HAFNER VOJČIĆ - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
HAFNER VOJČIĆ - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Nazadnje urejeno:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:

– avtonomija šolskega prostora (kdo sme dati dovoljenje za opravljanje dejavnosti, ki niso povezane z V in I; kateri dve dejavnosti sta prepovedani)
– ustanovitelj (samo za predšolsko vzgojo /lokalna skupnost/ in srednjo šolo /država/)
– poslovodni organ
– javne listine (našteti); navesti osebe, ki se podpišejo na spričevalo; kako se imenuje listina, ki jo dijak dobi v primeru izgube spričevala (izpis iz evidence)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Ker sem dobil zamenjavo komisije, nisem prepričan ali je bila točno ta gospa, vendar vem, da je imela dva priimka in sem 80%, da je to ona.

1.delovna in učna obveza
2.vrste mature, kdo jo lahko opravlja
3. vrste zavodov (RS za splošno izobraževanje, poklicno in odrasli)
 
1. učni jezik (slo, H, IT)
2. Svet šole
3. delovne obveznosti prof slo, drugih predmetov...
 
1. Cilji vzgoje in izobraževanja
2. Delovna in učna obveznost
3. Kdaj preneha status dijaka

Prijazna izpraševalka :)
 
Odg: Izpraševalec: HAFNER VOJČIĆ

1. Sestava sveta zavoda.
2. Status dijaka.
3. Avtonomija šolskega prostora.

Prijetna gospa, ne vrta, pomaga do pravega odgovora.
 
Odg: Izpraševalec: HAFNER VOJČIĆ

1. Zaključni izpiti v izobraževanju - Povdarek na srednji šoli, primerjat sem moral SM, PM in zaključni izpit.
2. Učni jezik + delovna obveza učitelja slovenščine in učitelja tujega jezika.
3. Naloge razrednika.
 
Odg: Izpraševalec: HAFNER VOJČIĆ

1. Svet šole. Trajanje mandata posameznih članov.
2. Kdaj preneha status dijaka?
3. ...se ne spomnem zadnjega vprašanja, ker je šlo vse tako hitro mimo:)
 
Odg: Izpraševalec: HAFNER VOJČIĆ

1. Delovna in učna obveznost učitelja
2. Kako poteka izvolitev ravnatelja - vse od razpisa, pogojev za to, da oseba kandidira, do potrditve (kdo)
 
Odg: Izpraševalec: HAFNER VOJČIĆ

Gospa je bila od celotne komisije najbolj empatična. Se mi zdi, da me je ravno njen nasmeh sprostil, da sem potem povedala vse, kar jih je zanimalo. Res ni tako hudo, kot nas strašijo. Želijo res znanje ampak pri meni so pomagale tudi s podvprašanji, če je bilo potrebno. zato korajžno!!!

1. Razlika med prakso v šoli z mentorji in PUD (praktično usposabljanje pri delodajalcu). Kakšno pogodbo sklene dijak in s kom (individualna in kolektivna).
2. Kateri programi sodijo v poklicno in strokovno izobraževanje, koliko časa trajajo in kako se zaključijo?
3. PRIMERJAT tedensko UČNO OBVEZNOST učitelja strokovno teoretičnih predmetov in praktičnega pouka (splošni - 20 ur; praksa - 25 ur na teden)
 
Odg: Izpraševalec: HAFNER VOJČIĆ

Korajžno vsem, gospa je prijazna in človeška. Pomaga in namigne,če se ti kje zatakne.
1. avtonomija šolskega prostora
2. pedagoška pogodba
3. pedagoški delavci srednje šole
 
Odg: Izpraševalec: HAFNER VOJČIĆ

1. V katere strokovne organe sem bila vključena med pripravništvom, podrobneje strokovni aktiv. Naštela sem nekaj nalog in je bilo dovolj.
2. Cilji vzgoje in izobraževanja. Naštela sem jih okoli deset in je bilo dovolj. Vprašala me je, kaj pomeni vseživljenjsko učenje, ker sem to omenila med cilji.
3. Pedagoška pogodba in v čem se razlikuje od osebnega izobraževalnega načrta.

Izredno prijazna gospa. Vse je potekalo kot pogovor, vmes je kimala in ni iskala podrobnosti. Opravili sva precej hitro, z vsem pa sem bila konec po 15 minutah.
 
Splošna matura – kakšno izobrazbo pridobiš, ko jo opraviš?

Primerjava splošne mature in poklicne mature. Kako lahko nadeljuješ šolanje, če opraviš poklicno maturo?

Delovna in učna obveznost
Podvprašanje – v katerih primerih je učna obveznost manjša? (S kolektivno pogodbo – varstvo starejših delavcev – je določeno, da je delovna obveza za učitelje z dovolj visoko delovno dobo manjša za 2 uri.)

KOLEKTIVNA POGODBA za dejavnost vzgoje in izobraževanja - 62. člen
Varstvo starejših delavcev
Vzgojitelju, pomočniku vzgojitelja, varuhu, učitelju in predavatelju višje šole s 35 leti delovne dobe oziroma s 30 leti delovne dobe za ženske, od tega najmanj 25 let oziroma 20 let v vzgoji in izobraževanju za ženske, se učna obveznost, vzgojno delo ali delovno usposabljanje zmanjša za 2 uri.
 
- kdo lahko poučuje na SŠ
- šolski koledar (začetek in konec pouka, počitnice, tedenski urnik / odmori, izpiti, matura)
 
1. Kakšne pristojnosti ima Svet staršev glede dijakov? (odloča o status)
2. Kakšne učbenike se lahko uporablja v javnih in kakšne v zasebnih šolah?
 
1. Imenovanje ravnatelja.
2. Strokovni aktiv.
3. Uradne listine v SŠ.
 
Programi poklicnega in strokovnega izobrazevanja
Trajanje solanja v vseh programih izobrazevanja v srednji soli
Primerjava zakljucnih izpitov
 
Področje:gimnazija
Poklic:prof. slovenščine in filozofije

1. Učni jezik v VIZ, normativ materinščine v šolah
2. Šolski koledar
3. Avtonomija šolskega prostora
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
584
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.281
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.022
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.080
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.034

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu