CVETKO - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
CVETKO - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Opravljala sem kot pomočnica vzgojitelja.

1. Katere so neknjižne socialne zvrsti jezika?
2. Kdaj uporabljamo predlog s in z?
3. Kaj je naglas in kaj poudarek? Katera naglasna znamenja poznamo? Naštej soglasnike.
 
Opravljala sem 15.12.2021 kot vzgojiteljica

1. Razlika med sklanjanjem ženskega in moškega osebnega imena (hotela je slišat pravila za ženski in moški priimek predvsem)
2. Sklanjanje mojega imena in priimka - ker imam tudi moža (to je izvedela, ko so me prej spraševali nekaj o zakonih o vrtcih, če kaj spremljam novice, pa sem rekla da imam družino in nimam sploh časa), je hotela, da sklanjam še njegovo ime in priimek in ali je pravilno, da se reče npr. gospa Novakova, ali ne?
3. Naglas pri Svet zavoda. (prej je bilo to vprašanje pri vrtcih, pa je še ona vprašala kako je pravilen naglas). Kakšne naglase poznamo, kakšni so znaki in naj našteje, glasove, potem pa opišem na primeru svet in svet (npr. svet zavoda in sveti Frančišek) kakšna sta to naglasa in kakšni glasovi so to (široki, dolgi, ozki itd. - tu sem se malo lovila, ampak mi je pomagala)
4. Katere so socialne zvrsti jezika, kaj uporabljamo v vrtcu, kaj je žargon, ali imamo v vrtcu kakšne take posebne besede

Ni bilo težko, so zelo pomagale in sem zelo hitro končala! Prišla sem ob uri in so rekli, da me že čakajo!
Učila sem se iz gradiva, ki je predpisano, izpisala sem si iz foruma vprašanja, opazila sem, da se jih veliko ponavlja...

Srečno vsem ;)
 
1. Vse o vejici (napake v pripravi), zelo podrobno opisati kdaj jo uporabljamo, z primeri, sprasevala je najmanjse malenkosti ampak je pomagala priti do odgovora, priredje, podredje
2. Predlogi s/z, k/g. Kaksni glasovi so crke pred katerimi pisemo predloh s (nezveneci nezvocniki)
3. Narecja, pod katero narecno skupino spada moja obcina
 
Nazadnje urejeno:
Za pomočnico vzgojiteljice

1. Knjižni jezik (razlika med zbornim in knjižnim pogovornim jezikom)
2. Uporaba priročnikov
3. Nezvočniki
 
-Kako se piše vzgojno-izobraževalni, skupaj, narazen ali z vezajem? (Z vezajem) Zakaj (pravilo)?Katere besede pa se piše skupaj? Potem mi je dala še primer, zakaj se kričeče rumen piše narazen?
-interesne govorice, v katere zvrsti jih uvrščamo in kako jih delimo?
-predlog s/z. Tu je želela slišati pri katerih glasovih jih uporabljamo (zvenečih in nezvenečih) in v katero skupino spadajo samoglasniki (zveneče).



Zelo prijazna, pomaga s podvprašanji.
 
1. Zemljepisna lastna imena (kdaj uporabljamo veliko začetnico).
2. Glasovi in črke slovenskega jezika.
3. Ločila - delitev (končna/nekončna, stična/nestična) in nekaj primerov.
 
Učiteljica strokovno-teoretičnih predmetov
1. Socialne zvrsti slovenskega jezika, kako je z uporabo v šoli.
2. Kako se zapiše vzgojno-izobraževalni, kako pa kričeče rumen? Zakaj?
3. Uporaba predloga s/z.
 
delovno mesto: svetovalna delavka (SŠ)

1. Pisanje skupaj in narazen (elektro-računalniški - zakaj se piše z vezajem; kako se napiše novogoriški in zakaj)
2. Priročniki (naštej, razlika med SSKJ in pravopisom, katero slovnico poznaš - Toporišičevo + povedala mi je za Slovnico na kvadrat od Kozme Ahačič)
3. Socialne zvrsti slovenskega jezika

Super! Res postavlja veliko podvprašanj, ampak s tem lepo vodi do pravilnih odgovorov. (y) ;)
 
1. interesne govorice
2. jezikovne priročnike
3. Naglaševanje in naglasna znamenja (krativec, ostrivec, strešica)
 
Izobraževanje odraslih:
1. V katero narečno skupino spadate
2. Katero socialno zvrst jezika uporabljate v razredu
3. Vrsta ločil in značilnosti le-teh
4. Zemljepisna lastna imena (pravila, primer Moravske Toplice)

Zelo korektna izpraševalka, če izkažeš znanje gre vse skupaj zelo hitro.
 
1. Posebnosti moških sklanjatev.
2. Pisanje skupaj in narazen.
3. Naštej vse slovenske slovnice (skozi zgodovino).
Stroga, vendar zelo prijazna gospa. Čeprav sem pristopila kot profesorica slovenščine in zgodovine, namernega oteževanja vprašanj nisem zasledila. Paziti je potrebno na govor, saj zelo ceni knjižno izreko.
 
1. Naglasi
2. Sklanjanje imena Luka (1. ali 2. moška), nekatere posebnosti moških sklanjatev
3. Velika začetnica: prazniki
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 20. jun 2023 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
505
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 19. apr 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
10
Ogledi
1.179
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
580
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu