Iz gospodarstva v šolstvo

Trenutno berete:
Iz gospodarstva v šolstvo

Pridružen
10. dec 2022
Prispevki
1
Po 17 letih dela v gospodarstvu sem se pridružila učiteljem. Živijo 😉
Delo mi je zelo všeč!…❤️
Kar bi vas rada vprašala, se nanaša na napredovanje, kajti prihodek mi ni ravno všeč…saj sem kot začetnik v 32. pr, sem brez naziva in strokovnega izpita. Sprašujem se, kaj lahko naredim, da se čim prej premalnem naprej... Določeni so mi povedali, da so zaradi delovne dobe v gospodarstvu štartali višje… ali da so izredno napredovali v plačnih razredih, kako do tega pa ne vem. Ima kdo zame kak nasvet…? Letos opravljam samoplačniško še PAI, konec leta planiram še strokovni izpit… Za vsak nasvet bom hvaležna, ker mi je ta tema povsem nova. Hvala 🙏🏻
Lp vsem! A.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Zakaj pa samoplačniško?
Ne zaprosiš za subvencijo?
Jaz imam podobno zgodbo. Iz gospodarstva v šolstvo. Se bom pozanimala kako je z napredovanjem v plačne razrede, zaradi delovne dobe.
Sporočim kmalu. Moram se točno pozanimiti... Baje je to novost od letos. S tem, da uradno tega nisem zasledila.

Lp
 
Zdravo.
Dobrodošla med nami :)

Tudi jaz sem prišel iz gospodarstva. Za vsaka 3 leta dela v gospodarstvu, ti pripada 1 plačni razred napredovanja, do vključno 5 plačnih razredov. Torej tebi pripada vseh 5 plačnih razredov. To pa pomeni, da z ocenami ne boš nikoli napredovala, ker se to medsebojno izključuje. Tako sem napredoval tudi jaz, nekaj let nazaj. Mislim, da to še velja.
Napreduješ lahko še v nazive. Dobro si preberi pravilnik o napredovanju. Takoj, ko narediš strokovni izpit lahko vložiš za napredovanje za mentorja (pogoji so zelo blagi in jih lahko dosežeš v enem letu (preden narediš stokovca)). S tem dobiš 3 plačne r.
Torej skupaj 8 razredov, kar je zelo na okroglo ca. 400 € neto.
lpm
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
V okviru 55. Mednarodnega sejma obrti in podjetništva v Celju (13.–17. september) bo tudi v 2023...
Odgovori
0
Ogledi
225
  • Članek
Na Ministrstvu za visoko šolstvo, znanost in inovacije so globoko pretreseni nad tragičnim...
Odgovori
0
Ogledi
238
  • Članek
"Nimamo zaposlenih dovolj visokošolskih učiteljev, da bi imeli lahko proste roke pri uvajanju...
Odgovori
0
Ogledi
315
  • Članek
Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije (MVZI) je podpisalo nov dogovor o...
Odgovori
0
Ogledi
224
  • Članek
MVZI na svojih spletnih straneh navaja pojasnila v zvezi z naslednjimi napačnimi in zavajajočimi...
Odgovori
0
Ogledi
260

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu