KEJŽAR - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
KEJŽAR - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Gospa Kejžar... fejst punca... simpatična in prijazna... in pomaga pa še kaj te nauči umest... :)

- Velika/mala začetnica je govorila primere jaz sem pa odgovarjala... vem da je bil božič, Slovenj Gradec, Julijske Alpa, Kranjska Gora, Prešernov dan pa še nekaj jih je bilo samo mi je ušlo iz glave...
- Pedagoški govor - vse (saj ni tako dosti).
- SSKJ in pravopis ( kaj kateri vsebuje, razlika med njima)

Srečno!!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Glasovi (razdelitev (samoglasniki, soglasniki), koliko jih je v zapisu in koliko v izgovorjavi, kako zapisujemo glasove, podati primere za široki in ozki e in o, polglasnik in dž)
2. Raba velike začetnice - na primerih, ki jih je postavila izpraševalka, je bilo potrebno povedati ali se piše z malo ali z veliko začetnico (primeri ki se jih spomnim: velika noč, Zidani Most, slovenska zastava, avstrijska Koroška ...)
3. Pedagoški govor
 
Bravo zame (y)(y)(y) Zelo prijazna in prijetna gospa, nimaš občutka da si na izpitu ampak na kavi ;)

1. Socialne zvrsti jezika (knjižni - zborni, knjižno pogovorni, neknjižni jezik - pokrajinsko pogovorni, interesne govorice, narečja, interesne govorice - sleng, argo, žargon), kaj je sleng (govorica mladih), kaj je žargon (jezik istih poklicev, skupin), v kateri zvrsti se pogovarjamo mi na izpitu (knjižno pogovorni).

2. Po imenih naštej vseh šest sklonov (imenovalnik, rodilnik, dajalnik, tožilnik, mestnik, orodnik), sklanjaj OTROCI v mestniku (pri otrocih) in orodniku (z otroki).

3. S katero začetnico se pišejo prazniki ( z malo, razen Prešernov dan in Marijino vnebovzetje).
 
- naglas, poudarek
- kratice, okrajšave
- mala/velika začetnica (primeri: Zidani Most, velika noč, nemški turist, Ljubljančan, ...)

Prijazna in pomaga z nadvprašanji.
 
Vrste glasov skj. Koliko imamo črk v abcedi? Koliko glasov? Kako zapišemo glasove?
Zvočne prvine govora. Na kaj navajamo učence? (na nastopanje, da sam začne in vodi pogovor...)
Napake v pripravi.
 
Glasovne prvine sporazumevanja, eno opiši.
Kaj je naglas in kaj poudarek?
Mala in velika začetnica (Kranjska Gora, velika noč, slovenska zastava - pravila).
 
1. Socialne zvrsti jezika (naštet in povedat eno žargonsko besedo)
2. Krajšave
3. Skloni (koliko jih je, jih našteti in kateri nam dela največ težav)
 
1. Razlike med angleščino in slovenščino (sem anglistka). Naštela sem razlike v glasovih in črkah (poučena sem bila, da rečemo danes šumnikom šumevci), povedala, da ima slovenščina dvojino, posebnosti v pravopisu, pisanje datumov).

2. Vezaj. Povedala sem, da je lahko stično ali nestično ločilo, naštela primere.

3. Nebesedna komunikacija. Sem naštela, vprašala me je še razliko med mimiko in gestiko.

Aja še to: 'predvprašanje' je bilo, kaj vem o pesniku, ki je v nazivu šole, kjer delam: v katero obdobje spada, kdo so bili njegovi sodobniki... Sem najprej mislila, da je to že prvo vprašanje ( mi je bilo malo čudno, ker tega ni v katalogu) pa sem pri drugem ugotovila, da temu ni tako. Še zdaj ne vem, zakaj me je to vprašala (n)

Kandidati pred mano so rekli, da so vsa vprašanja izhajala iz napak v pripravah, tako da si jih dobro preglejte.

Skratka,ni bilo preveč hudo :)

SREČNO VSEM (y)(y)(y) Držim pesti...
 
- kaj manjka mojim pripravam, oblikovno (sprednja stran)
- kako izgleda uradno poročilo
- kaj je pojem

Prijazna gospa.
 
Super gospa,
Vprašanja enaka kot do sedaj...
nebesedne prvine, pa povej veliko začetnico od nemški ovčar, Kranjska Gora, Novo mesto in silvestrovo.
Bodite nasmejani in bo šlo.
Lp
 
1. Velika začetnica, kako se napiše (večkrat vpraša tudi zakaj): Zidani Most, slovenska zastava, Ljubljanski grad, Korensko sedlo, nek Vrh (je naselbinsko ime zato oboje z veliko), dan državnosti ...
2. Našrej vsrte števnikov. Povej razliko med flavnim in vrsilnik. Povej kako bi zapisala številko: 90570.
3. Kaj je razlika med glasovi in črkami. Koliko je več glasov kot črk? Naštej jih. Povej primer ko se uporabi širok o ali e.
 
Gospa je zelo prijazna.

Moja vprašanja:
- velike začetnice (npr. gorenjski nagelj, Zidani Most...)
-števniki (zapisovanje)
-dala mi je en stavek, ki sem ga morala popraviti.

Nič težkega.
 
Zelo resna, vendar vredu, slišat hoče tisto kar te vpraša :)

1. Galsove naštet (s katerimi glasovi imamo največ težav na štajerskem - široki in ozki e (pes) ;)
2. Zborni in pogovorni jezik.
3. Krajšave naštet samo primere, kako bi krajšali gospa.
4. Sklanjaj svoje ime, nato sem ji še povedala vse o sklanjatvah (moški, ženske,...)

Srečno!
 
Gospa Katarina Kejžar, nasmejana, tudi če se malo zmedeš in narobe razumeš vprašanje, te uspešno vodi na pravo pot..

1. Pravila za okrajšave in kratice v Sloveniji
2. Krajšave
2. Kako se pišejo prazniki (z malo) in dve izjemi - Prešernov dan in Marijino vnebovzetje (lastno ime)

Srečno
 
Vzgojiteljica
1. Najprej me je vprašala kakšne so značilnosti mojega govora (tukaj sem se malo zmedla, naposled sva prišli do odgovora ki ga je želela slišati :)). Da uporabljam premore med govorjenjem, govorim dovolj razločno, razumljivo, glasno.
2. Sklanjaj otrok v množini
3. Vprašanje iz priprave- končna ločila (samo naštet katera so) in kako se piše ločilo za datumom.

Fajn izpraševalka, pomaga če vidi da si se zmedel. Srečno! :D
 
Moja vprašanja:
- Zakaj je France Prešeren pomembne za slovenski jezik?
- Pedagoški govor
- Glasovi slovenskega jezika, naštejte jih, opis naglasnih znamenj.
 
- Jezikovni priročniki
- Neglasovne prvine sporočanja (pomen premora pri delu z otroki)

Izpraševalka je prijazna in pomaga s podvprašanji, če je potrebno.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
716
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.344
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.489
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.066
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.962
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.119
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.089

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu