Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2017"

Trenutno berete:
Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2017"

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
5442-203/2016 Javni razpis za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2017"

Datum objave: 30.09.2016

Rok za prejem ponudb: 24.10.2016 do 10. ure

Izdajatelj: Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport

Status: Veljaven razpis(objavljen)

Kontaktna oseba:
Ministrstvo bo odgovarjalo na vprašanja do 20. 10. 2016 do 14.30, na vprašanja, ki bodo prispela kasneje, ministrstvo ne bo odgovarjalo.
  • e-pošta: kadriess.mizs(at)gov.si
  • telefon
    • delavniki med 10.30 in 11. 30 ter 13.30 in 14.30
      • Katja Kovačič (01 400 5738)
      • Vlasta Šemrov (01 400 5230)

Razpisna dokumentacija:

Razpisano sredstev: 3.328.560,00 EUR

Drugi podatki:
Pogosta vprašanja in odgovori

-----
Vzeto iz Javni razpisi | Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport dne 1. 10. 2016
Direktna povezava:
Koda:
http://www.mizs.gov.si/si/javne_objave_in_razpisi/okroznice/arhiv_okroznic/okroznice_razpisi_in_javna_narocila/javni_razpisi/?tx_t3javnirazpis_pi1%5Bshow_single%5D=1477
-----

Tema je odprta za diskusijo
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Katastrofa. V naslednjem tednu Jim Bom pisala. Mislim, ta omejitev z leti Je za na evropsko sodisce, res.
 
1.Meni se zdi čisto premalo časa za pripravo kvalitetnega načrta za usposabljanje, tu je tudi razlog, da se mnogi zavodi zanj je bodo odločali.

2. Poleg vseh drugih problematičnih točk od let ipd.
 
Katastrofa. V naslednjem tednu Jim Bom pisala. Mislim, ta omejitev z leti Je za na evropsko sodisce, res.
V bistvu so ta leta evropska ideja. Ne me razumeti narobe, ampak tisti, ki so stari čez 29 let so imeli v zadnjih letih dosti možnosti da se dokopljejo do strokovnega izpita, tisti ki smo zaključili študij pa te možnosti od septembra 2014 pa vse do letos ko je prisla ven Prva zaposlitev, sploh nismo imeli... Pa tudi s tem razpisom jih imamo zelo malo, saj se šole zaradi pogojev ne odločajo za to tako množično kot bi se lahko.
 
Gre za hudo diskriminacijo in kršitev človekovih pravic v kolikor so udeleženci upravičeni le do 29. leta! Diplomiral sem letos v kolikor se ne bom mogel prijaviti, bom šel s pritožbami naprej tudi do ESČP! In ne opraviičevat te omejitve!
 
V bistvu so ta leta evropska ideja. Ne me razumeti narobe, ampak tisti, ki so stari čez 29 let so imeli v zadnjih letih dosti možnosti da se dokopljejo do strokovnega izpita, tisti ki smo zaključili študij pa te možnosti od septembra 2014 pa vse do letos ko je prisla ven Prva zaposlitev, sploh nismo imeli... Pa tudi s tem razpisom jih imamo zelo malo, saj se šole zaradi pogojev ne odločajo za to tako množično kot bi se lahko.
Kdo je imel možnosti??! O čem govorite, ne opravičujte diskrimancije!1
 
Nazadnje urejeno:
Stara sem 26 let, sem prva generacija bolonjskega študija, študij traja 5 let.
Pri 24 sem magistrirala in sem sedaj že 2 leti doma.
Do septembra 2014 so bila vsako leto razpisana pripravništva, žal večinoma volonterska ampak so vsaj bila.
Kasnejše generacije te možnosti sploh nismo imele.
Tako da razumem jezo in razočaranje starejših ampak, da do 29 leta ne končaš je pa tudi malo dolga (razen v posebnih okoliščinah).
Pa ne skrbite tudi s tem razpisom ne bo veliko ljudi dobilo službe, le redki srečni posamezniki.
Želim vam uspešno iskanje šole :)
 
Za vse 'tastare' in bolonjske študente. Vsi smo v tem 'zosu'. Mogoče bi na tem mestu izpostavili,da je veliko diplomantov opravljalo celotno pripravništvo voluntersko, če so imeli srečo pa so bili kak mesec zaposleni preko kake pogodbe ali pa so nadomeščali kakšno bolniško. Skratka, razumem da neke omejitve morajo biti, ampak starostna menim, da ni potrebna. Veliko nas je, ki smo bili med diplomo/po diplomi zaradi finančne situacije primorani pograbiti za druga dela in tako nismo nikoli opravljali volunterskega pripravništva,posledično nismo opravili strok.izpita in se seveda (če bo šel trend dalje) nikoli ne bomo zaposlili v 'svojem fohu', in bomo še naprej opravljali mizerna dela za mizerno plačilo... sedaj mi pa,spoštovani kolegi in kolegice pojasnite, kako to ni diskriminatorno?!
 
Ja vsi smo v istem zosu, ampak eni se trudimo že dve leti, da bi lahko opravljali strokovnega, tisti, ki pa ste čakali vse do letos ko je bil zadnji rok za diplomiranje po starem programu pa vas po eni strani razumem po drugi pa ne. Kajti moj cilj je bil čim prej končati študij in opraviti volontersko in strokovnega, na tak način pa zdaj nimam nič. Mislim, da so vsi pogoji v razpisu nesmiselni, kajti spet bodo uspešni tisti,ki bodo našli šolo preko vez. Tako kot pri prejšnjem, le nekaj posameznikov je imelo srečo preko razpisa na Zavodu za zaposlovanje. In se mi ne zdi fer, da nekdo, ki je pravkar končal študij dobi prej prvo zaposlitev, kot pa eni, ki čakamo po več let. To je moje mnenje...
 
Kakorkoli ze je, delo bodo dobili tisti z vezami. Ravnatelji se mi po eni strani smilijo, prej smo "gnjavili" s Popestrimo šolo, zdaj bomo pa s tem.
 
Lahko. Usposobljenost se ocenjuje glede na ze izvedene projekte v okviru evropske kohezijske politike.
 
Glede na pogoje, mislim, da bodo šole kar rade kandidirale, saj gre za zaposlitev najdlje do januarja 2018. Ali sem kaj spregledala?
 
Gre za hudo diskriminacijo in kršitev človekovih pravic v kolikor so udeleženci upravičeni le do 29. leta! Diplomiral sem letos v kolikor se ne bom mogel prijaviti, bom šel s pritožbami naprej tudi do ESČP! In ne opraviičevat te omejitve!
Jaz Sem z tabo.
 
Tisti, ki imate več izkušenj še od prejšnjega razpisa: kako ste oz. boste iskali potencialno šolo? Preko maila ravnatelju? Se osebno oglasite? Greste na blef ali vsaj koga poznate na šoli?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v rubriki Javne objave z dne...
Odgovori
0
Ogledi
227
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 23. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
55
  • Članek
Na Ministrstvu za kulturo so 6. 10. 2023 v rubriki javne objave in v Uradnem listu (103/2023) z...
Odgovori
0
Ogledi
332
  • Članek
Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport je 19. 6. 2023 objavilo rezultate javnega razpisa...
Odgovori
0
Ogledi
145
  • Članek
Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport je 19. 6. 2023 objavilo rezultate javnega razpisa...
Odgovori
0
Ogledi
232
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport je v rubriki Javne objave z dne 12...
Odgovori
0
Ogledi
166
  • Članek
Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem je v sodelovanju z Vrtcem Koper in Mestno občino...
Odgovori
0
Ogledi
136

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu