Je strokovni izpit res tak "baubau"?

Trenutno berete:
Je strokovni izpit res tak "baubau"?

Pridružen
11. okt 2020
Prispevki
7
Danes sem se tudi sam znašel v položaju, ko sem zagovarjal svoje znanje na strokovnem izpitu. Že na fakulteti so nas strašili kako težek je strokovni izpit, da se moraš učiti vsaj tri mesece, če ga želiš opraviti. Obvladati moraš vsa področja do potankosti in se vse definicije naučiti na pamet, saj so v komisiji sama "strašila". V začetku sem prebral nekaj forumov na tej strani in kar hitro zaključil s tem, saj se določena populacija preveč obremenjuje, razlaga o tem, da en mesec samo sortira zapiske in hkrati sprašuje o neumnostih.

Skratka, jaz vam želim predstaviti realno sliko strokovnega izpita, ki sem jo doživel sam.
Pred vstopom v sejno dvorano so me že pričakale "dame" izpraševalke in v trenutku sem izgubil ves strah in tremo. Sproščeno sem sedel na stolu, ko sem odgovarjal na vprašanja o ustavi, zakonodaji in slovenščini (po tem vrstnem redu). V pičlih 7ih minutah je bilo operacije konec. Če se slučajno zatakne pri kakšnem odgovoru, se pač zatakne. Saj smo v končni faz vsi zmotljivi in komisija to dobro ve, zato na strokovnem izpitu ni potrebno izkazati 100% znanja. Dovolj je, če zadevo razumeš in jo znaš uporabiti v praksi.

Kakorkoli, sam sem se za strokovni izpit pripravljal teden dni, vsak dan po eno uro, s tem da sem zadnja dva samo še ponavljal osvojeno znanje. Učil sem se pretežno samo po vprašanjih izpraševalcev v komisiji. Zato sem neizmerno hvaležen vsakemu predhodniku, ki je delil svoja vprašanja z ostalo populacijo. In na zagovoru sem dobil 90% vprašanj, ki sem jih našel tukaj.

Skratka, strokovni izpit NI noben "baubau", še manj pa strah in trepet posameznika. Če zna vsak iz snovi izluščiti bistvo in pomembne stvari, mu opravljen izpit ne uide.
Srečno vsem zanamcem.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Danes sem se tudi sam znašel v položaju, ko sem zagovarjal svoje znanje na strokovnem izpitu. Že na fakulteti so nas strašili kako težek je strokovni izpit, da se moraš učiti vsaj tri mesece, če ga želiš opraviti. Obvladati moraš vsa področja do potankosti in se vse definicije naučiti na pamet, saj so v komisiji sama "strašila". V začetku sem prebral nekaj forumov na tej strani in kar hitro zaključil s tem, saj se določena populacija preveč obremenjuje, razlaga o tem, da en mesec samo sortira zapiske in hkrati sprašuje o neumnostih.

Skratka, jaz vam želim predstaviti realno sliko strokovnega izpita, ki sem jo doživel sam.
Pred vstopom v sejno dvorano so me že pričakale "dame" izpraševalke in v trenutku sem izgubil ves strah in tremo. Sproščeno sem sedel na stolu, ko sem odgovarjal na vprašanja o ustavi, zakonodaji in slovenščini (po tem vrstnem redu). V pičlih 7ih minutah je bilo operacije konec. Če se slučajno zatakne pri kakšnem odgovoru, se pač zatakne. Saj smo v končni faz vsi zmotljivi in komisija to dobro ve, zato na strokovnem izpitu ni potrebno izkazati 100% znanja. Dovolj je, če zadevo razumeš in jo znaš uporabiti v praksi.

Kakorkoli, sam sem se za strokovni izpit pripravljal teden dni, vsak dan po eno uro, s tem da sem zadnja dva samo še ponavljal osvojeno znanje. Učil sem se pretežno samo po vprašanjih izpraševalcev v komisiji. Zato sem neizmerno hvaležen vsakemu predhodniku, ki je delil svoja vprašanja z ostalo populacijo. In na zagovoru sem dobil 90% vprašanj, ki sem jih našel tukaj.

Skratka, strokovni izpit NI noben "baubau", še manj pa strah in trepet posameznika. Če zna vsak iz snovi izluščiti bistvo in pomembne stvari, mu opravljen izpit ne uide.
Srečno vsem zanamcem.
Hvala za posredovane informacije, upam da res nebo težko😅
 
Tudi jaz se strinjam. Edino 1 teden se mi zdi premalo, da se prebiješ čez gradivo. Je pa res da je dovol splošno razumevanje in ne piflanje na pamet. Je pa forum res v pomoč. Vprašanja po izpraševalcih so zelo v pomoč. Srečno vsem.
 
Se popolnoma strinjam z zapisanim. Tudi pri meni je strokovni potekal v zelo sproščenem vzdušju, vsi izpraševalci (Tratnik, Slokan in Remšak) so bili res prijazni in pri vsakem se mi je kje zataknilo. Pa so mi prav vsi tudi pomagali, me usmerili na pravo pot. Res ni tak bavbav, kot pravijo. In ni res, da bi moral vse znati 100%, da bi izpit opravil :) .
Srečno vsem, ki vas izpit še čaka!
 
Mene tudi v bližnji prihodnosti čaka nastop pres komisijo. V morju gradiva in informacij me zanima se da dobiti točno gradivo za izpit pomočnika vzgojitelja?
Za pom. vzg. je gradivo enako kot za dipl. vzg, le pri slovenscini ni tako zelo obsezno. Potrebno je predelati vse.
Ucite se tako, da imate neko splosno razgledanost. Meni se je skoraj pri vsakem vprasanju nekje zataknilo. Najbolj pa pri tistem, kar sem najbolj vadila 🙂. Srecno
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
684
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
449
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
427
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
405
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
367
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.960
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
1.088

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu