GROZNIK - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
GROZNIK - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

Odg: Izpraševalec: GROZNIK

1. Enakost pred zakonom. Je ta pravica s čim omejena? Kako je s to pravico v izrednem stanju, je s čim omejena?
2. Kdo je sprejel Konvencijo o otrokovih pravicah? Svoboda misli, vesti, veroizpovedi. Kakšne so pri tem pravice in dolžnosti staršev?
4. Evropski parlament (pristojnosti). Je to politično telo?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Izpraševalec: GROZNIK

1. Vse o predsedniku republike Slovenije (kdo je, mandat, njegove funkcije in pristojnosti, kdaj ima moč sprejet zakon, kaj se zgodi, če se mu izteče mandat med vojnim/izrednim stanjem).
2. V kakšnem primeru se lahko loči otroka od staršev? + Definicija otroka.
3. Kakšno telo je evropski svet in njegove pristojnosti.

Tudi jaz potrjujem, da je gospod Groznik zelo prijazen :), pomaga, če vidi, da se ti kaj zatakne, te dopolni. Seveda pa moraš tudi nekaj znat ;). Se mi pa zdi, da sprašuje tako na splošno, ne gre v najmanjše podrobnosti, kar se mi zdi super, saj je snovi res preveč, da bi vedeli vsak detajl.

Srečno vsem, ki vas to še čaka ;) .
 
Odg: Izpraševalec: GROZNIK

Vprašanja:
1. Tajnost pisem
2. Nedotakljivost stanovanja
3. Evropski svet, mandat komisarjev
4. Konvencija o otrokovih pravicah, kako je za njih poskrbljeno ...

Zelo prijazen gospod, vso srečo vsem ...
 
Odg: Izpraševalec: GROZNIK

Kot so že vsi drugi napisali - gospod Groznik je zelo zelo prijazen! nisem vsega popolno znala, vendar ni kompliciral, me je samo dopolnil.

1. Predsednik RS - vse
2. iz konvencije o otrokovih pravicah - katere otrokove pravice ne smemo kršiti (mislim, da je tu želel slišat, pravica enakosti)
3. pravni viri EU in našteti vire sekundarne zakonodaje
 
Odg: Izpraševalec: GROZNIK

Tudi z moje strani same pohvale glede gospoda Groznika. Prijazen, nasmejan in res pozitivno naravnan pri spraševanju - dopolnjuje, prikimava, začne kakšno poved :)...

Moja vprašanja (vsa so že bila na seznamu njegovih vprašanj tukaj):

1. Državni svet
2. Konvencija: kdaj otroka ločijo od staršev, kakšne so pravice otroka brez staršev, na kakšen način je poskrbljeno za te otroke pri nas (posvojitev, rejništvo, institucije)
3. Evropski parlament
 
Odg: Izpraševalec: GROZNIK

Vprašanja:
1. 7. člen ustave (država in verske skupnosti)
2. Konvencija o otrokovih pravicah (kdo jo je sprejel, smo jo dolžni upoštevati, 1. člen: Definicija otroka po konvenciji)
3. Evropske inštitucije (našteti, sedež - i Evropskega parlamenta)

To je vse. Končala sem v minuti in kar nisem mogla verjet, da me res sprašuje tako osnovne stvari. Jaz bi kar govorila, pa ni bilo potrebno.
Gospod Groznik je prijazen, nasmejan in te kar malo pomiri, ker te začne prvi spraševati. Res je korekten in tudi ne pričakuje da veš vse dobesedno. Tudi ne sprašuje kareri je ta in ta člen, ampak vsebinsko.
 
Odg: Izpraševalec: GROZNIK

vprašanja:
1. zakonska zveza in družina (poveš, da je zakonska zveza svobodna in enakopravna...)
2. v konvenciji je identiteta otroka (malo poveš o tem)
3. katere tri instutucije so v EU (PRIMARNA IN SEKUNDARNA ZAKONODAJA TER SODNA PRAKSA)

Groznik je prijazen, umirjen in kar je seveda pomembno -pomaga in ti polaga besede v usta. Aja pa da ti čas za razmislek.
 
Odg: Izpraševalec: GROZNIK

1.enakost pred zakonom
2.kdo je sprejel konvencijo o otrokovih pravicah
3.pravni viri eu
- kaj je primarna zakonodaja
- kateri so najpomembnejši viri sekundarne zakonodaje
 
Odg: Izpraševalec: GROZNIK

Malo pozno (izpit sem imela 4.7.2012), pa vseeno:
1. Ustava: pravica do izpovedi vesti
2. Konvencija: pravice, dolžnosti staršev do otrok, kako je z vsiljevanjem vere otroku
3. EU: Evropska komisija nal na splošno
 
Odg: Izpraševalec: GROZNIK

- pristojnosti EP
- DZ, mandat, sestava ( 90 ali 90 + 2 poslanca? - odg. 90), kdaj se lahko mandat podaljša in za koliko
- kje so narodne manjšine v SLo, katere so?
- otrokova pravica do izražanja misli, vesti... s čim je omejena?
 
Odg: Izpraševalec: GROZNIK

Gospod groznik je zelo prijazen gospod (meni je bil najbolj od vseh ostalih).

1. Zakonska zveza - na čem temelji?
2. Kakšne so dolžnosti staršev do otrok?
3. Ali lahko stareš otroke v določeni situaciji odvzamejo?
4. Kam ga lahko potem "dajo" in kaj je pomembno da pri tem? Načelo otrokove koristi, pa možnosti: ustanove, posvojitev, rejništvo.


En kup poduprašanj, ki se jih ne spomnim ... :)
Sploh ni tko grozno. ;)
 
Izpraševalec GROZNIK

Prijazen gospod :), na srečo nič kaj "podoben" svojemu priimku :roll:
Moja vprašanja:
1.Definicija otroka.
2. Kdo, kje in zakaj se je sprejela konvencija o otrokovih pravicah?
3. Enakost pred zakonom, kdaj se lahko omeji in za koliko časa?
4. Evropska komisija (opis, naloge...povezava s katero od naših vej oblasti).

Lp, ;)
 
Odg: Izpraševalec: GROZNIK

1. Kaj pomeni določba v ustavi, ki oravi, da poslance voli ljudstvo, pri svojem delu so neomejeni.
2. Konvencija o otrokovih pravicah: Ali je lahko otrok na silo ločen od staršev? Kdaj ima pravico podati svoje mnenje o stvareh, ki ga zadevajo?
3. Sekundarna evropska zakonodaja.

Srečno!
 
Odg: Izpraševalec: GROZNIK

1. Predsednik države (funkcije, pristojnosti, kdo ga voli, kdo ga nadomešča v primeru smrti ...)
2. Konvencija (kdaj je bila podpisana, kdaj je začela veljati, kdaj v Sloveniji ...)
3. Sekundarna in primarna zakonodaja.
 
Odg: Izpraševalec: GROZNIK

ful prijazen gospod.

seveda ful vesela ker sm nardila! :)

1. zakonska zveza,če sta si partnerja v njej enakovredna,kje se sklene zveza
2. otroška konvencija,če jo v slo upoštevamo in kdaj je bila sprejta pri nas, kakšne pravice in dolžnosti ima starš do otroka,če mu ga lahko vzamejo in v kakšnem primeru, kam grejo otroci ki nimajo staršev(posvojitev,rejništvo,ustanove), ali je pomembno kam otroka dodelijo.v katero družino(romi v romsko recimo)
3. evropski parlament,kje je sedež in kaj so njegove funkcije(zakonodajna,nadzorna in proračunska)

težko je rečt da se ne bojte,ampak je pa res prijazen in simpatičen gospod.

srečno!
 
Odg: Izpraševalec: GROZNIK

- Opiši sestavo in naloge državnega sveta. Kakšen organ je (strokoven ali političen)?
- Kaj pomeni otokova pravica do svobode vesti, misli in veroizpovedi?
- Evropski parlament - kje vse deluje (vse 3 lokacije naštet), naloge

Prijazen gospod, ki išče znanje, pomaga. Poskrbi, da vse poteka v prijetnem pogovoru.
 
Odg: Izpraševalec: GROZNIK

1. Pravice in dolžnosti staršev, zakonska zveza (kako se sklene)
2. Pravice in dolžnosti otrok (Konvencija o otrokovih pravicah, podrobno - diskriminacija)
3. Opiši Evropsko kolimisijo in njene pristojnosti

Zelo prijazen gospod!

Srečno!!!
 
Odg: Izpraševalec: GROZNIK

1. USTAVA: nedotakljivost stanovanja, varovanje tajnosti pisem
2. Otrokove pravice: otrok (kako so urejene, oziroma v kakšnih primerih otrok ne živi v svoji primarni družini - zakaj do tega pride in kako je v Sloveniji to urejeno)
3. EVROPA: primarna zakonodaja, malo več je bilo treba povedat o Lizbonski pogodbi

Prijazen gospod, ki tekom prijetnega pogovora poskrbi, da začetna trema in nervoza na izpitu izgineta!

Srečno...in hvala vsem, ki ste prispevali svoja IZPITNA VPRAŠANJA, ki so res super pomoč pri pripravi na strokovni izpit!
 
Odg: Izpraševalec: GROZNIK

Kako je v ustavi opredeljena zakonska zveza? Kje jo sklenemo?
Ali lahko kdaj pravice staršev omejimo? Kdaj?
Ali konvencija za otrokove pravice velja tudi za Slovenijo?
Kako je v konvenciji opredeljen otrok? Ali je v vseh državah meja polnoletnosti 18 let? Ne, ponekod je že 16 let
Samo naštej pristojnosti Evropskega parlamenta. (Zakonodajna, proračunska, nadzorna)

mag. Jurij Groznik je res prijazen gospod, veliko pove kar namesto tebe in če imate njega v komisiji, se ni treba nič bat :)
 
Ustava-GROZNIK:
Uspešno opravljen izpit. Gospod Groznik je zelo korekten in prijazen. Vprašanja:
- enakost pred zakonom. Ali velja za vse?
- primarna/sekundarna EU zakonodaj aoziroma pravni viri. Ali poleg ted dveh obstaja še kakšen? (Da, sodstvo) Naštej EU sodišča.
- otrokove pravice in kdaj se lahko omejijo. Ali so katere, ki pa se nikoli ne smejo omejiti. Pravica vesti-razloži.
Z mojim znanjem je bil zelo zadovoljen in me pohvalil. Pa rad sliši, če omenite kakšno trenutno politično dogajanje in ga povežete z razlago.
SREČNO!!!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 29. jun 2023 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
1.968
  • Zaklenjeno
Pozdravljeni. Dobila sem komisijo g. Groznik (ustava), ga. Šenica Pavletič (predpisi) in ga...
Odgovori
1
Ogledi
2.059
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 29. jun 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
621
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. jun 2023 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
0
Ogledi
684
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 9. maj 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
860
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.180
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.281

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu