ŠOLN VRBINC - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ŠOLN VRBINC - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

1. Kaj je učbenik? Kdo jih potrjuje?
2. Kateri učenci so upravičeni do brezplačnega prevoza v OŠ?
3. Izostanki od pouka.

Srečno! :)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Svet staršev (delovni zvezki)
2. Kont. učne pomoči
3. Ponovitev pisnega ocenjevanja znanja.
 
1. Ponavljanje pisnega ocenjevanja
2. Ugovor na oceno
3. Kako se izobraževalni program deli (splošni in posebni del) - ZOFVI, 12. člen - natančno našteti
 
mag. Polona Šoln Vrbinc

1. Svet staršev.
2. Ugovor na oceno.
3. Delovna in učna obveza.

Zelo prijazna, nasmejana. Brez skrbi :).
 
Izpraševalka: Polona Šoln Vrbinc, 8. 6. 2017.

1. Katere zakone si predelala oz. kateri vsi so povezani z osnovnošolskim izobraževanjem (ZOFVI, ZSoII, ZOsn, ZUOPP).
2. Naštej za katera področja velja (PV, OŠ, ...).
3. Kdo ima pravico do brezplačnega prevoza.
4. Zakon o šolskem koledarju, podrobneje kaj vse v njem piše in kaj določa.

Zelo topla in prijetna oseba. Sicer pa natančna in želi slišati vse. Pazite na izražanje in terminologijo.
Srečno in brez skrbi .:)
 
Pri Zakonodaji sem dobila naslednja vprašanja:
- Svet staršev (pristojnosti in posebej je izpostavila kakšen vpliv imajo glede učnih gradiv)
- Kontinuum pomoči in kateri dokument se napiše za učenca na 3. stopnji
 
Pri zakonodaji sem dobila vprašanja (15.6.2017) Opravljala sem na področju posebnih potreb.
1. Svet staršev (sestava in pristojnosti)
2. Vpis v 1. razred (redna oš in vpis na podlagi odločbe)
3. Brezplačni prevoz.
 
1. svet šole
2. ugovor na oceno
3. status umetnika (ker sem učiteljica za LUM)
 
Izpraševalka za predpise: mag. Polona Šoln Vrbinc
1. Svet šole
2. Šolski koledar
3. Učenci s posebnimi potrebami
 
Šolska inšpekcija - kaj so njene naloge
učiteljski zbor
pridobitev odločbe o usmerjanju
 
1. Svet šole.
2. Kaj o knjižnici piše v ZOFVI? Vse o učbenikih?
3. Brezplačen prevoz.
 
1. Katere programe za otroke s PP poznaš? Katere posebne programe poznamo? Posebni program VIZ in postrehabilitacijski praktikum.
Razlika med posebnim in prilagojenim program VIZ? Jih je seveda ogromno, želela pa je slišati, da v prilagojenem programu učenec dobi spričevalo,
v posebnem pa samo potrdilo.
2. Opravičevanje izostankov; kaj če starši ne napišejo opravičila? Kaj če otroka že 2 meseca ni v šolo, starši pa se ne javljajo na telefon... Komu prijavit? Inšpekciji.
3. Katere prilagojene programe poznaš? Za katere skupine otrok s PP so prilagojeni programi z enakovrednim izobrazbenim standardom? Kdo lahko izvaja te programe? (Zavodi.)

Veliko sreče in lp! :)
 
Kateri so najpomembnejši zakoni mojega področja (razredni pouk)?
Katera področja izobraževanja pokriva ZOFVI?
Brezplačni prevozi.
 
Prijazna gospa, če se ti kje zatakne ti pomaga, želi pa slišati jasne odgovore, ne nekaj na približno.

1. Svet šole (kdo ga sestavlja, naloge)
2. Opravičevanje otrok (v primeru bolezni, koriščenje prostih dni)
3. Petstopenjski postopek usmerjanja otrok s posebnimi potrebami
 
Nasmejana, zelo prijetna izpraševalka.
Moja včerajšnja vprašanja:
- vpis v 1. razred
- postopek usmerjanja otrok s posebnimj potrebami
Vprašanja so bila vezana na moje področje dela, saj delam na področju svetovalnega dela.
 
Res zelo prijazna in nasmejana gospa.
- Katera področja pokriva ZOFVI;
- brezplačni prevoz v šolo;
- kontinuum pomoči;
- katerim učencem pripada učna pomoč, ali lahko priredim učne standarde učencu z učnimi težavami (ne).
Me je zelo pohvalila glede znanja, kar veliko pomeni, ko sediš pred komisijo.
 
Učbeniki, učbeniški sklad
Svet staršev
Status športnika
Opravičevanje izostankov
 
Zanimalo jo je vse o:
- svet zavoda
- pravilnik o šolskem koledarju
- ugovor na oceno
 
Prijazna in nasmejana gospa, a se je ob moji napaki tako razjezila, da je kar takoj vpisala, da zakonodaje nisem opravila in predala listek naslednji izpraševalki. Zahtevajo natančno in strokovno izražanje, dobro poznavanje terminologije.

Svet šole.
Kdaj se ponavlja pisno ocenjevanje znanja.
Učenci z učnimi težavami, 5-stopenjski kontinuum pomoči. (Tukaj sem naredila napako in začela naštevati, kateri so otroci s posebnimi potrebami namesto z učnimi težavami, ko sem uvidela svojo napako, sem se opravičila in povedala, da sem se zmotila, da sicer o tej temi vse vem, a mi ni dovolila nadaljevati. Kljub prošnji, da RES znam. :confused: Je pa bil zato naslednjič strokovni opravljen v desetih minutah. :blush:)

Natančno preštudirajte zakone, ki se tičejo vašega področja dela, za kar ste poslali priprave nastopov (če si predmetni učitelj, a delaš v PB, lahko pričakuješ več vprašanj v zvezi s PB)
SREČNO!
 
Katere programe imamo v naše
zavodu, kdo je ustanovitelj, katere programe poleg teh še poznamo za otroke s PP.

Kdo je ustanovitelj gimnazije. Kako ustanovitelj našega zavoda (država) neposredno nadzoruje delo? (Preko sveta zavoda).

Kaj se prilagaja v različnih programih OPP,
podaljšanje statusa učenca v vseh programih za OPP.

Izpraševalka je zelo prijazna, nasmejana. Prijetna.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
585
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.282
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.024
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.080
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.034

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu