Jezik na strokovnem jeziku

Trenutno berete:
Jezik na strokovnem jeziku

Pridružen
12. okt 2020
Prispevki
6
Pozdravljeni,

zasledila sem, da se ponavi tudi vprašanje v kakšnem jeziku govorimo na strokovnem izpitu? Zborni jezik ali knjižno pogovorni jezik? Predvidevam, da slednji ampak nisem 100%. Hvala za pomoč
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni,

zasledila sem, da se ponavi tudi vprašanje v kakšnem jeziku govorimo na strokovnem izpitu? Zborni jezik ali knjižno pogovorni jezik? Predvidevam, da slednji ampak nisem 100%. Hvala za pomoč
Moj odgovor bi bil v knjižnem pogovornem jeziku, saj sporočevalec tvori besedilo neposredno pred naslovnikom.
 
Tudi jaz bi pristavil knjižno pogovorni, poleg že navedenega argumenta, da se besedilo tvori sproti, bi dejal da je tako tudi zato, ker je bolj naravno in ne izpade umetno in izmaličeno ;). Svoje doda še živčnost (torej okoliščine pogovora pripomorejo, da se uporablja knjižno pogovorni jezik) - in bi tako natvezil na samo snov, da bi izpadel pameten. :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Poslanci so s 46 glasovi za in 24 glasovi proti sprejeli novelo zakona o osnovni šoli. Za so...
Odgovori
0
Ogledi
180
  • Članek
Med predlaganimi spremembami zakona o osnovni šoli je tudi uvedba nacionalnega preverjanja...
Odgovori
0
Ogledi
72
  • Članek
Vlada je na seji sprejela spremembe zakona o osnovni šoli, ki prinašajo kar nekaj novosti, med...
Odgovori
0
Ogledi
246
  • Članek
V Ljubljani od 11. do 13. oktobra 2023 poteka 20. srečanje Evropskega združenje nacionalnih...
Odgovori
0
Ogledi
222
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
38
  • Članek
V digitalni bralnici Zavoda RS za šolstvo so objavljena Izhodišča za prenovo katalogov znanj za...
Odgovori
0
Ogledi
212
  • Članek
V dvorani Državnega sveta se je v organizaciji Komisije za izobraževanje, kulturo, znanost...
Odgovori
0
Ogledi
113

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu