JAVNA DELA

Trenutno berete:
JAVNA DELA

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Če bosta slučajno kaj novega izvedeli, prosim če napišeta tu na forum. Tudi jaz vas obvestim, ko (če) izvem kaj več.
 
Jaz sem svojega svetovalca vprašala, ker čakam, da bom lahko delala, upam da v vrtcu, preko JD in mi je napisal, da naj bi bilo januarja še eno javno povabilo, ki naj bi bilo predvidoma za tiste, ki imamo izobrazbo od V. stopnje naprej, tako, da mislim da boste oz. bomo čakali 1 mesec? Verjetno se bo od februarja naprej lahko delalo preko JD za tiste ki spadamo od V. stopnje naprej... Upam, da sem vam kaj pomagala :)
 
Ponavadi kar nekaj časa traja vse to. Najprej morajo dati ven razpis, zavodi se potem prijavijo. Nato je odpiranje prijav in odobritve. Ko so odobritve, šele nato se lahko začne na zavodu (šoli) procesirati naprej. In to traja...jaz računam, da tam do konca februarja, bi moralo biti. S tem, da so vmes še počitnice ;)
 
Zanima me, ali bomo prišli tako daleč, da bomo pogoje za strokovni izpit lahko pridobili samo še preko javnih del? Sama sem sicer zaposlena. Dobivam minimalno plačo, vendar za položnice pokrit je. Sedaj se bojim, da če želim povečati (sploh pridobiti) možnost za zaposlitev v šolstvu, se pravi izpolniti pogoje za pristop k strokovnemu izpitu, moram: pustiti trenutno službo, prehirati vsaj eno leto kot brezposelna oseba, se nato prijaviti na javna dela in mogoče bom imela srečo, da me šola izbere. Ali bo situacija takrat spet taka, da bom morala od šole do šole in jih prepričevati, naj se prijavijo na javna dela in naj izberejo mene?
 
Prvo javno povabilo je zunaj. Nekje sem zasledila, da naj bi se prva dela pričela izvajati januarja, tako da tudi sama srčno upam, da bomo lahko mi nadaljevali že v februarju.
 
Ja, upam da bo drugo javno povabilo čimprej...predvidoma naj bi bilo nekje okoli 15.1.
 
Nekje sem zasledila, da naj bi se prva dela pričela izvajati januarja, tako da tudi sama srčno upam, da bomo lahko mi nadaljevali že v februarju.

Izbrani na prvem povabilu (I-IV stopnja) bodo pričeli z delom že naslednji teden.

Je mogoče kdo na zavodu dobil kakšne zanesljive informacije glede višjih stopenj? Kdaj naj bi sledilo nadaljevanje tistih, ki še imajo za oddelat oz. izbor novih kandidatov? Moja svetovalka ni veliko znala povedati, ko sem bila nazadnje pri njej. Uspela sem izvedeti samo to, da naj dodatnih javnih del za višje stopnje letos ne bi razpisovali, torej je potrebno poiskati tiste šole, ki so do sedaj imele zaposlene prek javnih del s VII. stopnjo. Še nekaj me zanima...v primeru, da imam opravljen strokovni izpit, me lahko zaposlijo na šoli preko javnih del? Nekje sem namreč zasledila, da naj bi imeli prednost tisti, ki še nimajo strokovnega. Ve kdo kaj več o tem? Hvala!!
 
Jaz sem imela strokovnega in mislim, da je bila plus točka, poleg mojih izkušenj na tistem področju.
 
Od V. stopnje naprej bo javno povabilo v mesecu januarju. To so na zavodu vedeli že v začetku meseca decembra, če ne že kaj prej. Kar se pa tiče dela preko JD imajo pa od letos naprej prednost tisti, ki so prijavljeni na zavodu več kot 2 leti. Seveda sem spet izvisela :/ Upam, da ne bodo sedej vsako leto to spreminjali.
Tega nisem zasledila, vendar bi bilo prav oz. pravično tako, saj bi samo na tak način lahko prišli do strokovnega!
 
Ko sem sama hodila na razgovore za JD, sem bila v prednosti ravno zaradi opravljenega strokovnega izpita. Tudi naloge, ki so mi bile kasneje zaupane in glede na situacije v katerih sem se znašla (in kjer mi je prav prišlo poznavanje zakonodaje oz. predpisov), mi je bilo kasneje jasno, zakaj je ravnatelj želel nekoga s strokovnim.

Prednost bodo imeli tisti, ki so prijavljeni dve leti ali več. Upam, da za nas, ki imamo še za oddelat nekaj mesecev, to ne bo veljalo.
 
Kolikor jaz vem, bo podaljšano tistim, ki ste začeli z JD v letu 2015, če je kdo začel 2014, potem zdaj odpade - dobi pa nadomestilo.
 
Ima kdo kakšne sveže novice kdaj naj bi bil razpis? Smo že 18. pa še kar nič...:( Se še komu zdi čudno, da na ZRSZ ne vedo točno povedati kdaj naj bi bil ta razpis, verjetno imajo kakšen plan dela oz. kaj podobnega, takšne stvari se ne odločajo od danes na jutri.
 
Letos imajo prednost vsi tisti, ki si že 2 leti + prijavljeni na zavodu. Tisti, ki ste samo eno leto ne boste prišli zraven, ker bodo napoteni tisti z daljšo prijavljenostjo. Tako mi je rekla svetovalka. Bi naj bi pa razpis v januarju.
 
@speechless, tudi meni ni jasno, zakaj datum ni znan. Tako kot si rekla, nek plan dela menda ja imajo. Kolikor razumem, pa razpisa ne pripravi ZRSZ, ampak Ministrstvo za delo. Tudi na drugih forumih se pogovarjajo o tem in se sprašujejo podobno. Citat iz nekega drugega foruma: "... od kod pa pride ta razpis, a nimajo nobenih planov? Kot da bo razpis sprožila neka višja sila, povsem samosvoja in nepredvidljiva, s katero še nikoli niso imeli stikov."

@Barracuda, prednost morda res, pravilo pa to vendarle ni. (Ali pa jaz česa ne vem?)
 
Meni je svetovalka rekla, da naj ne računam na javna dela. Z razlago - na zavodu najprej napotijo tiste, ki so dlje časa prijavljeni. Izmed tistih bo za določeno delovno mesto zagotovo nekdo primeren in ga bodo izbrali. In ostali z enim letom sploh ne pridemo zraven. Sploh pa v šolstvu ... če nas je toliko na zavodu :/ Upam seveda, da bo drugače in da bomo dobili možnost!
 
Jaz se ne bi pustila odpraviti kar tako; nenazadnje imajo tudi svetovalke nadrejene, bi se pa nanje obrnila. Če ni nikjer črno na belem, potem imate tudi tisti z enim letom vso pravico do napotnice.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Zavod RS za šolstvo organizira javno razpravo o posodobljenih Programskih smernicah svetovalnega...
Odgovori
0
Ogledi
47
  • Članek
Na spletni strani NAKVIS so objavili javno evidenco sprememb študijskih programov (xlsx). Vir...
Odgovori
0
Ogledi
132
  • Članek
Skupina za pripravo Nacionalnega programa vzgoje in izobraževanja 2023–2033 (NPVI) vabi na javno...
Odgovori
0
Ogledi
239
  • Članek
Skupina za pripravo Nacionalnega programa vzgoje in izobraževanja 2023–2033 (NPVI) vabi na javno...
Odgovori
0
Ogledi
348
  • Članek
Skupina za pripravo Nacionalnega programa vzgoje in izobraževanja 2023–2033 (NPVI) vabi na javno...
Odgovori
0
Ogledi
360
  • Članek
Na spletni strani Visokošolskega sindikata Slovenije so 15. 10. 2023 objavili Javno izjava...
Odgovori
0
Ogledi
284
  • Članek
Skupina za pripravo Nacionalnega programa vzgoje in izobraževanja 2023–2033 (NPVI) vabi na javno...
Odgovori
0
Ogledi
324

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu