Razpis Javni razpis za izbor operacij "Popestrimo šolo 2016-2021 - Izobraževanje strokovnih delavcev ..."

Trenutno berete:
Razpis Javni razpis za izbor operacij "Popestrimo šolo 2016-2021 - Izobraževanje strokovnih delavcev ..."

No, če je tako kot pravi @Asanja, potem je to vsekakor malo bolje, kakor sem jih jaz razumela na informativnem sestanku. :)
@Nachi, to so dodatna neformalna izobraževanja in ni potrebe po tem, da se odvijajo v dopoldanskem času oz. v času pouku. Menim, da je ta projekt zelo težko izvesti v dopoldanskem času, je pa vsekakor vse odvisno kako ga sestaviš. Če imaš morda kakšen predlog kako to izvesti, bi te prosila, da ga deliš. :)

Bi pa zelo lepo prosila, če lahko malo več o samem delu, povedo tisti, ki so s tem že imeli izkušnje. Kdaj so potekale dejavnosti? Kakšne dejavnosti ste izvajali? Ali ste se povezali z objekti, društvi, institucijami... v vašem okolju? ...

Lp
Projekt skoraj ni izvedljiv v dopoldanskem času ker načelo dvojnega financiranja onemogoča marsikaj. sSistematizacija v šolah je narejena na število učencev in učenci ki odhajajo iz že zastavljenega programa šole v POŠ to rušijo. Jasno pa so na sestanku povedali da je organizacija dela na šoli stvar ravnateljev. V preteklih letih so bile v okviru programa kontrole na kraju izvajanja in takrat morajo stvari štimati: čas izvajanja dejavnosti in vključeni učenci. Šest ur na teden je prekleto veliko pa še en san jih izvaja. Prej nas je bilo na projektu več in smo lahko ure izvajali vzporedno, ko si izvedel prijavljeno število ur, si dejavnost zaključil.
Da en sam zdaj to izvaja in šele po rednem pouku, pomeni da so učenci tam do šestih, sedmih zvečer.Zato se ravnatelji ne odločajo za razpise. Ker, zlasti na manjših šolah,ki bi jim take dejavnosti prinesle največ,je izvedba takega programa po vseh pravilih nemogoča.Ne vem če tega v navedbi alineje o zagotavljanju enakih možnostih niso predvideli.Vsi ki smo že izvajali program vemo da ena oseba vse skupaj zelo težko izvede tudi če dela sobote in nedelje in vse počitniške dni-dni ko je prav da imajo tudi otroci počitnice.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Se strinjam. Sama sem se spustila v načrtovanje projekta, vendar bolj kot načrtujem, bolj sem zaskrbljena kdaj to izvesti. 6 ur na dan. Okej, imaš npr. po 4 ure na dan (12.00-16.00) če to gre! Ampak to pomeni da ti tedensko ostane 10 ur nenarejenih, to je mesečno 40 ur. Težko bo tudi čez sobote spraviti not 40 ur, prav tako z izletom. Nikakor se ne izide. Vsekakor je pa res tudi to kar praviš - tudi otroci morajo imeti počitnice... Ne vem, nikakor si ne predstavljam izvedbe.
 
Ne vem zakaj niso načrtovali drugačne razporeditve časa multiplikatorja. Recimo 40 : 60.Že prej sem veliko časa porabila za načrtovanje dejavnosti, potem pa so tu še masečni zahtevki, prijavnice otrok, obvestila za starše (ko greste z učenci na teren ali izlet), urejanje spletne strani ali FB profila in zdaj še priprava izobraževanj za ostale strokovne delavce, ki nikakor ne bodo veseli da jim nekdo "prodaja" teorijo iz strokovne literature, ki jo večina učiteljev, ki si želijo izboljšati svoje delo, že sama spremlja.
 
Se mi zdi, da bi se s tem problemom morali ukvarjati ravnatelji in ne multiplikatorji. Kakšna ura se verjetno lahko izvede zjutraj 7.00-8.00. Za višje razrede verjetno ni problem popoldan, problem nastane pri nižjih razredih, ki so vključeni v OPB.
 
Enostavno ne razumem, zakaj so zakomplicirali in je potrebno izvajati 60 minutne ure.
Ja, zjutraj pred poukom se lahko izvede kakšna ura, prejšnji učitelji na tem projektu so jih tudi izvajali pred poukom.
Pa tudi med prostimi urami se verjetno lahko, če npr. nudiš učencem individualno učno pomoč. Vendar to pomeni, da tista prosta ura traja samo 45 minut, torej ti spet vsakič 15 minut zmanjka.
 
Sasolina in vsi ostali, ure so ze v prejsnjih letih morale biti 60 minutne. To ni nic novega. Vsa papirologija in razbijanje glave, kako to izvesti, spet nic novega. Je bilo in bo spet. Edino kar je novo je izobrazevanje za strokovne delavce in ISAR portal.

Glede same izvedbe pa lahko spet recem samo VSO SRECO. S sodelavko sva hodili na solo in partnersko dolo vsak dan zjutraj pred uradnim zacetkom pouka in pol se popoldan. Ker je vsaka ura stela in je bilo treba, da sva prisli skozi. Aktivnosti sva izvajali do petih ali sestih zvecer, hodili na podruznicno solo pa se na partnersko solo. Imeli delavnice ob vikendih na soli (nocne urice branja) in sva tako z otroki tudi 7 vikendov v solskem letu prespali. Seveda se spanje ne steje v delovne ure ;-). In nenazadnje imeli tudi 8 delavnic cez zimske, prvomajske in tudi glavne letne pocitnice, ceprav se strinjam, da tudi otroci morajo imeti proste dni. Nama bi vsekakor prisli zelo prav, a projekt tega ne tolerira. Zato pa sem napisala, kar sem ze zadnjic na tem forumu. Vse dobro vam zelim in srcno upam, da v petih letih ne pregorite od dela brez pocitka in konstantne skrbi, da boste prisli z urami skozi in bo sola dobila vsa upravicena financna sredstva za vas.

P.S. ce si se v prejsnjih letih na koncu pri urah zakalkuliral in je sla navzkriz samo ena ura in ni bilo doloceno st. ur izvedenih, je sola morala vrniti ves denar. Za 2014/2015 leto je to pomenilo nekaj cez 10 000 evrov na solo. Zdaj pa si zracunajte, koliko to znasa za pet let. Pa se to, izvedba projekta s casovne plati vecine ravnateljev ne briga, to je vse na vasih plecih. Pomagajo kolikor lahko, a celotno odgovornost od nacrta do izvedbe in vse papirologije in administracije pa nosi izvajalec oziroma multiplikator ali bolje napisano multikultivator, ker moras biti naprava in ne clovek, da to speljes vkljucno s temi dodatnimi izobrazevanji do konca brez trajnih posledic na fizicnem in psihicnem zdravju. Trikrat premislite preden se boste za to odlocali, zelim vam dobro in v koncni fazi govorim iz lastnih izkusenj.

Pa lep vecer.
 
adinad16:

Še vedno ne vem če razumem. Torej ti moraš že na začetku napisati program za celo leto - vsebinsko. Kaj pa časovno? Lahko sproti planiraš za vsak mesec posebej? Se piše po datumih?
Kaj pomeni partnerska šola? Da izvajaš vsebine tudi tam in se te ure štejejo zraven? Kaj je v primeru, če učenci ne pridejo na delavnico?

Vem, veliko vprašanj, pa vseeno, bom zelo hvaležna, če pojasniš.
 
Dve leti nazaj je POS trajal eno leto. Torej si moral napisati nacrt za eno leto. Dolocenih je bilo 1500 ur od tega je bil dolocen procent ur, ki sva jih morali izvesti na parnerski soli, ker si tako ze v startu, ko si se na projekt prijavljal dobil vec tock, ce si POS izvajal se tam. Teh 1500 ur si razdelil na delavnice tekom dni pouka in med pocitnice. Za vsako delavnico si si dolocil stevilo ur v celem letu. Torej ti se sicer lahko sama odlocis, koliko ur vsake delavnice bos v katerem mesecu izvedla. Na koncu pa morajo vse ure in vse dolocene ure delavnic stimati do nicle. Niti ena ura ni smela nikjer ostati. In toliko ur koliko je bilo dolocenih za partnersko solo si tudi tam moral do nicle izvesti.

Ce otrok ni na delavnico imas velik problem. Potem si zastonj prisel tja in delavnico preklices pa jo prestavis na drug datum in cas in upas, da se bo kdo vendarle prikazal. Imej v uvidu se to, da smo tudi imeli doloceno stevilo otrok, ki tekom leta morajo bit vkljuceni v pos. Zato racunas vsak mesec se kumulativo otrok. Torej koliko novih se vsak mesec prijavi na novo v primerjavi s prejsnjim mesecem. Vsak otrok se lahko steje samo enkrat pri kumulativi. Koliko jih pa dnevno prihaja na delavnice pa je stevilo logicno razlicno in se spreminja.

Seveda vam vsega tega na tem sestanku niso povedali. Le zakaj ;-).
 
No, zdaj pa jaz ničesar več ne razumem. To je pravzaprav popoldansko delo? In nima nobene veze s poučevanjem? Kako pa lahko potem po enem letu opraviš strokovni? Meni je bilo namreč s strani šole rečeno, da bi imela suplence, lektorirala vse za šolo ... Obenem, če so to bolj kot ne obšolske dejavnosti, je ta razpis namenjen OŠ? Ne predstavljam si, kdo od srednješolcev bi hodil na popoldanske obšolske dejavnosti.
 
In za kakšne delavnice naj bi pravzaprav šlo? Če vzamemo srednjo šolo ... Se opravičujem za sicer neumno vprašanje, ampak ni mi čisto jasno ...
 
Verjetno se tudi zato SŠ ne odločajo za ta program. Sama sem delala na SŠ in vem kako težko je bilo karkoli izvesti po pouku, pa tudi - večina srednješolcev je vozačev, ki so precej oddaljeni od šole in vprašanje, kako bi njim zneslo.
 
Ok, bolj berem, manj mi je jasno ... Kaj to se moreš prijaviti s šolo skupaj ali se lahko prijaviš na razpis, ki je zunaj? Je večina šol že dogovorjena s kandidatom ali je možno priti noter?

In za kakšne delavnice sploh gre?

Se opravičujem, verjetno res čudna vprašanja, ampak meni ni nič jasno ... :(
 
Prijavlja se šola. Najprej si preberi besedilo razpisa, ti bo po moje že veliko lažje ;) potem boš pa tako ali tako ugotovila da je vse skupaj zelo iluzorno :)
 
Prijavlja se šola. Najprej si preberi besedilo razpisa, ti bo po moje že veliko lažje ;) potem boš pa tako ali tako ugotovila da je vse skupaj zelo iluzorno :)
Se strinjam. Bolj ko računam ure in razmišljam, da je tako ali tako težko enemu samemu učitelju izvajati ta program, bolj me mineva zanimanje. Na mesec ima šola na voljo 2.000 evrov in po tem, ko odštejemo stroške za plačo multiplikatorja POŠ, stroške materiala, ne ostane veliko za plačilo preostalih učiteljev, ki bi lahko sodelovali ob večjem številu otrok. Sploh ob vikendih, ko so ure verjetno bolje plačane. Popoldne imajo otroci na voljo že krožke in preden s tem končajo, nam ne preostane veliko časa oz. so otroci že utrujeni.
Časa je po moje premalo, da bi projekt čisto natančno zastavil in vračunal vse možne scenarije (slabo vreme, premalo oz. preveliko število otrok...). Tako, da razumem, zakaj se ravnatelji neradi spuščajo v take projekte. Sploh, ker že sami zaposleni na ministrstvu, ki so projekt zastavili, niso znali odgovoriti na veliko večino konkretnih vprašanj in so največkrat odgovorili, da mora ustrezati pogojem razpisa, si lahko misliš, da se bodo vtaknili v vsako administrativno napakico, medtem, ko sama vsebina žal ne bo pomembna.
 
Zdaj vam tukaj gor pisem zadnjic in spet dobronamerno. Ponujam vam roko, vsi ki imate dvome, vprasanja in zelite konkretne odgovore na vasa vprasanja in imate uro casa sem z vami pripravljena iti na kavo to soboto, se pa morate pripeljati na Obalo, ker tukaj zivim. Posljite mi sporocilo v ZS tisti, ki ste zainteresirani za to pa se dogovorimo za uro.

Lep dan se vsem naprej.
 
Pozdravljeni,

ali morda kdo sledi koliko delovnih mest za Multiplikatorja POŠ je bilo do sedaj že objavljenih?

Lp
 
Ste tukaj vključili tudi tiste iz preglednice "Delodajalci želijo samo javno objavo" na strani ZRSZ?
 
Mogoče malo off topic: Zanima me ali pri pošiljanju prošenj pošiljate dokazila o izobrazbi in nekaznovanosti samo tam, kjer je potrebno ali povsod priložite? Prav tako me zanima ali imate fotokopije overjene?

No, naj povem, da je po mojih izkušnjah 95% prostih delovnih mest za multiplikatorja že oddanih. Mogoče še več. V primerih, da je zapisano: Delodajalec želi napotovanje delavcev iz evidenc zavoda, pa je prav tako že opredelejena smer, ki jo zahtevajo. Ali pa sploh nimajo opredeljenega sodelovanja z zavodom, tako da v resnici Zavod sploh nikogar ne napoti.
 
Jaz predložim dokazilo o izobrazbi in potrdilo o nekaznovanosti pri vsaki prijavi, vendar samo fotokopije, ki jih ne overim. Pri tem pa v motivacijskem pismu vedno napišem, da mi naj sporočijo, če želijo, da jim še dodatno kej pošljem. :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
60
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje razpisuje pripravniška mesta v osnovnih šolah, šolah in...
Odgovori
1
Ogledi
258
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje razpisuje pripravniška mesta v vrtcih, ki so vpisani v...
Odgovori
1
Ogledi
109
  • Članek
CŠOD je 15. marca 2024 objavil Javni razpis programov Šole v naravi in drugih programov in...
Odgovori
0
Ogledi
50
  • Članek
Izteka se rok za prijavo. Študentke in študentje pedagoških poklicev se lahko še do 24. avgusta...
Odgovori
0
Ogledi
499
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje skladno z Načrtom za okrevanje in odpornost v okviru...
Odgovori
0
Ogledi
284

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu