Razpis Javni razpis pripravniških mest (dec 2013) [plačano pripravništvo]

Trenutno berete:
Razpis Javni razpis pripravniških mest (dec 2013) [plačano pripravništvo]

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Jz se strinjam z smucka. Tole je kar en razpis, jaz sem se samo smejala in si mislna no, pa gre še en razpis mimo mene, in bom ponovno čakala na volunterskega...
prvič imamo v občini nizko brezposelnost in pa same mlade mentorice....tako da spet bomo čakala do tedaj pa upala da enkrat le posije sonce....

za ostale pa srečno :)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Ali kdo ve kako je s statusom študenta in vsemi ugodnostmi, ki spadajo zraven (delo, boni)?
Vem da se jim moraš v primeru plačanega pripravništva odpovedati. Kaj pa v primeru volonterskega pripravništva? Jih lahko obdržiš?


Najbolje, da vprašaš na ministrstvu. Po novem bi naj bilo tako, da volunterski pripravnik dobi povrnjene stroške malice in prevoza na delo. Ostale ugodnosti (status, boni), pa mislim, da lahko obdržiš, saj nisi v delovnem razmerju.
 
Šola lahko prijavi samo enega kandidata, tako piše v razpisu. Hja, tudi jaz prihajam iz občine, ki ima majhno brezposelnost, pripravništvo bi pa lahko delala v občini, ki ima brezposelnost večjo, če prav razumem bi potem dobila 15 točk?
Upam, da bo kmalu še razpis za volontersko pripravništvo, da bomo potem lažje pretehtali kje imamo več šans :)
 
Pozdravljeni,

kaj to je ziher, da pride še en razpis za volontersko ven v kratkem? Kdaj pa bi naj prišel?
 
Ali je komu sploh jasno, kako je s temi projekti, ki so omenjeni v razpisu? Je kje kakšen seznam, okvirna tematika oz karkoli... ? Nekako tega dela razpisa ne razumem...
 
Pozdrav

Trenutno zaključujem 2. letnik magistrskega študija. Zanima me, če je za prijavo na razpis potrebno imeti poleg opravljenih izpitov tudi opravljen zagovor magisterija. Za plačano predvidevam da ja. Kaj pa za voluntersko? Nameravala sem namreč vzeti absolventski staž, pisati magisterij ter hkrati opravljati voluntersko pripravništvo.
 
Pozdrav

Trenutno zaključujem 2. letnik magistrskega študija. Zanima me, če je za prijavo na razpis potrebno imeti poleg opravljenih izpitov tudi opravljen zagovor magisterija. Za plačano predvidevam da ja. Kaj pa za voluntersko? Nameravala sem namreč vzeti absolventski staž, pisati magisterij ter hkrati opravljati voluntersko pripravništvo.

Vzeto iz pogojev, ki so navedeni v razpisu:
Pripravnik je lahko oseba, ki izpolnjuje vse z zakonom in drugimi predpisi določene izobrazbene pogoje za pripravnika v vrtcu ali šoli in išče prvo zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja oziroma ima manj kot šest mesecev delovnih izkušenj na področju vzgoje in izobraževanja.
Torej, diploma oz. potrdilo o diplomiranju.
 
Mislim, da je to že nekoga zanimalo, zato prilepim 2. odstavek 11. člena tega pravilnika: Pravilnik o pripravništvu strokovnih delavcev na področju vzgoje in izobraževanja | Forum Mladi učitelj

Kandidati se lahko prijavijo na razpisano pripravniško mesto za sklenitev delovnega razmerja ali za opravljanje volonterskega pripravništva. Kandidat lahko za primer, da se na podlagi kriterijev prednostnega vrstnega reda, določenega z razpisom, ne uvrsti med pripravnike s sklenjenim delovnim razmerjem, na razpisu kandidira za opravljanje volonterskega pripravništva.
 
Pozdravljeni,

danes sem klicala na ministrstvo in vprašala kaj je s temi stopnjami brezposelnosti za leto 2010. No, stopnje brezposelnosti po občinah so bile v uradnem listu nazadnje objavljene leta 2010 in zato je to za njih uradni podatek.

Sem jih obvestila, da so tri leta kasneje stopnje brezposelnosti po občinah ZELO drugače kot tiste leta 2010, me je vprašala kje sem dobila podatek, in sem jo napotila na Zavod za zaposlovanje (oziroma na njihovo spletno stran, ki sem jo tudi že prilepila v ta forum).

Skratka, preverili bodo te podatke, oziroma preverili bodo, če so ti podatki z Zavoda za zaposlovanje res dovolj uradni za njih. Če pride do kakšne spremembe v razpisu bo to tudi javno objavljeno.

Sedaj lahko samo upam, da mi bodo dali tistih 20 točk, ki mi glede na stopnjo brezposelnosti pripadajo.
 
Kako pa je s tem, če že opravljaš volontersko pripravništvo(2 meseca), ali je možno kandidirati sedaj tudi za plačano pripravništvo? Poznam kandidatko z izjemno visokim povprečjem, ki se je prijavila na volontersko pripravništvo, saj na prejšnjem razpisu ni bilo razpisanih plačanih pripravništev. Sprašujem zgolj informativno... :)

Lahko kandidiraš, tako pravijo na ministrstvu. Predvidevam da na podlagi tega, ker ne gre za "tipična" pripravništva kakršna je razpisovalo ministrstvo, ampak gre za projekt, ki ga sofinancira EU.
 
Da, res lahko kandidiraš. Sem pisala ge. Vlasti na Ministrstvo, pa mi je odgovorila: "Trenutno je prijava možna v okviru Javnega razpisa za izbor operacij "Spodbujanje zaposlovanja iskalcev prve zaposlitve na področju vzgoje in izobraževanja". Zaradi prijave na ta javni razpis ne boste omejeni pri morebitni prijavi na predvideni razpis za opravljanje volonterskega pripravništva."
LP:)
 
Pozdravljeni,

jaz sem dobila enak odgovor glede kandidiranja na razpisu za volonterska pripravništva. Moj prvi vtis je, da se bo kar nekaj šol odpovedalo sodelovanju v tem razpisu, ker je precejjj dokumentacije za izpolnit in s tem ni ravno malo dela, čeprav si mogoče mi tako predstavljamo. Potrebno je voditi časovnice, pa poročila, itd.

Me pa zanima naslednje: če prav razumem šola s tabo nima nobenih stroškov, vse se financira iz evropskega sklada? Ali gre za sofinanciranje in šola prispeva delež? To se mi zdi zelo pomembno.
 
Pozdravljeni,

ja, v tem primeru gre za projekt, ki se financira iz evropskega sklada. Šola sicer nima stroškov s tabo in ne prispeva nobenega deleža, ampak mora šola zalagat denar. To pomeni, da ti dobiš plačo, oseba na šoli izpolni zahtevek za izplačilo in s tem vso potrebno dokumentacijo (obrazec o stroških dela, časovnico, ...), kjer se prikaže ves strošek povezan s tem projektom. Potem se ta izpolnjena dokumentacija pošlje na MIZŠ in šola dobi povrnjen denar. Vsaj na tak način poteka večina ESS projektov in mislim, da tu ne bo nič drugače. Je za tem novim plačanim pripravništvom kar nekaj več dela z dokumentacijo kot s prejšnjim plačanim pripravništvom. Kako se bodo šole dogovorile, kdo bo to dokumentacijo izpolnjeval, je pa drugo vprašanje. Če pogledaš v vzorec pogodbe, vidiš, da za pripravo dokumentacijo ni predvidenih nobenih dodatnih sredstev.
 
Pozdravljeni.

Prosila bi, če mi kdo lahko razloži, kako je z izbiro šole pri prijavi na plačano pripravništvo. Ali gremo na neko šolo in prosimo za pripravništvo ali ti šolo dodeli ministrstvo.

Hvala za odgovor že v naprej.

Lp
 
Šolo izbereš sama oz. bolje rečeno greš na šolo in predstaviš, kako izgleda razpis. V kolikor so te pripravljeni sprejeti in s tabo kandidirati na razpisu, se šola prijavi. Vso dokumentacijo pošilja šola - tako so mi sporočili na ministrstvu.
Ne pa pozabiti, da je šola dolžna razpisati prosto mesto za pripravnika, potem se prijaviš in če izberejo tebe skupaj kandidirate na razpisu.
 
Zdravo,

šolo si vsak izbere sam in gre na šolo prosit za pripravništvo. Če pogledaš prijavnico, moraš vpisati kar nekaj podatkov, ki jih dobiš na šoli (koordinator projekta, finančni delavec projekta, podatki o mentorjevi diplomi- številka, datum in izdajatelj listine).

To mi ni najbolj jasno, da šola mora objaviti razpis za prosto mesto za pripravnika? Seveda se bo na to prijavilo po moje nešteto kandidatov. Kje pa to piše, da mora šola razpisat prosto mesto?
 
To mi ni najbolj jasno, da šola mora objaviti razpis za prosto mesto za pripravnika? Seveda se bo na to prijavilo po moje nešteto kandidatov. Kje pa to piše, da mora šola razpisat prosto mesto?

V pogojih za prijavo...pod točko devet piše: "...mora pred prijavo v skladu z veljavno delovno pravno zakonodajo oz. zakonodajo s področja zaposlovanja objaviti prosto delovno mesto in opraviti ibirni postopek, pri čemer je v dokumentacijo o objavi prostega delovnega mesta potrebno vnesti razvezni pogoj, da se zaposlitev izvede le v primeru, da je delodajalec na predmetnem javnem razpisu izbran...."

Seveda - teoretično se lahko prijavi kdorkoli, ki bo izpolnjeval pogoje.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje razpisuje pripravniška mesta v osnovnih šolah, šolah in...
Odgovori
1
Ogledi
291
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje razpisuje pripravniška mesta v vrtcih, ki so vpisani v...
Odgovori
1
Ogledi
122
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
61
  • Članek
CŠOD je 15. marca 2024 objavil Javni razpis programov Šole v naravi in drugih programov in...
Odgovori
0
Ogledi
51
  • Članek
Izteka se rok za prijavo. Študentke in študentje pedagoških poklicev se lahko še do 24. avgusta...
Odgovori
0
Ogledi
501
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
62
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
54

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu