HLAČA - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
HLAČA - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

1. Ocenjevanje.
2. Šolski koledar.
3. Strokovni organi šole in opisat strokovni aktiv.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Nazadnje urejeno:
pa je za menoj :) gospa je prijazna in nasmejana, skupaj z ostalima izpraševalkama so naredile res sproščeno vzdušje :D
- razloži razred, oddelek, učna skupina
- kateri so strokovni organi šole, bolj podrobno razrednika
- kdo lahko poučuje v OPB

veliko sreče :)
 
Super izpraševalka! Zelo prijazna.

1. svet šole (sestava, pristojnosti, ...)
2. šolski koledar
3. javnost ocenjevanja
 
Evo, pa je za mano! Izredno prijazna gospa, pomaga :)

1. Šolski koledar.
2. Ocenjevanje.
3. Strokovni organi šole.
 
Super izpraševalka! Zelo prijazna.

1. svet šole (sestava, pristojnosti, ...)
2. šolski koledar
3. javnost ocenjevanja

Živjo. Mene pa zanima (odgovarjala bom za OŠ, termin imam naslednji teden jaz pa zelo malo časa za učenje...) ali je pri svetu šole potrebno odgovoriti samo za osnovno šolo ali tudi kako je sestavljen npr. pri višjih šolah itd.? Hvala in čestitke za uspešen zagovor.
 
Živjo. Mene pa zanima (odgovarjala bom za OŠ, termin imam naslednji teden jaz pa zelo malo časa za učenje...) ali je pri svetu šole potrebno odgovoriti samo za osnovno šolo ali tudi kako je sestavljen npr. pri višjih šolah itd.? Hvala in čestitke za uspešen zagovor.
Samo za OŠ, vsaj pri meni je bilo tako. Ona je ravnateljica osnovne šole in dvomim, da te bo mučila še z ostalimi šolami...ampak to je le moje mnenje.
Držim pesti! ;)
 
Samo za OŠ, vsaj pri meni je bilo tako. Ona je ravnateljica osnovne šole in dvomim, da te bo mučila še z ostalimi šolami...ampak to je le moje mnenje.
Držim pesti! ;)
O hvala. Jih bom potrebovala...samo še eno vprašanje... :) Ima rada oz. zahteva podrobnosti ali tako na splošno toliko, da vsaj nekaj stvari vem? Pristojnosti sveta šole je kar nekaj, hoče slišati vse? Toliko je vsega, da ne vem kje se me glava drži :) Koga si imela pa še zraven v komisiji? Jaz imam Simsič pa Križnar. Itak pa nimam več veliko časa tako, da upam, da me vpraša kaj iz teh vprašanj, ki ste jih napisali. Hvala in prijeten večer...
 
O hvala. Jih bom potrebovala...samo še eno vprašanje... :) Ima rada oz. zahteva podrobnosti ali tako na splošno toliko, da vsaj nekaj stvari vem? Pristojnosti sveta šole je kar nekaj, hoče slišati vse? Toliko je vsega, da ne vem kje se me glava drži :) Koga si imela pa še zraven v komisiji? Jaz imam Simsič pa Križnar. Itak pa nimam več veliko časa tako, da upam, da me vpraša kaj iz teh vprašanj, ki ste jih napisali. Hvala in prijeten večer...
Našteješ najprej tiste, ki se jih spomniš, če bo kaj manjkalo, te bo spomnila, če slučajno ne boš vedela, pa ti bo pomagala priti do odgovora z namigi.
Jaz sem pozabila na "potrjevanje nadstandardnih programov", pa je rekla, kaj bi bilo, če bi ona kot učiteljica želela organizirati strokovno ekskurzijo v New York ...
Za ustavo in slovenščino sem imela druge izpraševalke in ne vem kakšni bosta tvoji. Malo poišči po forumih, če kaj piše o njih.
Srečno na izpitu! In zaupaj vase, se mi zdi, da že pozitiven nastop nekaj šteje!
 
Našteješ najprej tiste, ki se jih spomniš, če bo kaj manjkalo, te bo spomnila, če slučajno ne boš vedela, pa ti bo pomagala priti do odgovora z namigi.
Jaz sem pozabila na "potrjevanje nadstandardnih programov", pa je rekla, kaj bi bilo, če bi ona kot učiteljica želela organizirati strokovno ekskurzijo v New York ...
Za ustavo in slovenščino sem imela druge izpraševalke in ne vem kakšni bosta tvoji. Malo poišči po forumih, če kaj piše o njih.
Srečno na izpitu! In zaupaj vase, se mi zdi, da že pozitiven nastop nekaj šteje!

Hvala. Bom upoštevala tvoj nasvet... :)
 
Zelo je prijazna in daje podvprasanja.
- pisno preverjanje znanja
- solski koledar
- javnost ocenjevanja
- razred, oddelek, ucna skupina
- ucne skupine podrobnosti
- normativi za oddelke in posebnosti (Romi)
 
Naštej zaposlene in kakšne pogoje morajo imeti.
Kdo lahko dela v OPB.
Na kakšne načine vse lahko starši sodelujejo s šolo, svet staršev.
Opiši učni načrt in predmetnik, kaj je bolj pomembno.
 
Gospa sicer prijazna, ampak če ne znaš, se mi zdi da se hitro znervira. Je ves čas ponavljala, da bom to v svojem delu mogla vedet.

Kateri zakoniki pokrivajo moje področje dela? (ni bilo dovolj da sem povedala ZOFVI, ampak sem mogla povedat da Zakon o organizacija in financiranju vzgoje in izobraževanja in pa Zakon o osnovnem šolstvu) Zanimalo jo je tudi kaj vse določa Zakon o osnovnem šolstvu. Nekaj o LDN.
Zakon o usmerjanju otrok s posebnimi potrebami. Opredelit sem morala postopek.
Odložitev šolanja. Prav tako jo je zanimalo kateri zakon to določa in kdo izda listino (morala sem povedat točno ime: Odločba o preložitvi šolanja).
 
Učiteljica RP.

Delavci šole.
Šolski koledar.
Strokovni organi šole. Opiši strokovni aktiv
 
Gospa Hlača je resna, a zelo korektna. Če vidi, da res zelo dobro znaš, te prekine in postavi naslednje vprašanje. Prav tako pomaga s podvprašanji.
Moja vprašanja:

-odložitev začetka šolanja
- vzgojni načrt in vzgojni opomini
- normativi in standardi
 
Učitelj angleščine:
- kdo je zaposlen v OŠ; pogoji, ki jih mora delavec imeti za zaposlitev v OŠ
- kdo lahko dela v OPB
- predmetni in učni načrt
- strokovni organi v OŠ
 
Moja vprašanja:
Delavci šole, kakšne pogoje morajo izpolnjevat;
Razlika predmetnik in učni načrt;
Organi šola.
 
Ga. Hlača me je vprašala naslednja vprašanja:
- kdo so otroci s posebnimi potrebami? Do česa so upravičeni? Kdo izda Odločbo o usmeritvi?
- vzgojni načrt in vzgoji opomin?
- oblike sodelovanja s starši?
Gospa je zelo resna, sicer pa korektna.
 
Prijazna gospa. Če vidi da znaš te prekine in postavi drugo vprašanje.

1) LDN
2) Naštej organe šole in opiši strokovni aktiv. Ali lahko učitelj RP sodeluje na aktivu matematikov? Da.
3) Načela in cilji VIZ
 
Prijazna, se tudi nasmeje.
1. Razred, oddelek, učna skupina.
2. Ocenjevanje, javnost ocenjevanja, pisno preverjanje in pisno ocenjevanje.
3. Dokumentacija oddelka.
 
Izpit sem delala dne 21. 6. 2018 kot specialna pedagoginja (DSP)

Go. Hlača sem dobila kot zamenjavo za g. Banjaca.

1. Nekaj v smislu, kjer se formalno srečujejo/sodelujejo starši in učitelji (GU, roditeljski sestanki, svet staršev). Opiši svet staršev.
2. Skupine OPP, kaj jim prilagajamo. Po tem je potekal pogovor o tem, kako se dejansko upoštevajo prilagoditve v šolah - rada se zaklepeta :)
3. Cilji VIZ

Izgleda strogo, ampak je prijazna in rada se pogovarja o praksi :) Menim, da ji veliko pomeni tudi, da se pravilno, jasno izražaš, uporabljaš knjižni jezik.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
582
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.406
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.077
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.033

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu