GUBENŠEK BEZGOVŠEK - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
GUBENŠEK BEZGOVŠEK - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Moja vprašanja
1. Sklanjanje imen in priimkov.(ene 7 jih je bilo)
2. Neki sem morala brat in nekatere besede v stavku so bile podčrtane in povedat sem morala kaj to pomeni.:) Kr neki še sama nisem točno vedela kaj hoče ampak očitno sem pravilne odgovore dajala.
To je bilo to. Me je bilo najbolj strah slovenščine ampak je bila najlažja:)
Srečno
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Velika začetnica, izjemi Prešernov dan In Marijino vnebovzetje, zakaj in kdaj Ford oziroma ford in Peugeot, Peugeota...
Definicija, kakšna je razlika v primerjavi s knjižnim govorom
Kakšen jezik uporabljam, kaj je to strokovni jezik, kako in zakaj tujke, kratice.
Gospa je zelo prijazna. Najde nekaj kar znaš. In nekja še nauči mimogrede.
 
Besedotvorni postopki in primeri za podredno in priredno zloženko.
Mejniki SSKJ.
Razlika med pomišljajem in vezajem.
 
13.7.2016
- katere so socialne zvrsti jezika
- katera ločila poznamo (končna in nekončna), kako je s stičnostjo tropičja in ali pred tropičjem pišemo vejico (napaka v pripravi)
- pomenska razmerja med besedami (sopomenke...)
 
1. Naštej besedne vrste. Kaj spada pod samostalniško besedo in kaj pod pridevniško? Koliko sklonov ima slovenski jezik? In koliko nemški - ker sem prof. nem. :P Sklanjanje besede starši.
2. Ločila - katera so končna in katera nekončna? Kaj je razlika med vezajem in pomišljajem?
3. Katere priročnike uporabljamo pri svojem delu? Čemu so namenjeni ti priročniki (sskj - razlaga pomena besed, pravopis - pravilno zapisovanje, slovnica - pravila slovenskega jezika)? Kateri je najpomembnejši (pravopis)? Katere besede vsebuje pravopis, sskj pa ne (lastna imena)?
 
7. 3. 2018
Katere glasove ima slovenščina in kako jih zapisujemo (vključno z dž)
Vezaj in pomišljaj (uporaba pri barvah)
Sklanjaj svoje ime in priimek
Zapis krajev Ljubljansko barje in Kranjska Gora
sklanjanje prevzete besede FINALE
 
1. Velika/mala začetnica pri praznikih. (z malo izjeme prazniki izpeljani iz lastnih imen, npr. Prešernov dan, Marijini vnebovzetje) Kako zapisati valentinovo? (z malo)
2. Pisanje nagrad (z malo, razen izpeljanke iz lastnih imen, npr. Preglova nagrada) Kaj pa zlata lisica? (z malo) Povedala je še primer: V soboto sem obiskala Zlato lisico ~ v tem primeru velika začetnica, ker je stvarno lastno ime.
3. Naštej besedne vrste in povej, katere so polnopomenske in nepolnopomenske.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
582
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.406
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.077
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.033

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu