršno koli informacijo bom zelo hvaležna!
 
Ponavadi je najboljše, če čim hitreje prideš do strokovnega izpita in ga opraviš. Vendar je tukaj pomembno tudi tvoje finančno zaledje...vprašanje je tudi, ali boš kot pomočnica dobila službo.

Na fakulteti nam niso dali nobenih podatkov za karkoli...se po zagovoru postaviš na realna tla, ko ugotoviš, kakšna je situacija v naši državi.

Upam, da je moj odgovor kaj pomagal :)

Veliko uspeha!
 
Pozdravljeni,
najprej vse pohvale forumu! :) Tudi jaz sem zbegana študentka zadnjega letnika pedagoške fakultete. v dveh mesecih bom končala študij in nevem kaj bi bilo ZAME najboljše. Na fakulteti res težko dobiš kakršne koli informacije o pripravništu,... Razmišljam v tej smeri ali se je najboljše zaposliti kot pomočnica vzgojiteljice in v tem času (enega leta) narediti pripravništvo, strokovni izpit, diplomo in se zaposliti kot vzgojiteljica ALI se prijavit na pripravništvo in biti brez denarja še 8 mesecev... Za kakršno koli informacijo bom zelo hvaležna!
Lepo pozdravljeni in dobrodošli na forumu. Hvala za pohvalo ;)

V bistvu nimate veliko možnosti. Vsekakor bi bila zaposlitev dobrodošla, če bi se vam ponudila. S tem bi po šestih mesecih imeli priznano pripravništvo. Kar pomeni, da opravite še strokovni izpit in imate vse pogoje za zaposlitev.

Druga varianta je seveda čakanje na razpis za pripravništvo. Kdaj bo? Žal, se ne ve. Pred oktobrom vsekakor ne. Morda pa sicer uspe dobiti plačano pripravništvo. O tem bi morda drugi uporabniki foruma vedeli več povedati.

Lahko vam samo rečem, da ne izgubiti volje, čeprav je situacija res težka. Ampak, kje pa ni...
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije je ob obisku predsednice Evropskega...
Odgovori
0
Ogledi
307
  • Članek
Na webinarju sta dr. Tatjana Kikec in dr. Blaže Repe predstavila prenovljeno spletišče Uporabna...
Odgovori
0
Ogledi
110
  • Članek
Na webinarju z naslovom »Kaj nam ponuja prenovljena Uporabna geografija?« vam bomo predstavili...
Odgovori
0
Ogledi
72
  • Članek
V enournem spletnem seminarju dr. Benjamin Lesjak, sodelavec Safe.si, pravnik in predavatelj na...
Odgovori
0
Ogledi
148
  • Članek
Ste za to, da pomnožimo znanje? V okviru projekta E-vsebine, e-storitve za podporo uvajanju...
Odgovori
0
Ogledi
141
  • Članek
Je prav, da učenec ali dijak v času, ko bi moral sedeti za knjigami, igra igrice ali gleda...
Odgovori
0
Ogledi
225
  • Članek
Med krompirjevimi počitnicami vam z rubrike #ŠIB – športajmo in berimo: kaj brati, da diši po...
Odgovori
0
Ogledi
317

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu