Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2017/II"

Trenutno berete:
Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2017/II"

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
5442-338/2016 Javni razpis za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2017/II"

Datum objave: 13.01.2017

Rok za prejem ponudb: 13.02.2017 do 10:00

Izdajatelj: Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport

Status: Veljaven razpis(objavljen)

Kontaktna oseba:

Ministrstvo bo odgovarjalo na vprašanja do 9. 2. 2017 do 14.30, na vprašanja, ki bodo prispela kasneje, ministrstvo ne bo odgovarjalo.

  • e-pošta: kadriess.mizs(at)gov.si
  • telefon
    • delavniki med 10.30 in 11. 30 ter 13.30 in 14.30
      • Katja Kovačič (01 400 5738)
      • Vlasta Šemrov (01 400 5230)

Razpisna dokumentacija:

  • Navodila MIZŠ za izvajanje operacij evropske kohezijske politike v programskem obdobju 2014-2020
    • Priloge k Navodilom MIZŠ za izvajanje operacij ESS
      • Priloga 5: Zahtevek za izplačilo predplačila
      • Priloga 8: Vprašalnik za spremljanje podatkov o udeležencih na operacijah
  • Navodila OU o upravičenih stroških za sredstva evropske kohezijske politike v programskem obdobju 2014-2020
  • Navodila OU za spremljanje izvajanja OP z informacijskim sistemom ISARR 2

Razpisano sredstev:
1.490.400,00 EUR
Drugi podatki: Pogosta vprašanja in odgovori

-----
Vzeto iz Javni razpisi | Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport dne 13. 1. 2017
Direktna povezava:
Koda:
http://www.mizs.gov.si/si/javne_objave_in_razpisi/okroznice/arhiv_okroznic/okroznice_razpisi_in_javna_narocila/javni_razpisi/?tx_t3javnirazpis_pi1%5Bshow_single%5D=1504
-----

Tema je odprta za diskusijo
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Razpisni pogoji povsem identični, kot pri predhodnjih dveh razpisih. Katastrofa. Mogoče kdo ve, od kje takšna porazdelitev sredstev - 81 zaposlitev za zahodno regijo in le 9 za vzhodno? Kandidati iz vzhodne regije, predvsem iz manjših regij (Zasavska, Posavska) se najbrž lahko obrišemo pod nosom, ker bodo spet vsa mesta v večini zasedena s strani Podravske regije....ah, ja...
 
Glede na to, da je bil prejšnji razpis septembra, zdaj ta, me zanima, kdaj bo naslednji. Pomeni, da letos (proti koncu leta) še bo ali ne?
 
V prejšnjih dveh razpisih je bilo zelo malo mest razpisanih za Z regijo oz. za Primorsko, tako da lahko vsaj enkrat tudi mi dobimo kakšno priložnost več.

Osebno že dve leti nimam priložnosti za pripravništvo in tudi pri tem razpisu je veliko več mest namenjenih krajem v severni Sloveniji kot krajem na Primorskem.
 
Že več kot dve leti iščem šolo, pa ne najdem...Upam, da bo tokrat več sreče---ponavadi dobijo priložnost, tisti, ki so glih kar končali faks....mi pa se staramo in imamo vedno manj možnosti....
 
Predvsem pa je spet problem, ker bo zelo zelo malo šol, ki bodo takega kandidata zaposlile lahko tudi po osmih mesecih... Na koncu bo tako zaposlenih le enih 10 pa bo.
Kdo se je to sploh spomnil in koga prav nič ne briga, da je preko teh razpisov zaposlenih bore malo proti temu koliko nas čaka na priložnost?

Mah, človek ne more mimo tega, da so res prirejeni za samo 'nekatere'! Prav norce delajo iz nas.
 
Problem so tudi te anomalije pri prijavah med samimi regijami. Sedaj ima zahodna regija kar 81 mest, vzhodna pa samo 9. To pa zato, ker je na prejšnjih projektih v vzhodni regiji bilo več prijav od razpisanih mest, medtem ko pa so v zahodni regiji razpisana mesta ostala nezasedena. Ker pa prenos sredstev med regijami ni mogoč, očitno želijo zdaj še ta neporabljena sredstva za zahodno regijo čimprej plasirati. Vendar ne vem, kako lahko pričakujejo da bo se v zahodni regiji prijavilo 81 zavodov, če se jih toliko ni prijavilo na vseh prejšnjih razpisih skupaj. Večina tistih, ki je imela pogoje za prijavo, pa se je itak verjetno že prijavila.
 
Imam dve vprašanji.
1. Ali v poštev pri razpisu pridejo tudi univerze za tretjo življenjsko obdobje?
2. Če sem prav opazil pri zadnjem razpisu, so zavodi na zahodu razpisali manj delovnih mest, kot jih je bilo predvideno s strani ministrstva, pa kljub temu ministrstvo ni odobrilo vseh vlog. Kako to?
 
Za prvo vprašanje je v besedilu negativni odgovor:

in sicer na projektnem delovnem mestu učitelja, svetovalnega delavca ali vzgojitelja v naslednjihvzgojno-izobraževalnih zavodih:

- v vrtcih,

- osnovnih šolah,

- glasbenih šolah,

- srednjih šolah,

- dijaških domovih in

- šolah in zavodih za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami,
 
mene pa zanima a je spet starostna omejitev, in samo za vzgojitelje in ne tudi za pomocnike?
 
Kaj štejemo objavljena delovna mesta na vzhodu? :) Jaz sem jih do sedaj 5 naštel + 1 iz pdfja, samo sem pdf videl šele danes (od petka 20. 1), tako da če kdo ve, če je bilo kakšno objavljeno v pon, tor, ali sredo naj prosim pove, da bomo videli kdaj bomo presegli število 9 :(
 
Tudi sam sem jih naštel 6. Menim, da se bo hitro nabralo čez 9 prijav v vzhodni koheziski regiji.
 
Mene pa nekaj zanima od tistih, ki ste že bolj domači s prijavo na tovrstne razpise. Pa prosim, če odgovorite tisti, ki res kaj veste, ne samo ugibate:) Bom hvaležna za odgovore;)

Ko se prijavljaš (odzoveš) na objavljeno delovno mesto na šoli, ki se bo prijavila na ta razpis, se verjetno lahko prijaviš na več šol hkrati, potem pa če si na določeni šoli izbran, ni mogoče oz. smiselno hoditi na razgovore na druge šole? Hočem reči, ko si z določeno šolo že dogovorjen, potem samo še čakaš, kako se bodo razpletle stvari na razpisu? Sem prav sklepala?

Je realno, da se bo na razpis prijavilo 81 zavodov iz zahodne regije?

Eden od kriterijev ocenjevanja je tudi:
Reference prijavitelja kot upravičenca na področju evropske kohezijske politike.
Kaj spada sem oz. kaj je mišljeno s tem?
 
Mene pa nekaj zanima od tistih, ki ste že bolj domači s prijavo na tovrstne razpise. Pa prosim, če odgovorite tisti, ki res kaj veste, ne samo ugibate:) Bom hvaležna za odgovore;)

Ko se prijavljaš (odzoveš) na objavljeno delovno mesto na šoli, ki se bo prijavila na ta razpis, se verjetno lahko prijaviš na več šol hkrati, potem pa če si na določeni šoli izbran, ni mogoče oz. smiselno hoditi na razgovore na druge šole? Hočem reči, ko si z določeno šolo že dogovorjen, potem samo še čakaš, kako se bodo razpletle stvari na razpisu? Sem prav sklepala?

Je realno, da se bo na razpis prijavilo 81 zavodov iz zahodne regije?

Eden od kriterijev ocenjevanja je tudi:
Reference prijavitelja kot upravičenca na področju evropske kohezijske politike.
Kaj spada sem oz. kaj je mišljeno s tem?

Kolikor poznam stvar - in pošiljam že par razpisov maile ravnateljem v bližnji in daljni okolici - če ti uspe dobiti več kot eno šolo, ki je pripravljena tvoj profil učitelja zaposliti, je to približno tako, kot če bi zadela na lotu dvakrat sedmico. Ker trenutno dobivam kot po tekočem traku sporočila ravnateljev, da bi me sicer z veseljem vzeli za tistih začetnih 8-mesecev, ker bi radi imeli malo mlade sile, ampak nimajo možnosti upravičiti zaposlitev za nadaljnih 6 mesecev. Par šol zaradi zmanjšanja oddelkov celo načrtuje zmanjšanje kolektiva.
 
Sama sem dobro leto nazaj se prijavljala na razpis. Dobila sem možnost na eni izmed šol. Ko sta me še dve klicali, sem ju zavrnila, saj se mi v tem primeru zdi bolje, da tudi drugi dobijo možnost. Sem pa poslala okoli 100 prošenj, 2 razgovora, dve pa sem zavrnila, ker sem bila že dogovorjena.
 
Sama sem dobro leto nazaj se prijavljala na razpis. Dobila sem možnost na eni izmed šol. Ko sta me še dve klicali, sem ju zavrnila, saj se mi v tem primeru zdi bolje, da tudi drugi dobijo možnost. Sem pa poslala okoli 100 prošenj, 2 razgovora, dve pa sem zavrnila, ker sem bila že dogovorjena.
Pozdravljeni!
Torej ste bili zaposleni preko tega projekta? Ali vas lahko vprasam kako je to potekalo...ste bili zaposleni kot ucitelj zacetnik? V kaksni placilni razred so vas dali? In, ali potem za teh 8 mesecev zagotovo delate za polni delovni cas in placo iz ministrstva? Kako pa je cez poletje?

Hvala za vase odgovore!!
 
Tako je. Plačni razred je 30. Teh osem mesecev delaš polni delovni čas, financira del ministrstvo, del pa iz EU sredstev. Čez poletje normalno poteka zaposlitev, plača je še vedno v 30. razredu, ni pa prevoza, malice ipd. Naprej pa odvisno, mora te šola pač zaposliti, najmanj za polovični delovni čas, na mestu strokovnega delavca v šoli.
 
Tako je. Plačni razred je 30. Teh osem mesecev delaš polni delovni čas, financira del ministrstvo, del pa iz EU sredstev. Čez poletje normalno poteka zaposlitev, plača je še vedno v 30. razredu, ni pa prevoza, malice ipd. Naprej pa odvisno, mora te šola pač zaposliti, najmanj za polovični delovni čas, na mestu strokovnega delavca v šoli.
Najlepša hvala!!!
Ja, potne pa malico pa dobis iz strani sole? Ali kako? :)
 
Ne vse imas normalno. V mislih sem imela poletje, ko tega seveda nimas, saj si doma.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v rubriki Javne objave z dne...
Odgovori
0
Ogledi
227
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 23. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
55
  • Članek
Na Ministrstvu za kulturo so 6. 10. 2023 v rubriki javne objave in v Uradnem listu (103/2023) z...
Odgovori
0
Ogledi
332
  • Članek
Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport je 19. 6. 2023 objavilo rezultate javnega razpisa...
Odgovori
0
Ogledi
146
  • Članek
Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport je 19. 6. 2023 objavilo rezultate javnega razpisa...
Odgovori
0
Ogledi
232
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport je v rubriki Javne objave z dne 12...
Odgovori
0
Ogledi
166
  • Članek
Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem je v sodelovanju z Vrtcem Koper in Mestno občino...
Odgovori
0
Ogledi
136

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu