Izpitna vprašanja - Pohlin Schwarzbartl, Dolenc, Jurman

Trenutno berete:
Izpitna vprašanja - Pohlin Schwarzbartl, Dolenc, Jurman

Pridružen
26. feb 2022
Prispevki
1
Za vzgojiteljico.

Dolenc (namesto Kurent) - prijazen gospod, pomaga, želi točen odgovor, spraševanje zgleda kot pogovor
  1. Opiši, zakaj je Slovenija pravna in zakaj socialna država.
  2. Vlada (sestava, mandat, volitve, naloge in pristojnosti).
  3. Kateri evropski organ se lahko primerja z vlado?
Pohlin Schwarzbartl - postavi vpr., potem sledi pa njen poker-face, lahko poveš samo to, kar te vpraša, ali pa na dolgo in široko, te ne prekinja
  1. Vpis otroka v vrtec.
  2. Kje so napisani programi vrtca?
  3. Opiši publikacijo vrtca.
Jurman - prijazna gospa, želi točne odgovore, pomaga, spraševanje zgleda kot pogovor
  1. Slovenščina v RS. - uradni, državni, tuji, drugi, materni, učni jezik.
  2. Dvojezičnost - opiši kje se izvaja (kateri KRAJI), kakšni vrtci so ustanovljeni na tem območju, ali lahko ena oseba govori 2 jezika ali ne.
  3. Zvočne prvine govora.
  4. Istotematske in istokorenske besede. - besede na isto temo (gledališče, lutke, igralec) in na isti koren (peti, zapeti, pevka)
Brez strahu, na koncu ni tako grozen, ko si mi predstavljamo :) Samo zadihat je treba pa gre. Pa pokazat malo znanja pa čim manj tišine :) Potem pa pomagajo ;)
 
Tudi jaz sem včeraj imela to komisijo, delala sem za pomočnico in uspešno opravila.
Zastavili so mi naslednja vprašanja:
Dolenc
1. posredni in neposredni simboli SLO, kratek opis + primeri slovenskih praznikov, simboli EU
2. sodstvo (kdo določi sodnike, mandat, kratek opis sodišč)
3. nedotakljivost stanovanja

Pohlin Schwarzbartl
1. Pravica staršev do izbire programa (javni ali zasebni vrtec)
2. opis programov (dnevni, poldnevni,krajši)
3. kako se vrtec financira
4. sklad (kdo ga ustanovi, za kaj se uporablja denar sklada, kdo je v komisiji)

Jurman
1. Besedne vrste (nadpomenke, sopomenke ...)
2. Domače in prevzete besede, v kateri zvrsti jezika se pojavijo popačenke
3. Kako bi otrokom razložila kaj je lik in kaj telo?
4. V katero narečno skupino spada kraj kjer sem opravljala nastope za strokovni izpit.

Glede izpraševalcev pa se strinjam z napisanim v prejšnji objavi. 😄
 
Podpri 0

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
588
1. Nedotakljivost stanovanja, delitev oblasti v SLO, otrokova pravica do osebne identitete. 2...
Odgovori
1
Ogledi
1.465
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.284
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.408
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.180
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.854

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu