Izkušnje pripravnikov na osnovni šoli

Trenutno berete:
Izkušnje pripravnikov na osnovni šoli

Jaz sem imela z ravnateljico in mentorico po vsakem nastopu sestanek, kaj je dobro, kaj moram spremeniti. Zdaj na koncu je bilo že vse ok. Smo potem še kaj drugega obdelale.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Super. Pa že imate kakšne povratne informacije - bi vas vzeli, vas potrebujejo po končanem pripravništvu? :) Se pogovarjate kaj o tem z mentorji/ravnatelji ali raje ne načenjate te teme (vsaj zaenkrat)? :D
 
Pri meni ne bo nič :( Mi je že okoli novega leta povedala, ko tudi tiste, ki je nadomeščala bolniško po meni, ni dovolilo ministrstvo zaposliti.
 
Tega se tudi jaz bojim. Čeprav mi ni jasno - na eni strani ministrstvo ne dovoli novih zaposlitev, na drugi strani pa na strani ZRSZ vsak dan vidim kakšno prosto delovno mesto.

Upam, da si lahko obetaš vsaj kakšno dobro priporočilo, če že na tej šoli ne bo nič ;)
 
Ubistvu ne gledam več samo v šolstvu. Gledam tudi druge možnosti, tako da ne bi smel biti problem. Že zdaj delam čisto preveč :)
 
Situacija pri meni: tisti del pouka, ki ga imam pri svojem predmetu, super, odlična mentorica z dolgoletnimi izkušnjami, tako da se res lahko samo pohvalim. Tisti del, zaradi česar nisem na šoli (OPB), khm, ja, se da, nisem pa navdušena. Nikoli se nisem želela ukvarjati z majhnimi otroki, starejši mi nekako bolj "ležijo" :)
 
Moji spomini na pripravništvo se še vedno sveži in prijetni. Je pa res, da sem delala VSE, in včasih tudi dlje, kot je navedeno po pogodbi. Opravljala sem volontersko pripravništvo, ki je popolnoma brezplačno. Šola mi je kljub vsemu krila stroške prevoza (čeprav jim ne bi bilo treba). Po pripravništu so me sprejeli za opravljanje javnih del, od tu pa sem pričela z delom v jutranjem varstvu in podaljšanem bivanju. V času pripravništva se res splača biti priden, čeprav se včasih porodi občutek, da te "izkoristijo". Vsak nasmešek in sprejetje naloge, ki ti jo dodelijo sprejmi v dobro in izkušnjo več, ki ti prišla prav.

In, ja .. Po opravljenih nastopih se je v prisotnosti mentorice in ravnateljice opravila analiza učne ure, kjer je povedala svoje mnenje in podala oceno.

Želim ti, vam, veliko uspehov, saj je preboj v šolstvo čedalje teži.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Izšla je zadnja izdaja redne publikacije Pedagoškega inštituta, ki predstavlja spremljevalno...
Odgovori
0
Ogledi
315
  • Članek
Izšla je zadnja izdaja redne publikacije Pedagoškega inštituta, ki predstavlja spremljevalno...
Odgovori
0
Ogledi
479
  • Članek
Poslanci so s 46 glasovi za in 24 glasovi proti sprejeli novelo Zakona o osnovni šoli. Ta...
Odgovori
0
Ogledi
63
Pozdravljeni! Zanima me, ali ima kdo izkušnje s poučevanjem matematike v osnovni šoli in...
Odgovori
0
Ogledi
432
  • Članek
Predlog prinaša mnoge novosti, med ostalim na področju nacionalnega preverjanja znanja...
Odgovori
0
Ogledi
280
  • Članek
Na Agenciji za varnost prometa bodo v sodelovanju z Ministrstvom za vzgojo in izobraževanje...
Odgovori
0
Ogledi
348
  • Članek
Zveza aktivov svetov staršev Slovenije (ZASSS) nasprotuje načinu, s katerim se želi uvesti...
Odgovori
0
Ogledi
160

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu