JUKIĆ - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
JUKIĆ - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Nazadnje urejeno:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:

- organi vrtca (strokovni aktiv, vzg.zbor, svet staršev…)
- publikacija vrtca (opiši vse)
- Homogeni, heterogeni, kombinirani (od kdaj do kdaj)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Vprašanja 2.6.2011 (ga. Olga Jukić)

Predšolska vzgoja...

1. Katere vrste vrtcev poznamo (javni, zasebni, zasebni s koncesijo, zasebni z vzg. progr. po posebnih ped. načelih - Montessori, Decroly, Steiner)
2. Načela predš. vzg. in eno po izbiri opisati
3. Vzgojno varstvene družine (št. otrok, prisotnost pom.vzg.-samo v 1. st. obd.)
 
1. svet staršev
2. igrišče vrtca, vse-ograja, sanitarije...
3. delovni čas vzg. in pom. vzg. - koliko v skupini, koliko za priprave
 
Odg: Izpraševalec: JUKIĆ

1. svet vrtca(člani, mandat, pristojnosti)
2. spremstvo otrok
 
Odg: Izpraševalec: JUKIĆ

Predšolska vzgoja ...
Tale mi ni bla ravno najbolj všeč, ker je kar stroga, oz. daje tak vtis ... tudi če ne znaš vsega, lahko narediš. ;)

1. Kako se financira javni vrtec - mene je potem zafrkavala z vprašanjem Kaj je razlika med sredstvi javnih financ in sredstvi občine ustanoviteljice? Še zdaj ne vem odgovora. ;)
2. Avtonomija prostora.

Več pa se ne spomnim, ker je bilo veliko poduprašanj ... Jukićeva kar vrta in vrta, ampak tudi če ne znaš vsega se lahko naredi. Samo ne se jim dat zmest oz. ne pokažite tega. ;)
 
Odg: Izpraševalec: JUKIĆ

Izpraševalka,stroga, prijazna gospa: Olga Jukić
sem opravljala drugič - da tudi podvprašanja
Katere pogoje moraš izpolnjevat (pomočnica vzg.), da lahko zasedaš to del. mesto?
Kateri so strokovni delavci v vrtcu?
Vpis otrok v vrtec - vse!
Publikacija!
 
Odg: Izpraševalec: JUKIĆ

Uporabnik bolha007 je napisal:
Predšolska vzgoja ...
Tale mi ni bla ravno najbolj všeč, ker je kar stroga, oz. daje tak vtis ... tudi če ne znaš vsega, lahko narediš. ;)

1. Kako se financira javni vrtec - mene je potem zafrkavala z vprašanjem Kaj je razlika med sredstvi javnih financ in sredstvi občine ustanoviteljice? Še zdaj ne vem odgovora. ;)
2. Avtonomija prostora.

Več pa se ne spomnim, ker je bilo veliko poduprašanj ... Jukićeva kar vrta in vrta, ampak tudi če ne znaš vsega se lahko naredi. Samo ne se jim dat zmest oz. ne pokažite tega. ;)

Javna sredstva: sredstva države (sofinanciranje) in drugih občin iz katerih prihaja otrok
sredstva občine ustanoviteljice: občina katera ima vrtec in sofinancira plačila staršev otrok, ki imajo stalno prebivališče v isti občini
 
Odg: Izpraševalec: JUKIĆ

1. Starostne skupine v vrtcu
2. Igralne površine v vrtcu (za katero starostno obdobje so igralnice večje, koliko igralne površine na otroka ...)
 
Odg: Izpraševalec: JUKIĆ

Vse kar je že zapisano od zgoraj,drži kot pribito, na pogled je malo stroga, ampak je prijazna gospa, ki zelo pomaga s podvprašanji. :)
1. Strokovni delavci v vrtcu (naštet, opisati sem morala svetovalno delavko- kakšno izobrazbo potrebuje itd.)
2. Plačilo vrtca- starši
3. Spremstvo otrok
 
Odg: Izpraševalec: JUKIĆ

1. Vpis otroka v vrtec (vse)
2. Kaj potrebuješ za ustanovitev vrtca?
3. Spremstvo otrok?

Zelo prijazna, pomaga s podvprašanji.
 
Odg: Izpraševalec: JUKIĆ

Gospa je kar ostra in želi da natačno poveš kot je zapisano z zapiski (jaz sem načeloma vse želela povedati s svojimi besedami pa ni bila najbolj zadovoljna) - čeprav nisem znala čisto vsega, sem naredila (čeprav je stroga skozi postopek, je pa pri ocenjevanju bolj mila ;) )

1. Katere vrste vrtcev poznamo
2. Načela PV, eno opisati
3. Katero dokumentacijo hrani vrtec

Lp, Eva
 
Odg: Izpraševalec: JUKIĆ

1. Katere programe v predšolski vzgoji poznamo..kdo jih sprejema?
2. Cilji predšolske vzgoje
3. Kateri so strokovni delavci v vrtcu?
4. Dokumentacija strokovnih delavcev.

Meni je bilo res težko..gospa ful vrta..hoče slišat prave besede..nič po svoje! Res pa je pri ocenjevanju bolj mila..ker pri spraševanju ni. Srečno!
 
Nazadnje urejeno:
moja vprašanja pri zakonodaji!
1.svet staršev(vse)
2.igrišče vrtca(vse)
3.starostna obdobja
4.kakšne skupine poznamo v vrtcu.

izpraševalka Jukić nič govoriti po svojih besedah,zelo resna ampak pri ocenjevanju zelo mila.
srečno vsem
 
1. Katere vrtce poznamo? (javni, javni s koncesijo, zasebni)
2. Vzgojno-varstvena družina
3. Letni delovni načrt; kaj zajema, kdo ga pripravi, kdo sprejme, kdo da o njem mnenje...vse v glavnem.

Gospa je direktna, daje podvprašanja. Priporočam, da na vprašanja odgovorite bistveno ,ker če sam kaj omeniš te vpraša tisto...npr jaz sem omenila vzgojno-varstveno družino in me je zato vprašala vse o njej. Je pa drugače prijazna, čeprav deluje strogo.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
588
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.285
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.409
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.854
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.082
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.040

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu