Izbira kandidatov

Trenutno berete:
Izbira kandidatov

Pridružen
19. jun 2017
Prispevki
13
Področje
  1. Osnovna šola
Pozdravljeni!

Pošiljam prošnje za delovno mesto. Vedno pogosteje dobim odgovor, da za ponujeno delovno mesto ni bil nihče izbran.

Razumem, da marsikateremu delojemalcu (šoli) kandidati niso všeč in ne izberejo nikogar. Ampak ali to pomeni, da si dejansko lahko privoščijo, da pouka tega predmeta pač ni?!

Imajo ravnatelji pravico, da po neuspešnem razpisu zaposlijo učitelja kar brez razpisa? Zanimivo mi je namreč tudi, da čeprav ni bil nihče izbran, ponovnega razpisa za to delovno mesto ni.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni,

glede tega nisem prepričan, ampak če se na razpis ne prijavi nihče z ustrezno izobrazbo, se lahko začasno zaposli tudi nekoga brez ustreznih pogojev.

V primeru, da se ne zaposli nobenega od prijavljenih kandidatov, ki pa imajo ustrezne pogoje pa predvidevam, da se objavi razpis bodisi v Uradnem listu bodisi celo na šolski spletni strani. Slišal sem že za vse mogoče variante.
 
Pozdravljeni,
sama imam podobno vprašanje oz. me bolj zanima mnenje. Danes sem dobila domov odgovor, da za je bil za razpisano delovno mesto na katerega sem kandidirala, prekinjen postopek izbire kandidatov in da tako ni bil izbran noben prijavljeni kandidat, razpis pa bo ponovljen.
Je kdo imel kakšno podobno izkušnjo?
 
Nazadnje urejeno:
Opažam, da se to kar pogosto dogaja. Tudi jaz imam podobno vprašanje. Razpis, na katerega sem se prijavila, je bil razveljavljen. Kakšni razlogi obstajajo za to? Npr. notranja prerazporeditev; ni kandidatov, ki bi izpolnjevali pogoje; nezadovoljstvo z izborom prijavljenih kandidatov, ki izpolnjujejo pogoje; oseba, ki naj bi šla v pokoj, si premisli; zaposlenemu ne podaljšajo bolniške in se mora vrniti na delovno mesto in v tem času, ko je razpis, dobijo uradno info, da se vrača...lahko, da brcam v temo s temi primeri. Kakšni so še razlogi?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na srednjih in višjih šolah ter fakultatah lahko v naslednjih dveh dneh bodoči dijaki in...
Odgovori
0
Ogledi
63
  • Članek
Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti je na podlagi Zakona o...
Odgovori
0
Ogledi
94
  • Članek
Na spletni strani Državnega izpitnega centra je bilo dne 10. 11. 2023 objavljeno Povabilo k...
Odgovori
0
Ogledi
229
  • Članek
Na spletni strani Državnega izpitnega centra je bilo dne 25. 10. objavljeno Povabilo k...
Odgovori
0
Ogledi
181
  • Članek
Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, Ministrstvo za notranje zadeve...
Odgovori
0
Ogledi
111
  • Članek
Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije je z dnem 9. 10. 2023 objavilo Javni poziv...
Odgovori
0
Ogledi
233
  • Članek
Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije je z dnem 26. 9. 2023 objavilo Javni poziv...
Odgovori
0
Ogledi
237

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu