Iskanje službe na razpisih

Trenutno berete:
Iskanje službe na razpisih

Dokler ne bomo sami ukrenili kaj zoper zaposlovanje preko vez, bomo tam kjer smo. Zakaj imamo medije? Da pišejo kuharske recepte? Zakaj imamo preiskovalne novinarje? Dajmo jih angažirat, naj na očeh javnosti preiskujejo delo ravnateljev. Polno drhali je med njimi. Poznam gospo, ki ni niti R od ravnateljice, tudi take, ki te ne povabijo na razgovor, če ne prideš tja s polno kuverto ipd.
Poleg tega bi lahko raziskali tudi to, koliko ostarelih profesorjev še pa kar naprej uči. Poznam učiteljico slovenščine, ki je lansko leto izpolnila pogoje za penzijo in guess what? Penzija bi bila prenizka, zato bo ona še kar delala. Saj mladi pa ne rabijo plač ... doh.

Jaz službo neuspešno iščem že res lep čas, zdaj pač delam v moževem podjetju in na skupni kmetiji, kjer je denar kar težko zaslužiti. Na zavod se nisem prijavljala, saj kaj pa imaš od njih? Da so v 10 letih zapravili na račun raznih izvajanj puhloglavih delavnic 1,6 milijona proračunskega denarja, veliko pove in videti jih ne morem. Zdaj razmišljam o izpitih za C in E, voznike pa povsod potrebujejo. Je pa žalostno, ko vidim, da bom en šofer, z diplomo in povprečjem ocen 9,5.

In še eno idejo imam ... kaj ko bi podrezali v profesorje, ki so nas učili na fakultetah? Tudi oni bi lahko sprožili polemike o zaposlovanju svojih slušateljev. Ah ja ... saj oni pa skrbijo samo za svojo rit. IN halo, zato pa smo tam, kjer smo. V sak samo za svojo RIT. >:/
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

K vašemu prispevku, @prof.1985, bi pasal tudi tale: http://forum.mladiucitelj.si/teme/s-poslanstvom-srca.5891/

S tem se srečujem odkar sem zaposlen v šolstvu. Še zmeraj je premalo kritične mase med šolniki. Morda imam srečo, da jih na našem zavodu najdem dovolj in lahko potrdim, da se res marsikaj da rešiti. Samo pravo pot je potrebno ubrati.
 
Danes sem bila ponovno na razgovoru za ROID. Če bom dobila zaposlitev je to samo zato, ker sem blizu doma in, ker je še en kandidat, ki ravnotako živi v Lj zamudil na razgovor.

Na vsakem razgovoru poslušam, kako imam premalo izkušenj. Se mi zdi, da bom enkrat nekemu ravnatelju/ici tudi rekla, da je to zato, ker mi vsi to govorijo in me ne zaposlijo, da bi lahko prišla do izkušenj.

Glede na to, da sem končala fakulteto, se borila za volontersko pripravništvo, ga opravila, opravila strokovni izpit - še vedno imam premalo izkušenj, ker nisem bila zaposlena. Zato pa razmišljam o tem, da bi si odprla sp in delala zase in za svojo korist. Drugače lahko še 5 let poslušam, kako imam premalo izkušenj. Vsi ravnatelji hvalijo svoje zaposlene za dotično mesto, kako so fajn, med našim razgovorom.
 
Danes sem bila ponovno na razgovoru za ROID. Če bom dobila zaposlitev je to samo zato, ker sem blizu doma in, ker je še en kandidat, ki ravnotako živi v Lj zamudil na razgovor.

Na vsakem razgovoru poslušam, kako imam premalo izkušenj. Se mi zdi, da bom enkrat nekemu ravnatelju/ici tudi rekla, da je to zato, ker mi vsi to govorijo in me ne zaposlijo, da bi lahko prišla do izkušenj.

Glede na to, da sem končala fakulteto, se borila za volontersko pripravništvo, ga opravila, opravila strokovni izpit - še vedno imam premalo izkušenj, ker nisem bila zaposlena. Zato pa razmišljam o tem, da bi si odprla sp in delala zase in za svojo korist. Drugače lahko še 5 let poslušam, kako imam premalo izkušenj. Vsi ravnatelji hvalijo svoje zaposlene za dotično mesto, kako so fajn, med našim razgovorom.

mooojchy držim pesti, da dobiš zaposlitev! ;)

Vsi povprek na teh razgovorih so malo smešni glede teh izkušenj. Zahtevajo jih vsi, kje jih pa naj mi mladi dobimo? Tega ne bom nikoli razumela. Kot da si si sam kriv, da še nisi nikjer bil zaposlen ali vsaj nadomeščal. Je pa po eni strani dobro vsaj to, da ''lahko'' opravljamo oz. moramo opravljati pripravništvo, da vsaj tam dobimo izkušnje, ker tudi na fakultetah smo vsega tega dobili zelo malo.
 
To, da na glas razmišljajo o tem, da imamo mladi premalo izkušenj, je odraz njihove puhloglavosti. To je tako, kot da bi jaz pred hlebom črnega kruha razmišljala, zakaj to ni bel kruh. In najhuje je to, da ravno taki odločajo o naši zaposlitvi.

V zasebnem sektorju bi take odrezali že v prvem polčasu.
 
Službo je dobil fant, ki je zamudil na razgovor!

Pogoj ni bil strokovni izpit in ga tudi ni imel.
 
Jaz bi zahtevala pojasnilo, zakaj so ga vzeli. Če ti ne bodo povedali, bi jih prijavila, da zaposlujejo kandidata, ki nima ustreznih pogojev za samostojno delo v šoli. Če uradno velja, da je pogoj za samostojno delo opravljen SI, mora to veljati za vse in v vsakem primeru.
 
Vem...takoj, ko sem izvedela sem rekla, da bom prijavila anonimno. Ampak bolj, ko razmišljam...kaj bom imela od tega.

Če se mi bo dalo, bom nekoč na ministrstvo klicala, zakaj lahko ravnatelji počnejo kar želijo in mislijo, da so bogovi.
 
Službo je dobil fant, ki je zamudil na razgovor!

Pogoj ni bil strokovni izpit in ga tudi ni imel.

Dobrodošli v sloveniji.

Drgač pa ravnatli lahko čisto legitimno zaposlujejo kogarkoli, samo da ima diplomo. Sej brez strokovnega oz. delanje pripravništva je ravno tako zaposlitev kot vsaka druga - to je tako logično.
 
Na pripravništvu mi nihče ni plačal prispevkov za pokojninsko, zdravstvo, starševstvo in nezgodno.

Če si zaposlen imaš vse to plačano.

Jaz kot ravnateljica nikoli nebi izbrala človeka, ki je zamudil po lastni krivdi.
 
Na pripravništvu mi nihče ni plačal prispevkov za pokojninsko, zdravstvo, starševstvo in nezgodno.

Če si zaposlen imaš vse to plačano.

Jaz kot ravnateljica nikoli nebi izbrala človeka, ki je zamudil po lastni krivdi.


Hotel sem napisati bolj sledeče. Recimo da se za razpisano delovno mesto prijavita dva kandidata:

a) nekdo s strokovnim izpitom, nazivi in magari 30 leti izkušenj
b) nekdo ki je pravkar diplomiral in bo samostojno učil pod nadzorstvom mentorja in se pripravljal na strokovnega

Pravno-formalno sta oba enakovredna kandidata za zasedbo delovnega mesta, to je logično. Oba zadostita pogojem.
 
Sedaj, ko ga imam, mi ravnotako ne koristi...
Vam koristi, ampak na žalost je še zmeraj tako: če bo ravnatelj želel zaposliti nekoga, ki nima pogojev, bo to tudi storil in bo pravno gledano vse v najlepšem redu. Sem opazil, da ste prosili za pravno mnenje. Počakajmo...
 
Ja res je, ampak pogoj je le ko gre za zaposlitev za nedoločen čas, za določen čas pa ni pogoj.
Ne razumem, zakaj ne bi bil. Seveda je, ampak spretni ravnatelj toliko lažje zaposli nekoga brez pogojev, če gre za določen čas.
 
Ja, ampak v razpisne pogoje se mora zapisati tudi strokovni izpit, saj je ta eden izmed pogojev za zaposlitev, ne glede na čas zaposlitve.

Pravilnik je jasen, ampak to ne pomeni, da lahko poučuje nekdo brez strokovnega izpita. Seveda, v praksi se marsikaj dogaja, ampak iz drugih razlogov in na drug način.
 
Ok, strokovni je pogoj za samostojno delo in za nedol. čas. Za ostalo pa ne.
Oseba ki se zgoraj omenja, da je dobila zaposlitev in nima strokovnega. Kaj je z njo?
On bo delal pripravništvo po "starem", tako kot se je delalo pred desetletjem ko še ni bilo volonterjev in od države plačanih pripravništev. Ko si še dobil normalno zaposlitev in obenem pripravništvo.
Skratka on bo lepo podpisal pogodbo za določen čas 1 leto ali do vrnitve delavke s porodniške, 30. plačni razred in lepo čisto normalno učil kot vsak drug učitelj. S to razliko, da bo imel formalno mentorja (ki dobi tudi neki dodatek), ki pa je obvezno prisoten na 5 njegovih urah, od teh 5 ur bo poslal tudi priprave ko bo delal strokovnega.

Se pa strinjam, tudi sam bi bil vesel, če bi bil strokovni pogoj .... Samo sej nas je tudi učiteljev s strokovnim več kot preveč ...
 
To mi je jasno :)

Ampak še zmeraj: če sta prijavljena dva kandidata, en ima strokovni izpit opravljen, drugi še ne, slednji ne more biti enakovreden za isto delovno mesto.

Seveda pa, ko že omenjeno, lahko ravnatelj uredi drugače.

No, po mojih izkušnjah sodeč je tako. Sicer pa tudi mene zanima pravno mnenje, za katerega je zaprosila @mooojchy.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Evropski raziskovalni svet (ERC) je organiziral spletni seminar za razpise z oznako 2024...
Odgovori
0
Ogledi
125

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu