KLOPČIČ - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
KLOPČIČ - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Delitev oblasti. Zakaj je pomembna ta delitev?
2. Kako evropski pravni red deluje v RS Sloveniji? Kdo nadzira EU pravni red?
2. Svoboda izražanja.
 
Zelo prijazna.

Delitev oblasti v Sloveniji. Vrste sodišč. Katera so specializirana sodišča? Kam bi se pritožili ...
Evropska zakonodaja v odnosu z našo zakonodajo.
Sekundarna zakonodaja EU.
Pravica do ... (Sem pozabila)
 
simboli slovenije
kaj je ustava, kdo ima oblast in kako
našteti institucije eu

g. klopčič je prijazna, ko je videla da znam sva šli na naslednje vprašanje
 
Nasmejana izpraševalka, ne komlicira, pomaga in ne išče neznanja.
1. Kdo ima oblast? Kako jo delimo?
2. Koga lahko volimo?
3. Vse o predsedniku...Ko sem razlagala me je potem iz tega še vprašala o zakonodajnem vetu. Kakšne pristojnosti ima predsednik?
 
Super spraševalka! :)

1. Tri veje oblasti, kako se kažejo, v čem je bistvo, da so tri, kako kdo nadzira koga, primer.
2. Kako je pri nas z Evropsko zakonodajo? Primeri zakonodaje.
3. Konvencija o otrokovih pravicah, nekaj načel, kaj pomenijo ta načela, kje še lahko najdemo te pravice? (v zakonih)
 
1. Ustava RS ( splošno, 10 poglavij naštej).
2. Sodišča v Slo. In EU.
3. Varuh človekovih pravic.
4. Kako se uresničuje EU zakonodaja v Slo?
Opis sekundarne zakonodaje.
 
Zelo prijazna mlada gospodična, hitro zakljucita če vidi, da znaš.
Pomočnica vzgojiteljice:
1. Kako je Slovenija opredeljena v ustavi? Delitev oblasti. Sodna oblast podrobneje.
2. Naštej institucije Evropske unije, katera izmed njih sprejema zakone. Katera jih izvršuje?
3. Svoboda izražanja. Tu sem bluzila, ker razen treh besed nisem znala povedati kaj več. Mi je kar sama pomagala.

Super je. K taki komisiji (Klopčič, Planinc-slo in Cankar-zakonodaja) grem z veseljem še enkrat na zagovor.
Vso srečo vsem naslednjikom. Nič bat.
 
1. Opredelitev RS v ustavnih določbah.
2. Kateri so uradni jeziki v Sloveniji?
3. Sekundarna zakonodaja EU? Kje je to v slovenski zakonodaji opredeljeno? Je Uredba nad državnim zakonom po pravni veljavnosti ali ne? Kdo preverja izvajanje EU zakonodaje ?

Spraševala je hitro, zahtevala kratke in jedernate odgovore. Vprašala je še kar nekaj podvprašanj (ne spomnim se vsega, ker je šlo res zelo hitro). Meni je delovala hladno.
 
Zelo prijazna, zelo kratki odgovori so dovolj.
1.Kako lahko jaz vplivam na delovanje drzave?
2. Razlika med referendumom in volitvami.
3. Evropska zakonodaja, kdo jo sprejema?
 
  1. Vlada, delo ministrov, kaj sprejemajo ministri? (pravilnike)
  2. Evropska komisija, kako komisija sankcionira kršitve? (z opomini)
  3. Človekove pravice in temeljne svoboščine, domneva nedolžnosti.
 
1. Kaj pomeni da je Slovenija demokratična država?

2. Razlika med volitvami in referendumom.
Kakšne pristojnosti ima DZ? Opisi vsako.

3. Kam vse se lahko pritozimo v primeru kršenja človekovih pravic?
 
1. Delitev oblasti,
2. DZ
3. naloge vlade
 
1. Kaj veš o vladi?
2. Sekundarna zakonodaja Eu
3.Pravica izražanja
 
1. Kakšen dokument je Ustava RS? Našteti tudi pomembna poglavja (Splošne določbe, človekove pravice, državna ureditev, sodstvo, javne finance, ...) Kateri organ izvršuje ustavo (sprejema zakone)? - Državni zbor.

2. Kako se izvaja pravo Evropske unije v Sloveniji? (Primarno, sekundarno - odredbe, direktive, določbe ...) Kdo izvaja nadzor nad uresničevanjem zakonodaje EU? (Evropska komisija)

3. Pravica do izobraževanja, kako država poskrbi za to, kakšna je razlika pri univerzah (so avtonomne glede izbire izob. programov)
 
Nazadnje urejeno:
1. Opišite Ustavo.
2. Opišite poglavje Ustavnost in zakonitost. Podvprašanje: kje izveste za zakon (v Uradnem listu).
3. Pravica do izražanja.
4. Naštej EU in jih na kratko opiši.
 
1. Volilna pravica
2. Otrokova pravica do osebne identitete
3. Razlika med uredbo in direktivo
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
585
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.282
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.024
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.080
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.034

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu