izjemno napredovanje v naziv svetovalec

Trenutno berete:
izjemno napredovanje v naziv svetovalec

Pridružen
16. sep 2017
Prispevki
2
Naziv
prof. lik. um.
Področje
  1. Šola za otroke s posebnimi potrebami
Pozdravljeni!

Zaposlena sem že 12 let v OŠ za učence s posebnimi potrebami. Lansko leto sem končno lahko opravila dodatno strokovno izpopolnjevanje, saj ni bilo razpisa nekje 8 let. Sedaj imam končno vse pogoje, da napredujem in sem med tem časom izbrala dovolj točk, da bi lahko izjemno napredovala v naziv svetovalec.
Bila pa sem opozorjena, da se lahko zgodi, da bom prikrajšana za kak plačni razred... in res po vseh poizvedovanjih ugotovim, da v primeru, če izjemoma napredujem v naziv svetovalec, napredujem za enako število razredov, kot v naziv mentor!!!
Saj ne rečem, da mi gre samo za denar ampak prikrajšana pa tudi ne bi rada bila...
Ali ima kdo izkušnje s tem? Se je to že komu zgodilo?

Hvala in lep pozdrav!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni.
Ker se odločam ali naj napredujem v mentorja ali naj še počakam eno leto in zberem dovolj točk za izredno napredovanje v svetovalca, se na vas obračam za nasvet.
Do sedaj še nisem napredovala niti v plačne razrede po ZSPJS, torej sem v 30. plačnem razredu. To bom lahko aprila 2018.
Omenjate, da ste bili ob preskoku prikrajšani. Ali se to navezuje ravno na 20. člen ZSPJS?
In bi to pomenilo, da če aprila napredujem za 2 PR po sistemu napredovanja v višji PR in potem v decembru 2018 izredno v naziv svetovalca, bom ravno tako uvrščena "samo" v 35 PR, ravno zaradi 20. člena ZSPJS?
In je potem takem bolje, da sedaj oddam za mentorja, in po aprilskem napredovanju, prav tako pristanem v 35.
Tudi bi želela poudariti, da vsega ne gledam samo skozi prizmo višje plače, vseeno pa ne bi želela biti prikrajšana.
Hvala za pojasnila in navodila.
Lep pozdrav,
KS
 
Pozdravljena!

Predlagam, da najprej napredujete v mentorja. Če hitro zberete dovolj točk, pa lahko že drugo leto izredno v svetovalko.

Srečno!
Lp
 
Tudi sam sem vložil za preskočitev mentorja in direktno v svetovalec. Torej izhodiščni za svetovalca je 35 in po logiki, bi ti morali sedaj prišteti že priznane razrede.
Če sem sedaj 34 in napredujem v svetovalca, bi moral priti v 39. Če je pa tako kot pišete, pridem pa v? 37?
 
Nazadnje urejeno:
Mislim, da v 37, ker se prenese največ 3 plačne razrede od že doseženega plačnega razreda, saj je razlika med izhodiščnim plačnim razredom pri učitelju brez naziva in svetovalcem več kot 3 plačne razrede.

To pomeni, da javnemu uslužbencu ob pridobitvi višjega naziva določi plačo v višjem nazivu tako, da prenese že dosežena napredovanja. Tako bodo v primerih, kjer je med izhodiščnim plačnim razredom naziva pred napredovanjem in naziva, ki so ga pridobili z napredovanjem, do tri plačne razrede razlike, javni uslužbenci napredovalne razrede, dosežene v nazivu pred napredovanjem, prenašali. Gre torej za prenos že doseženih napredovanj v nižjem nazivu, če razlika v osnovnem (izhodiščnem) plačnem razredu med novim nazivom in nazivom pred napredovanjem v višji naziv ne znaša več kot 3 plačne razrede.

Če je ta razlika višja, potem se javnega uslužbenca ob napredovanju v višji naziv uvrsti 3 plačne razrede višje od doseženega plačnega razreda v nazivu pred pridobitvijo višjega naziva


Preverite tukaj: Kako se napreduje v plačne razrede?
 
To je sicer čista kraja, če drži. Itak so prišparali na tebi, ker ti kot mentorju niso nič izplačevali - si bil brez naziva in greš direktno iz brez naziva v svetovalec.
Torej, če ti kot vsetovalcu pripada izhodišče 35, ti mora to ostat. Kar si pa prej imel, ti pa ne bi smeli vzeti. Torej izhodišče si bil 30, dobil si še 4 in si na 34 - priobil si si 4 razrede. Kot svetovalec pa si izhodišče 35. Tortej 35+4 je 39. Tko je men rekla v tajništvu, ko sem spraševal.
 
Pozdravljeni.
Zanima me naslednje - ali decembrski dogovor sindikatov z vlado za dvig plač v javnem sektorju - konkretno učitelji en plačni razred s 1.1.2019 in en plačni razred s 1.11.2019 vplivajo na dodelitev števila plačnih razredov v primeru napredovanja v naziv? Konkretno: s 1.12.2018 sem napredovala iz 36PR v 38PR na podlagi napredovanj v plačne razrede. S 1.1.2019 smo vsi pridobili en plačni razred, tako da sem sedaj v 39PR. V preteklem tednu sem dobila odločbo za izredno napredovanje iz naziva mentor v naziv svetnik. Po tabeli ZSPJS je izhodiščni razred za naziv učitelj/svetnik 38PR (ali se ta razred zdaj avtomatsko dvigne ali je tabela samo že "stara")? Ker je v tabeli tudi zabeleženo, da je najvišji možni PR 43...vendar pa vsi vemo, da bomo vsi v tem letu napredovali še za 1PR - ali si lahko konkretno z nazivom svetnik po tej razlagi v 45PR (s 1.11.2019)? Ker v nasprotnem primeru s tem dogovorom (sindikati/vlada) ne pridobim nobenega PR. Ali se motim?
 
Pozdravljeni,

s sindikatom pridobljeni razredi sem vam bodo dodali k "stari" tabeli.
Hvala za odgovor.
Super, če bo temu res tako - lahko pa računam na pet PR zraven za naziv svetnik (napredovanje iz naziva mentor)?
Malo me mede tudi tale člen ZSPJS (odebeljeni tisk):
"Zakon o sistemu plač v javnem sektorju (Uradni list RS, št. 95/07 - uradno prečiščeno besedilo, 17/08, 58/08, 69/08-ZTFI-A, 69/08-ZZAVAR-E, 80/08 in 120/08-odl. US - ZSPJS) v drugem odstavku 16. člena določa, da javni uslužbenci na delovnih mestih, kjer je mogoče tudi napredovanje v višji naziv, lahko v posameznem nazivu napredujejo največ za pet plačnih razredov, javni uslužbenci, kjer ni mogoče napredovati v naziv, lahko na delovnem mestu napredujejo največ za deset plačnih razredov, in še, če z napredovanjem na delovnih mestih, kjer je mogoče napredovanje v naziv, skupaj v vseh nazivih ni mogoče napredovanje za deset plačnih razredov, je v najvišjem nazivu mogoče napredovati za toliko plačnih razredov, da je doseženo napredovanje v nazivih skupno za deset plačnih razredov."
Napredovanje za 10PR samo v nazivih sploh ni mogoče (ali se motim?); mentor 3PR, svetovalec 2PR in svetnik 3PR... in glede na to, da je učitelj/svetnik najvišji naziv, ki ga lahko dosežem - kako lahko še napredujem v PR za nazive do razlike 10PR?
 
Neja12, imam enako vprašanje. Ali ste morda že dobili odgovor, ko ste rekli, da ste oddali vlogo za izjemno napredovanje v svetnika, prej pa ste bili mentor?
Kako je z razredi? Kje ste pristali?
 
Hvala za odgovor.
Super, če bo temu res tako - lahko pa računam na pet PR zraven za naziv svetnik (napredovanje iz naziva mentor)?
Malo me mede tudi tale člen ZSPJS (odebeljeni tisk):
"Zakon o sistemu plač v javnem sektorju (Uradni list RS, št. 95/07 - uradno prečiščeno besedilo, 17/08, 58/08, 69/08-ZTFI-A, 69/08-ZZAVAR-E, 80/08 in 120/08-odl. US - ZSPJS) v drugem odstavku 16. člena določa, da javni uslužbenci na delovnih mestih, kjer je mogoče tudi napredovanje v višji naziv, lahko v posameznem nazivu napredujejo največ za pet plačnih razredov, javni uslužbenci, kjer ni mogoče napredovati v naziv, lahko na delovnem mestu napredujejo največ za deset plačnih razredov, in še, če z napredovanjem na delovnih mestih, kjer je mogoče napredovanje v naziv, skupaj v vseh nazivih ni mogoče napredovanje za deset plačnih razredov, je v najvišjem nazivu mogoče napredovati za toliko plačnih razredov, da je doseženo napredovanje v nazivih skupno za deset plačnih razredov."
Napredovanje za 10PR samo v nazivih sploh ni mogoče (ali se motim?); mentor 3PR, svetovalec 2PR in svetnik 3PR... in glede na to, da je učitelj/svetnik najvišji naziv, ki ga lahko dosežem - kako lahko še napredujem v PR za nazive do razlike 10PR?
.
Hvala za odgovor.
Super, če bo temu res tako - lahko pa računam na pet PR zraven za naziv svetnik (napredovanje iz naziva mentor)?
Malo me mede tudi tale člen ZSPJS (odebeljeni tisk):
"Zakon o sistemu plač v javnem sektorju (Uradni list RS, št. 95/07 - uradno prečiščeno besedilo, 17/08, 58/08, 69/08-ZTFI-A, 69/08-ZZAVAR-E, 80/08 in 120/08-odl. US - ZSPJS) v drugem odstavku 16. člena določa, da javni uslužbenci na delovnih mestih, kjer je mogoče tudi napredovanje v višji naziv, lahko v posameznem nazivu napredujejo največ za pet plačnih razredov, javni uslužbenci, kjer ni mogoče napredovati v naziv, lahko na delovnem mestu napredujejo največ za deset plačnih razredov, in še, če z napredovanjem na delovnih mestih, kjer je mogoče napredovanje v naziv, skupaj v vseh nazivih ni mogoče napredovanje za deset plačnih razredov, je v najvišjem nazivu mogoče napredovati za toliko plačnih razredov, da je doseženo napredovanje v nazivih skupno za deset plačnih razredov."
Napredovanje za 10PR samo v nazivih sploh ni mogoče (ali se motim?); mentor 3PR, svetovalec 2PR in svetnik 3PR... in glede na to, da je učitelj/svetnik najvišji naziv, ki ga lahko dosežem - kako lahko še napredujem v PR za nazive do razlike 10PR?



Neja12, imam enako vprašanje. Ali ste morda že dobili odgovor, ko ste rekli, da ste oddali vlogo za izjemno napredovanje v svetnika, prej pa ste bili mentor?
Kako je z razredi? Kje ste pristali?


Hojla, tudi jaz imam takšen primer in me zanima glede uvrstitve v plačne razrede: izjemno napredovanje mentor (33 + 5 = 38 pr) v svetnik. Kako se izračuna nov pr? Ipr svetnik 38 + 5 = 43?
Lp
 
Napreduješ lahko za najvč 3 razredo oz v začetni razred. Torej, začetni razred za svetnika je 39.
 
Kaj pa, če si svetovalec iPR 35 + 5 plačnih razredov napredovanje = 40. V novem nazivu svetnik si nato 38 + 3 = 41? To mi ni jasno.?
 
Pozdravljeni vsi, ki imate izkušnje z izrednim napredovanjem v svetovalca.

Tudi jaz imam eno vprašanje, in sicer: na kakšen način ste zbrali točke v kategoriji "dodatno strokovno delo"?
Pravilnik o napredovanju zaposlenih ...v 10. členu pravi;
Ne glede na določbo prejšnjega člena lahko v naziv svetovalec izjemoma napreduje strokovni delavec, ravnatelj oziroma direktor, ki:
- ima najmanj 4 leta delovne dobe,
- je nadpovprečno uspešen pri svojem delu,
- je opravil različna dodatna strokovna dela in zbral najmanj 18 točk za dodatna strokovna dela, ki so v skladu s tem pravilnikom ovrednotena s tremi ali več točkami.

Kot predmetni učitelj nimam ravno veliko možnosti za delo, ki je ovrednoteno s 3 točkami. Tudi nekateri mednarodni projekti prinesejo samo po 2 točki.

Kakšne so vaše izkušnje?

Hvala za vse odgovore.
 
Dana,

podobno se sprašujem tudi sama - upam, da kdo odgovori.
Mene mede tudi "je nadpovprečno uspešen pri svojem delu". Kaj to dejansko pomeni?
 
Kar nekaj jih je pisalo tukaj o izrednem napredovanju v naziv svetovalec, ampak očitno nihče ne želi deliti "skrivnosti" kako so prišli do točk višjih vrednosti. V zadnjih dneh sem odkrila dve mednarodni konferenci, ki vam lahko prineseta, z aktivnim sodelovanjem, po 4 točke. Konferenca, ki jo organizira BIC Ljubljana je brezplačna, Eduvision pa ima kar visoko kotizacijo.

5. konferenca – Trendi in izzivi v živilstu, prehrani, gostinstvu, turizmu, izobraževanju in usposabljanju
EDUvision - O mednarodni konferenci
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, sem strokovna delavka, pedagoginja, ki izvajam ure DSP na osnovni šoli. V novem...
Odgovori
0
Ogledi
597
  • Vprašanje
Pozdravljeni, imam 48 plačni razred in bom napredovala v naziv višja svetnica. Ali v tem primeru...
Odgovori
0
Ogledi
1.955
  • Vprašanje
Pozdravljeni, imam pridobljene 3 letne ocene delovne uspešnosti, vendar sem imela vmes kratko...
Odgovori
3
Ogledi
1.182
  • Vprašanje
Pozdravljeni, v našem vrtcu je bil oblikovan Odbor za spletno stran, vodja katerega sem bila...
Odgovori
0
Ogledi
1.484
  • Članek
EU Code Week je s februarjem 2024 pričel z zbiranjem prijav za pridobitev naziva »Code Week...
Odgovori
0
Ogledi
176
  • Članek
Nacionalna agencija Republike Slovenije za kakovost v visokem šolstvu je 8. 5. 2023 na svoji...
Odgovori
0
Ogledi
477

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu