KOŠIR - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
KOŠIR - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

Temeljne določbe ustave in simboli slovenije.
Konvencija o otrokovih pravicah, podrobneje pravica o izobraževanju.
Primarna zakonodaja.
Išče znanje in je odličen spraševalec.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

izpraševalec Košir, za pomočnico vzgojiteljice
1. pravica do lastne identitete. kaj je državljanstvo.
2. pravni viri EU. opiši sodno prakso.
3. državni zbor - opiši.

prijazen in ne vrta.
 
Kako je sestavljena vlada? Naloge? Veja oblasti? izvršilna. Kaj to pomeni?
Evropski parlament? Kdo sestavlja? Naloge?
 
Nazadnje urejeno:
1. Opisat primarno zakonodajo
2. Predsednik RS (kdo sploh je, njegove naloge)
2. Kaj je državljanstvo
3. Otrokove pravice(kje, kdaj so bile sprejete in kdaj jih je sprejela slo.) Pravica o identiteti
 
Moja vprašanja iz 25. 9. 2014
- Kulturne pravice (iz Ustave RS).
- Otrokova pravica do govora (iz Kovnencije).
- Razlika med uredbo in direktivo (sekundarni pravni viri EU).

Prijazen in ne komplicira!
 
Pozdravljeni,
strokovni izpit sem naredila 2. oktobra 2014
KOŠIR:

1. Primarna zakonodaja
2. Splošne določne od 1. člena do 13. člena
3.Otrokove pravice ( Pravica otroka do svobode izražanja in svobodnega združevanja).

Je zelo prijazen mlad gospod, ne vrta če vidiš da znaš!

Veliko sreče!
 
1. Naštejte socialne pravice? (Podrobno o pravici do zdravstvenega vastva)
2. Opišite (otrokovo) pravico do svobodnega združevanja?
3. Svet EU?
 
Področje:gimnazija
Poklic: prof. slovenščine in filozofije

1. Socialne pravice
2. Podrobneje opiši pravico otrok do zbiranja in združevanja
3. Sekundarna zakonodaja
 
1. Socialne pravice po ustavi.
2. Pravica do združevanja ( Konvencija o otrokovih pravicah).
3. Evropski parlament.

Izpit sem delala kot svetovalna delavka.
 
1. Ustavnost in zakonitost, kam uvrščamo mednarodne pogodbe.
2. Konvencija o otrokovih pravicah - zasebnost.
3. Pravni viri EU - sodna praksa.

Prijazen gospod, lepo vodi pogovor in pomaga.
 
1. Kulturne pravice (izobraževanje; umetniki in znanstveniki; avtorske pravice ... iz Človekove pravice ...)
2. Sekundarna zakonodaja (EU - uredbe, direktive, ...)
3. EU parlament

Zelo prijazen. Imajo radi znanje, ko vidi, da znaš, te vmes kar prekine in vpraša naslednje vprašanje.
Super je bilo!
 
moja vprasanja (specialni pedagog)
volilna pravica
pravica otrok do veroizpovedi - nekaj taksnega
pravni viri eu (podrobneje uredbo in direktivo)
 
Nazadnje urejeno:
Pozdravljeni,

moja vprašanja na dan 13. 12. 2016 so bila:

1. Kaj pomeni, da je Slovenija pravna in socialna država? Kje v ustavi, razen v splošnih določbah, je o tem še kaj napisano? (Socialne pravice – pravica do socialnega varstva, pravica do zdravstvenega varstva ...)
2. Konvencija o otrokovih pravicah, pravica otrok do zasebnosti, pravica otrok do svobode misli, vesti in veroizpovedi, pravica otrok do izražanja mnenja. Kdaj se lahko te pravice omejijo? Kakšno vlogo imajo starši?
3. Primarni in sekundarni pravni viri EU – oboje naštej in opiši sekundarne pravne vire?

Gospod Košir je človeški. Če oz. ko je potrebno, usmerja s podvprašanji in namigi. Samo hrabro in brez strahu. Seveda pa je treba snov obvladati. Nasploh večinoma sprašuje o temeljnih in splošnih določbah ustave, človekovih pravicah in temeljnih svoboščinah, pravicah otrok ter pravni in institucionalni ureditvi EU.
Nasploh pa ... Če se učiš, ni panike. Če ne ...

Vso srečo in lep pozdrav vsem! :)
 
Pozdravljeni :)

Moja vprašanja na izpitu, 13.12.2016:

1. Izdajanje uredb z zakonsko močjo (jst sm najprej govoril na splošno o sprejemanju zakonov, pa me je usmeril do tistega kr je hotel slišat, torej da jih izdaja predsednik, ki prevzame delo DZ-ja v vojnem ali izrednem stanju)

2. Otrokove pravice do izražanja (sm povedou samo, da se lahko izražajo pisno, ustno, na glasbenem področju in da ne smejo biti kršene osebne okoliščine oz. da s svojim početjem ne smejo ogrožati varnosti države ali povzročiti diskriminacije - takrat to pravico izgubijo)

3. Primarna zakonodaja s poudarkom na začetkih EU-ja (ker sem geograf me je to vprašal, sem začel z letnicami ustanovitve in sva še mal debatirala in toj blo to)

Ko sliši tisto kar želi gre takoj na naslednje vprašanje, v nasprotnem primeru te pa z podvprašanji pripelje do odgovora. Zelo prijazen in se rad pogovarja oz. da poteka dvosmerna debata;)
 
Izpraševalec: Košir

Kaj je navedeno pod pravicami otrok v ustavi? Ali otroci uživajo enake pravice kot odrasli? (ja, ampak v skladu s svojo starostjo in zrelostjo, npr. nimajo volilne pravice). Katere oblike nasilja nad otroki opredeljuje ustava? (tukaj je bilo dovolj našteti: fizično, čustveno, spolno in zanemarjanje). Zakaj so otroci še posebej zaščiteni? Ali enake pravice veljajo tudi za otroke, ki nimajo staršev?

Kaj zajema pravica do identitete? Tukaj je obvezno hotel slišati da imajo otroci pravico da poznajo svoje starše in potem je vprašal naprej: Kaj se zgodi če otroci staršev ne poznajo? Ali imajo zaradi tega kaj manj pravic? Odgovor je ne, imajo enake pravice :) Kaj pomeni državljanstvo? Sem po svojih besedah povedala, on pa je želel slišati da je to pravna pripadnost državi. Poudarek na pravna. In potem naprej kaj izhaja iz pravice do državljanstva. Odgovorila sem: dolžnost da se ravnamo po zakonih države. To mu je bilo ok.

Kaj je razlika med Svetom EU in Evropskim svetom? Pristojnosti obeh.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.178
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.276
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT-USTAVA - USTAVA Preberi več o...
Odgovori
0
Ogledi
853
Pozdravljeni, ne najdem vprašanj izpraševalke Jožice Šeme (ustava). Mi lahko kako pomagate? Hvala
Odgovori
1
Ogledi
1.020
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.222
  • Zaklenjeno
Izpitna vprašanja 18.5. mag. Manica Gros: -Vloga državnega zbora -Evropska komisija -Kaj pomeni...
Odgovori
1
Ogledi
684
  • Rešeno
Pozdravljeni, gospa mi je dodeljena za izpraševalko, najdem pa samo 3 njena vprašanja. Koliko...
Odgovori
1
Ogledi
708

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu