Je dovolj, če se naučim samo vprašanja izpraševalcev?

Trenutno berete:
Je dovolj, če se naučim samo vprašanja izpraševalcev?

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Vsekakor ne!

Prejeli smo obvestilo s strani izpraševalca, da je včasih premalo, če se naučite samo vprašanja določenega izpraševalca. Velikokrat se namreč zgodi, da se izpitna komisija tudi zamenja, kar pa izveste komaj tik pred izpitom. Obveščeni smo bili zaradi tega, ker se je to začelo pogosteje dogajati. Torej, dobronamerno obvestilo.

Tudi sam vam predlagam, da si naredite pregled čez celo snov, prebrskate zapiske in izluščite najpomembnejše. Če se naučite samo vprašanja, ki so napisana pod določenimi izpraševalci, ste sami odgovorni za morebiten neuspeh. Kljub temu pa menim, da je ta oblika zbiranja informacij (vprašanja po izpraševalcih ipd.) koristna.

Forum je namenjen izmenjavanju informacij in predvsem medsebojni pomoči. Upam, da vam te informacije, ki so tukaj objavljene, koristijo, vendar so v večji meri namenjene olajšanju temeljite priprave na strokovni izpit.

Pa uspešno učenje!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Je dovolj, če se naučim samo vprašanja izpraševalcev?

Sem ena izmed tistih, ki so mi zamenjali komisijo. To izveš v trenutku, ko se ti komisija predstavi in slišiš priimek, ki ni bil naveden na dopisu - torej že takrat, ko si pred izpitno komisijo. Naj vam bodo vprašanja na forumu v pomoč, kot nekakšno vodilo, kaj približno lahko pričakujete, nikakor pa se ne zanašajte, da če poznate te odgovore, pa je to to.
 
Odg: Je dovolj, če se naučim samo vprašanja izpraševalcev?

Tudi jaz ne bi tvegala in se samo z naučenimi vprašanji prikazala pred komisijo.
 
Odg: Je dovolj, če se naučim samo vprašanja izpraševalcev?

ne razumem, zakaj bi nekdo sploh tvegal in se učil le vprašanja posamezneg izpraševalca. izpraševalci imajo tudi navado in pravico do spremembe svojega repertoarja!
 
Odg: Je dovolj, če se naučim samo vprašanja izpraševalcev?

Moj nasvet za vse vas je, da poskušate stvari, ki se jih učite prek paragrafov povezati z vašimi izkušnjami in delom. Kako pa mi to delamo? A to je potem svet zavoda? Vidiš, čez 10 let bom pa ravnatelj/ica ali pa brezposelen/brezposelna. Gre se za to, da bodo stvari veliko lažje in tudi zapolneš si jih lažje. Naj učenje ne bo muka, temveč motivacija!
 
Odg: Je dovolj, če se naučim samo vprašanja izpraševalcev?

Mene pa zanima če obstajajo kakšne študijske skupine za učenje...izpitnega roka še nimam (vsak čas pričakujem pošto), pa bi se rada o zadevah pogovorila, šla skozi snov...samo branje zapiskov mi ne gre preveč v glavo :)

Lp, B.
 
Odg: Je dovolj, če se naučim samo vprašanja izpraševalcev?

Izobraževanje se izvaja v okviru zavoda za šolstvo, kolikor je meni jasno ni nekih ostalih študijskih skupin, samo pogovori tukaj...
 
Odg: Je dovolj, če se naučim samo vprašanja izpraševalcev?

Vprašanja izpraševalcev so samo neko vodilo in niso dovolj. Meni so menjali komisijo za slovenščino in sem bila vesela, da se na vprašanja nisem zanašala, je pa res, da se vprašanja glede na izpraševalce tudi ponovijo. Jaz sem dobila pri ustavi in zakonodaji vsa 3 vprašanja ista kot so bila že zapisana na forumu. Vso srečo vsem in lp!
 
Tudi meni so zadnji moment zamenjali komisijo, kar sem se najbolj bala. Vendar sem dobila na srečo super izpraševalko in ni bilo problema. Vendar se te snovi, ki me jo je spraševala, nisem ravno veliko učila. Ampak na srečo je šlo čez.

Priporočam, da greste čez vse, potem pa zadnje dni ponavljate po vprašanjih, vendar še kakšno stvar več. Da potem ne pride do neprijetnih situacij. :)

Pa srečno vsem :D
 
Meni komisije sicer niso zamenjali so me pa gospe v komisiji vse sprasevala vprasanja, ki jih prej niso (usmerjena predvsem v moje polje dela). Za bozjp voljo, a je treba iskati povsod neke bliznice.. Naucite se kot je treba pa boste izpit opravili
 
Predvsem pa izhajajte iz prakse. Od prvega dne v šoli bi se učitelj (po mojem mnenju) moral začeti seznanjati z zakonodajo, ki velja za njegovo področje - brez da mu nad glavo visi strokovni izpit. Če poučuješ v OŠ, moraš iti čez npr. Pravilnik o preverjanju in ocenjevanju znanja ... Kako boš sicer vedel, koliko ocen mora imeti učenec pri tvojem predmetu? Primer je mogoče banalen - ali tudi ne.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
"Včasih se tudi najbolj vešči učitelji znajdejo v nezavidljivem položaju, ko je potrebno...
Odgovori
0
Ogledi
615
  • Članek
Arja Ela Hvala, Junior ambasadorka Unicefa, je 20. 11. 2023, na svetovni dan otrok, začasno...
Odgovori
0
Ogledi
239
  • Članek
Bralna pismenost je prvi pogoj za učenje, z njo pa bi se morali ukvarjati od predšolske vzgoje...
Odgovori
0
Ogledi
263
  • Članek
Zagovornik načela enakosti je obravnaval domnevno diskriminacijo dijakov, ker je srednja šola...
Odgovori
0
Ogledi
253
  • Članek
Postavlja se vprašanje obstoja smiselnosti delovne skupine za pripravo nacionalnega programa...
Odgovori
0
Ogledi
441
  • Članek
Od 173 državnih šol v Beogradu je najmanj 67 šol prijavilo težjo obliko vrstniškega nasilja...
Odgovori
0
Ogledi
233

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu