JAVNA DELA

Trenutno berete:
JAVNA DELA

Ne glede na to,da ima javna dela cez MDDSZ in Zavod za zaposlovanje?
Predvidevam,da je potrebno dovoljenje dobiti od ene od teh institucij...
Jaz bi na vašem mestu vprašal MIZŠ, ker oni odobrijo pristop k strokovnemu izpitu. Tako boste dobili informacijo iz prve roke.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Jaz bi na vašem mestu vprašal MIZŠ, ker oni odobrijo pristop k strokovnemu izpitu. Tako boste dobili informacijo iz prve roke.

Na MIZŠ so res ažurni, mi je ga. Kaučič prijazno odgovorila, da lahko z javnimi deli in nastopi pristopim k izpitu (kar sem itak že vedela).
Problem je, ker s tem, ko grem jaz v razred, kršimo pogodbo o zaposlitvi zaradi javnih del - ker učna pomoč iz pogodbe ne zajema praktičnih nastopov.
In dejansko so vsi tisti, ki so na ta način opravili nastope in šli na strokovni izpit kršili pogodbo o zaposlitvi. Razen, če niso dobili od MDDSZ oz. ZRSZZ pisnega dovoljenja (v kar seveda močno dvomim). In tega jaz rabim, ker mimo pogodbe žal ne bo delala, saj je vse preveč nadzora in strogosti po novem.
:(
Me pa res jezi tole, ko vedno jaz naletim na mino...pa res bi si povečala možnosti za zaposlitev, saj se obeta odhod v pokoj iz mojega področja....
 
Na MIZŠ so res ažurni, mi je ga. Kaučič prijazno odgovorila, da lahko z javnimi deli in nastopi pristopim k izpitu (kar sem itak že vedela).
Problem je, ker s tem, ko grem jaz v razred, kršimo pogodbo o zaposlitvi zaradi javnih del - ker učna pomoč iz pogodbe ne zajema praktičnih nastopov.
In dejansko so vsi tisti, ki so na ta način opravili nastope in šli na strokovni izpit kršili pogodbo o zaposlitvi. Razen, če niso dobili od MDDSZ oz. ZRSZZ pisnega dovoljenja (v kar seveda močno dvomim). In tega jaz rabim, ker mimo pogodbe žal ne bo delala, saj je vse preveč nadzora in strogosti po novem.
:(
Me pa res jezi tole, ko vedno jaz naletim na mino...pa res bi si povečala možnosti za zaposlitev, saj se obeta odhod v pokoj iz mojega področja....
In kaj potrebuješ,da boš lahko opravila 5 nastopov v vrtcu?Če kolikor sem jaz slišali,ni bil nikoli problem?A že veš koliko dopusta ti pripada do junija,regres?
 
Ena moja kolegica je brez problema v šoli naredila strokovnega,ko je delala preko javnih del,leto dni nazaj.Ni nikoli rekla,da je potrebovala kaka soglasja.Ravnateljica ji je dodelila mentorja,opravila 5 nastopov in je bilo to to.
 
V bistvu nic, dovoljenje ravnatelja oz se bolj pomembno - dovoljenje zavoda oz mddsz. In ja, vem da nikoli ni bil problem, zato me pa jezi, ker se pri meni vedno komplicira.
Odlocbe o dopustu se nimam,cca 8dni se mi zdi.
 
Ena moja kolegica je brez problema v šoli naredila strokovnega,ko je delala preko javnih del,leto dni nazaj.Ni nikoli rekla,da je potrebovala kaka soglasja.Ravnateljica ji je dodelila mentorja,opravila 5 nastopov in je bilo to to.

Ja verjamem. Samo s tem je dejansko krsila pogodbo o zaposlitvi, ker ucna pomoc ni enako imeti uro v razredu. In ker se ptecej bolj nadzira izvajalce, ne upa kar tako doboliti - da ne bi sola ostala brez jd zaradi krsitve. :(
 
Ja verjamem. Samo s tem je dejansko krsila pogodbo o zaposlitvi, ker ucna pomoc ni enako imeti uro v razredu. In ker se ptecej bolj nadzira izvajalce, ne upa kar tako doboliti - da ne bi sola ostala brez jd zaradi krsitve. :(
In misiš,da se ti bo kaj zakopliciralo in ti ne bodo odobrili?Potemtakem nadomeščat tudi nebi smel,pa to počnejo v razredu...
 
Ne obremenjuj se s tem. Ti samo svoje furaj do konca, naj ti dodelijo mentorja, pa beži v razred in opravi tam svoje obveznostmi. Nič ne omenjaj nobenih morebitnih kršitev. Šole in ravnatelji itak zavestno kršijo in furajo še kaj bolj določenega, pa se nihče nič ne pritožuje in sankcionira. Ne bodi preveč poštena - saj vidiš, da to itak nikamor ne vodi...
 
Oh, jaz sem zadnja, ki bi komplicirala. Ravnatelj je tisti, ki mi ne bo dovolil iti v razred, dokler ne bo črno na belem, da grem lahko. Žal. In to je problem! :(
Do sedaj se je vse lahko, vsi so in mogoče še kršijo, dokler ni v našem koncu Zavod naredil nadzor v enem od zavodov in ugotovil kršitev ter dal prepoved prijavljanja na razpise za javna dela. In zato se držijo pogodb in opisov nalog.
Dejansko so vsi, ki so delali preko javnih del nastope in potem strokovnega kršili pogodbo. In to me jezi, ker se pri meni vse zakomplicira zaradi enega x zavoda, za katerega se je razvedelo, da se pogodbe in delovnih nalog javnega delavca ne drži.
 
Kaj pa če se na strokovnega prijaviš kot učitelj za dodatno strokovno pomoč? Ker dejansko boš te ure izpeljala ... Drugače pa ja, ravnatelji si veliko dovolijo, zaposlujejo npr. brez strokovnega, dokler ne pride kakšna inšpekcija, potem pa se zgodba malo obrne, vsaj pri nekaterih.
 
Žal mi je, da si padla v takšno situacijo. Ja, včasih je dobro, če je ravnatelj za delavčevo korist toliko pogumen, da takšno zadevo spelje na lastno odgovornost. Ne pa da se mu takrat, ko to res ni treba, tresejo hlače.
 
Na MIZŠ so res ažurni, mi je ga. Kaučič prijazno odgovorila, da lahko z javnimi deli in nastopi pristopim k izpitu (kar sem itak že vedela).
Problem je, ker s tem, ko grem jaz v razred, kršimo pogodbo o zaposlitvi zaradi javnih del - ker učna pomoč iz pogodbe ne zajema praktičnih nastopov.
In dejansko so vsi tisti, ki so na ta način opravili nastope in šli na strokovni izpit kršili pogodbo o zaposlitvi. Razen, če niso dobili od MDDSZ oz. ZRSZZ pisnega dovoljenja (v kar seveda močno dvomim). In tega jaz rabim, ker mimo pogodbe žal ne bo delala, saj je vse preveč nadzora in strogosti po novem.
:(
Me pa res jezi tole, ko vedno jaz naletim na mino...pa res bi si povečala možnosti za zaposlitev, saj se obeta odhod v pokoj iz mojega področja....

Ok, malo se pomirimo, da nas ne zadene kap. Ja, preko JD res ne smeš v razred. Prosim, ne bentit na forumu čez ravnatelje, ker mogoče vam bodo pa še pomagali v prihodnosti in če želimo, da se razmere v šolstvu začnejo spreminjat na bolje, moramo skupaj držati.

V osnovi preko JD ne greš v razred, imaš le učno pomoč. Catch je v tem, da v razred ne smeš iti SAM, to pomeni, da mora biti prisoten še en učitelj. Ok, za SI rabiš 5 nastopov, kjer sta pa s tabo v razredu učitelj mentor IN ravnatelj. Cool your jets in dobte vse papirje, naredte nastope in naredte SI. Kaj za boga ti kršiš? A to pa, da nimamo za burek, je pa za gospo Kaučič čisto v redu, al kaj? S tem, ko nimamo za jest, pa ne kršimo nobenega zakona? A, ko končno dočakaš svoje mesto pod soncem in dobiš delo, pa TI kršiš zakon, TI, k se greš vse pozanimat, da ne bi muhi lasu skrivila? Ljudje, samo skup se vzemimo, pa bo. Nobenega zakona ne kršimo, naredte nastope, pošlte papirje naprej. Kakor cufek, tudi jaz pravim, ne komplicirajte. Pogumno naprej!!!:)
 
Pa lahko nastope opraviš, preden zbereš tistih 840 ur prakse? Vem, da nekateri jih ... ampak, a o tem kje kaj piše? (Meni bo uspelo napraskat 840 ur do konca junija, kolikor imam pogodbo, zato mi je seveda v interesu, da nastope opravim prej.)
 
Ja, lahk opraviš nastope prej. Saj če gledaš, tudi tisti, ki so opravljali pripravništvo, so delali nastope tekom pripravništva in ne šele po izteku le-tega. Ampak na strokovca se boš pa lahk prijavla šele po tem, ko boš imela 840 ur.
 
Pa lahko nastope opraviš, preden zbereš tistih 840 ur prakse? Vem, da nekateri jih ... ampak, a o tem kje kaj piše? (Meni bo uspelo napraskat 840 ur do konca junija, kolikor imam pogodbo, zato mi je seveda v interesu, da nastope opravim prej.)
Ce zdaj zacnes z delom,kako ti bo uspelo do junija nabrat 840 ur?Na teden jih 40ur...Pa ce tudi pristejes se prakso,pomoje nimas dovolj...
 
Pozdravljeni!

Sem nov na forumu in imam eno vprašanje..

Kako ste plačani preko javnih del? Vsak mesec isto ali se znesek spreminja glede števila delovnih dni v mesecu.

Najlepša hvala za odgovor :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Zavod RS za šolstvo organizira javno razpravo o posodobljenih Programskih smernicah svetovalnega...
Odgovori
0
Ogledi
19
  • Članek
Na spletni strani NAKVIS so objavili javno evidenco sprememb študijskih programov (xlsx). Vir...
Odgovori
0
Ogledi
104
  • Članek
Skupina za pripravo Nacionalnega programa vzgoje in izobraževanja 2023–2033 (NPVI) vabi na javno...
Odgovori
0
Ogledi
208
  • Članek
Skupina za pripravo Nacionalnega programa vzgoje in izobraževanja 2023–2033 (NPVI) vabi na javno...
Odgovori
0
Ogledi
304
  • Članek
Skupina za pripravo Nacionalnega programa vzgoje in izobraževanja 2023–2033 (NPVI) vabi na javno...
Odgovori
0
Ogledi
321
  • Članek
Na spletni strani Visokošolskega sindikata Slovenije so 15. 10. 2023 objavili Javno izjava...
Odgovori
0
Ogledi
252
  • Članek
Skupina za pripravo Nacionalnega programa vzgoje in izobraževanja 2023–2033 (NPVI) vabi na javno...
Odgovori
0
Ogledi
277

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu