HORVAT - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
HORVAT - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Pridružen
13. dec 2010
Prispevki
13
Nazadnje uredil moderator:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:

1. Kolikšen je normativ ur glede št. učencev za II. strokovnega delavca? Kje najdemo ta podatek? (Pravilnik o normativih in standardih za izvajanje programa OŠ)
2. Naštej otroke s posebnimi potrebami? Kje najdemo podatek o tem? (Zakon o OŠ, Zakom o otrocih s pos. potrebami) Naštej komisijo, ki takega otroka obravnava? (specialni pedagoh, pediater- zdravnik, psiholog)
3. Naštej strokovne organe šole in kje najdemo ta podatek? (ZOFI)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Financiranje javnega šolstva-kdo ga financira, kaj financira država in kaj občina?
Ponavljanje razredov v OŠ? Vprašala me je samo za drugo trijado, pa sem se zakvačkala in ji povedala za vse, s tem, da ni blo vse ok. Spljoh.
Napredovanje strokovnih deavcev.
Normativ za OPB, koliko za kombinirane oddelke, ...
 
Zelo prijazna gospa! Zelo pomaga!

Sem izvajalka DSP, a me ni prav ničesar vprašala iz mojega področja! Pa res sem se učila, ker je tudi ona specialna pedagoginja, a sem se uštela. Vse me je spraševala iz ZOŠ, ki sem ga bolj slabo pogledala. :/

Kako je z ocenjevanjem pisnih izdelkov, koliko na teden jih lahko pišejo, kdaj je izjema (kadar ponavljajo test), v katerem pravilniku bi dobila ta podatek (pravilnik o preverjanju in ocenjevanju, tega nisem vedela, mi je odgovor dobesedno položila v usta ;)).

Kako je s ponavljanjem v OŠ? Kaj, če učenec ponavlja brez soglasja staršev? (razrednik mora napisat eno poročilo).

V katere nazive lahko napredujem, po koliko plačilnih razredov? Od koliko do koliko?

Srečno?
 
Odg: Izpraševalec: HORVAT

1. Kdaj dobi otrok odločbo za socialnega pedagoga? Pri čem mu pomaga?
2. Diferenciacija o OŠ (kaj je to, kakšne oblike diferenciacije poznamo,v katerih razredih se izvaja).
3. Katere elemente vsebuje odločba o usmeritvi?
 
Odg: Izpraševalec: HORVAT

OŠ - DSP

1. publikacija
2. strokovno mnenje, strokovna skupina, izvajanje DSP
3. diferenciacija (skupine, kdaj notranja, ali je obvezna notranja in v katerih razredih...)

prijazna gospa :)
 
Odg: Izpraševalec: HORVAT

- Normativi za 2. strok. del., za jutranje varstvo in pod. bivanje
- izbirni predmeti
 
Odg: Izpraševalec: HORVAT

1) Normativi za 2. strokovnega delavca v 1. razredu - število ur glede na število učencev 15-23 (10), 24-28 (15), normativ za učence Rome,
2) Kaj je predmetnik, učni načrt

Zelo prijazna gospa, noben bavbav, čeprav je bila predsednica komisije!!!!
 
Odg: Izpraševalec: HORVAT

[jumping0044.gif]

Kdo so otroci s postebnimi potrebami - naštet
Kdo izda odločbo o usmeritvi - ZRSŠ
Kdo lahko vloži zahtevo za uvedbo postopka za usmeritev - strokovni delavec šole, starši
Publikacija oš - kar natančno kaj je in kaj piše
Izpraševalka išče znanje, je potrpežljiva in...dobra izpraševalka :)
 
Odg: Izpraševalec: HORVAT

Oblike diferencijacije - v 1.triadi, od 4. do 7. razreda, in 8. in 9. razred
Nacini ocenjevanja - opisno in številčno...kje, kdaj?
Kaj je zapisano v odločbi, ki jo dobi učenec s posebnimi potrebami - oblika programa, istitucija v katero se vključuje ,...

Išče znanje, res potrpežljiva in prijazna.

Lp
 
Odg: Izpraševalec: HORVAT

Gospa je bila vredu, pomagala oz. namigovala - hotela slisati tocno to kar je sprasevala in ne neha dokler ne dobi odgovora.

1. dodatna strokovna pomoc, kje in kako se izvaja, komu je namenjena
2. kako se izvoli ravnatelja (tukej nisem tocno vedla pa je vrtala vame, bla sm ze zbegana in na koncu mi je pomagala)
3. pisno ocenjevanje (kollikokrat na teden, po kolkem casu se more vpisat ocena, kaj ce pisejo 3x na teden brez da je eno od teh ponavljanje...potem se stars lahko pritozi ravnatelju in se razveljavi)
 
Odg: Izpraševalec: HORVAT

Ponavljanje razredov (kdaj je potrebno soglasje staršev, kdo odobri ponavljanje, koliko popravnih lahko ima učenec v 7, in 8. razredu, koliko v 9-tem)
Pristojnosti sveta staršev
Kaj obsega obvezni in kaj razširjeni program šole
 
Odg: Izpraševalec: HORVAT

Prijazna gospa.

1. Normativi na dnevih dejavnosti, plavalni tečaji, smučarski tečaji, kolesarski izpit, podaljšano bivanje.
2. Vse o ocenjevanju (povedala sem ji vse o pisnih ocenah, ponavljanju pisnih izdelkov, ustnih ocenah, vpisom ocen v redovalnico, kje najdem ta pravila - v pravilniku o preverjanju in ocenjevanju znanja v OŠ).
3. Sestava sveta šole in kdo je ustanovitelj osnovne šole.

Podvprašanj mi ni dajala, ker sem dobila vprašanja, na katera sem znala odgovoriti in sem se povsem razgovorila, zato me je kar prekinila vmes, se nasmejala in rekla, da nima več vprašanj.
 
1. Otroci s posebnimi potrebami. Individualiziran program - kaj vključuje, kdo ga sestavi, kdaj ga sestavi?
2. Normativi za skupine. Kje dobimo te podatke?
3. Kdo nadzoruje porabo sredstev v šoli?

Prijazna gospa! :)
 
1. Cilji vzgoje in izobraževanja.
2. Kateri so otroci s posebnimi potrebami? Kako je zanje poskrbljeno na šoli? Ali sem kdaj sodelovala pri izdelavi individualiziranega programa?
3. Pisno ocenjevanje? (Koliko testov lahko pišejo na teden? Koliko prej morajo biti napovedani? ...)
 
Prijetna gospa, ki pomaga, če se zatakne. :)

1. LDN
2. Napredovanje učencev (kako, kdaj, izjeme, kje to najdemo)
3. Kdo nadzira porabo sredstev v javni OŠ (šolski inšpektor preverja namen porabe sredstev).
 
1. Cilji OŠ izobraževanja?
2. Imenovanje ravnatelja! Potek. Kakšno vlogo ima minister pri tem?
3. Normativi števila ur za učitelje?
 
Zeloooooooooo fajn izpraševalka, išče znanje, pomaga, skratka že v začetku prideš v sproščeno okolje!

Vprašala me je:
1) Publikacija - kaj je vse zapisano noter.
Bodite pozorni na spremembo - šola ni več dolžna dati otroku oz. staršem publikacije v tiskani obliki, morajo pa jo obvezno objaviti na spletni strani, obvezni pa so, da en izvod publikacije dajo ustanovitelju. Jaz sem rekel, da morajo obvezno tudi otrokom, vendar je rekla, da je bila sprememba, ampak nič kaj ni komplicirala.

2) Individualiziran program ter kako je ko otrok dobi odločbo.
Kaj piše v odločbi (število ur DSP, prilagoditve, pritožbeni rok) in v kolikem času mora šola po pravnomočnosti odločbe pripraviti program = 30 dni, jaz sem rekel 15, ampak me je popravila. Ni bilo nič tragičnega :)

3) Iz drugega vprašanja je nato razvila še tretje, in sicer, če učitelj ne ve v kateri zakon lahko pogleda.
 
HORVAT
1. OTROCI S POSEBNIMI POTREBAMI (samo naštet vseh 9 skupin)
2. STROKOVNI ORGANI ŠOLE (naštet in kdo lahko sestavlja strokovni aktiv)
3. OCENJEVANJE (tu poveš vse kar veš)
Prijazna in ne komplicira, če kaj ne veš ti pomaga.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
589
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.287
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.409
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.854
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.083
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.040

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu