GROZNIK - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
GROZNIK - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Nazadnje urejeno:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:

- Katere pravice in dolžnosti imajo starši?
- Ali lahko staršem odvzamejo otroke? v katerem primeru?
- Kako je v slovenski ustavi opredeljena pravica v zvezi s šolanjem?
- Kaj je Svet Evropske unije?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

izpraševalec g.Jurij Groznik:

- državni svet (mandat, naloge, sestava predstavnikov oz. člani DS)??
- vmes je bilo podvprašanje mandat Državnega zbora?
- otrokove pravice na splošno..kaj to je?kje so zapisane?
- EU- sekundarna zakonodaja pri eu nakratko opiši kaj določa..?
- Evropska Komisija..naloge komisije? omenila sem tudi našega komisonarja v E.komisiji dr. Janeza Potočnika :) in je biu izpraševalec navdušen

skratka g. Jurij Groznik je bil zelo prijazen..če znaš znaš..če se ti malo zatakne ti pomaga in odgovori namesto tebe..ti moreš sam potrdit odgovor :)
 
nedotakljivost stanovanja (kako je določena v Ustavi)
Evropski parlament (sestava, pristojnosti)
2. člen Konvencije o otrokovih pravicah
 
zelo, zelo prijazna komisija... velik pomaga, nasmejana... grin.gif
USTAVA: Jurij Groznik

1. funkcija predsednika, njegove pristojnosti, mandat (kako če je vojno stanje), kdaj ima lahko njegova odločitev zakonsko veljavo (če se DZ zaradi vojnega/izrednega stanja ne more setati)
2. Evropska komisija, njene naloge, kateri instituciji v slo. je podobna (vladi)
3. pa tole... kako se omeji ta pravica... Svoboda izpovedovanja vere ali prepričanja
(Svoboda izpovedovanja vere ali prepričanja se sme omejiti samo v primerih, ki jih določa zakon, in če je to v demokratični družbi nujno zaradi javne varnosti, za varovanje javnega reda, zdravja ali morale ali zaradi varstva pravic in svoboščin drugih ljudi.)
 
svetoalna delavka-vprašanja - ustava

uspelo mi je :)))) in sem fuuuuul vesela :)
gospod groznik (mislim, da mu je to priimek, ker sem v vabilu dobila ime drugega izpraševalca za ustavo) je zelo prijazen, ampak iše znanje, kar natančno iz ustave.
moja vprašanja:
- sestava DS, pristojnosti DS, mandat DS in DZ
- konvencija o otrokovih pravicah: pravica do izobraževanja, kako jedoločen otok konvenciji, baje prvi stavek-ker nisem niti prebrala sem kar nekaj izmišljevala po svoje-je pomagal.
- pristojnosti europske komisije, le našteti

veliko sreče vsem, ki se pripravljate!!!!
 
- ali sem si prebrala konvencijo o otrokovih pravicah (uvod), o čem govori, kdaj je bila, cilji, kaj je otrok
- pravice in dolžnosti staršev ( se lahko staršem odvzame otroka? zakaj oz. kdaj)
- evropska komisija


g. groznik je zelo prijazen in ti tudi pomaga če se ti kje "zatakne" =)
 
Tudi jaz sem naredila. :) Vprašanja:

1. Državni svet (sestava, funkcije, mandat).
2. Evropska komisija (sestava, funkcije, s čim se lahko primerja pri nas).
3. Veto - kdaj, komu
 
Najprej, tale g. Groznik ni čisto nič grozen v primerjavi s svojim priimkom ;). Zelo prijazen gospod, rad pomaga, če se ti zatakne ni problem, lahko tudi odgovori namesto tebe, ti samo potrdiš.

1. DS (kdo ga sestavlja, pristojnosti DS, spraševal me je kako se reče, če DS zahteva, da mora DZ še enkrat premisliti o kakem zakonu - veto, samo ne vem kakšen, mi je razložil, pa sem samo pritrdila)
2. Kdo je sprejel Konvencijo o otrokovih pravicah? (Generalna skupščina Združenih narodov)
3. Evropski svet (povedala sem, da se srečujejo na polletnih srečanjih, da je politično telo in da daje politične smernica razvoja unije in je bilo dobro).
 
se strinjam s polono, čisto nič ni grozen, prav prijazen je! good2.gif
moja vprašanja:
- definicija otroka, kdo je sprejel konvencijo o otrokovih pravicah
- enakost pred zakonom, kdaj se lahko omeji in za koliko časa (dokler traja vojno ali izredno stanje)
- kdaj je dovoljeno z ustavo ukiniti človekove pravice
- evropska komisija
 
Gospod je prijazen, vendar kar nekaj zahteva. Pa tudi pomaga. Laie_91A.gif

1. Poslanci - vse kaj veš o njih.
2. Konvencija o otrokovih pravicah: Definicija otroka, izobraževalni cilji, ki so zapisani v konvenciji, na kakšen način so otroci s to konvencijo zaščiteni v šoli.
3. Sekundarna zakonodaja.
 
Super gospod, če se kje zatakne, daje pomožna vprašanja, pa tudi odgovarja, oz. ti polaga besede v usta! Prijazen! JC_you_rock.gif

1.) Pristojnosti evropske komisije, kateri naši instituciji je podobna?
2.) Kako bi opredelila pravico do enakosti?
3.) Kaj je otrok? (po konvenciji)
4.) na katere tri veje se deli oblast?
5.) Kdo je sprejel konvencijo ?
Kdaj smo mi sprejeli konvencijo? (1992)

To bi blo to,...Zdej pa veselo na delo! Laie_60A.gif
 
Groznik:

1. Kako so opredeljene verske skupnosti v zvezi z državo v ustavi? 7. člen ustave: Države in verske skupnosti so ločene. Verske skupnosti so enakopravne; njihovo delovanje je svobodno.
2. Ali se lahko v šoli opravlja konfesionalna dejavnost (verouk in konfesionalni pouk religije). Ne. Lahko se izvaja le v primerih, ko minister na predlog ravnatelja v prostorih javne šole dovoli verouk ali konfesionalni pouk religije, če v lokalni skupnosti za dejavnost ni drugih primernih prostorov.
3. Kako je v Konvenciji o človekovih pravicah opredeljena pravica do spoštovanja otrokove svobode misli, vesti in veroizpovedi? 14. člen: Države pogodbenice spoštujejo otrokovo pravico do svobode misli, vesti in veroizpovedi. Države pogodbenice spoštujejo pravice in dolžnosti staršev oz. zakonitih skrbnikov, da otrok pri uveljavljanju te pravice usmerja na način, prilagojen njegovim razvojnim zmožnostim. Glede svobode izražanja veroizpovedi ali prepričanja so dopustne le tiste omejitve, ki jih določa zakon in ki so nujne za zavarovanje državne varnosti, javnega reda, zdravja ali morale ali temeljnih pravic in svoboščin drugih.
4. Ali je Slovenija dolžna spoštovati Konvencijo o otrokovih pravicah? Da, saj jo je leta 1992 ratificirala - pristopila.
5. Kdo je sprejel Konvencijo o otrokovih pravicah? Generalna skupščina Združenih narodov.

Zelo prijeten možakar, ne zahteva, da poveš točno natančno, lahko s svojimi besedami.

Veliko sreče vsem, ki se pripravljate!
 
Re: Vprašanja Ustava, Groznik

res super komisija :)))

nasmejan, pozitiven in res pomaga če se zatakne :)

moja vprašanja:

1. nedotaknjenost stanovanja
2.Tajnost pisem (nekaj takega)
3.konvencija otrok- kdaj lahko staršu odvzameno otroka
4.Evropski svet
 
jeeeee NAREDILA :)

vprašal me je:
- pravice in dolžnosti staršev;
- zakonska zveza in družina
- v kakšnih pogojim ima otrok stike s starši (Konvencija o otrokovih pravicah - Še posebej mora biti vsak otrok, ki mu je bila odvzeta prostost, ločen od odraslih, razen, če smatra, da je to v nasprotju z njegovimi interesi, in imeti, razen v izjemnih okoliščinah, pravico preko dopisovanja ali obiskov vzdrževati stike s svojo družino)

je bil zelooooo v redu in ti pomaga če ne gre :)

VELIKO SREČE :) flag_of_truce.gif
 
Gospod je zelo prijazen, če ne poveš točno to kakor je zapisano v ustavi, te dopolni in ti zastavi dodatno vprašanje. good2.gif
Tako da kar pogumno.

Vprašanja:
- varstvo tajnosti pisem in drugih občil, varstvo osebnih podatkov
- nedtokaljivost stanovanja
- evropska komisija

l_googd_luck.gif
 
Gospod Groznik je zelo simpatičen, prijazen gospodič, ki ne postavlja zoprnih vprašanj, če želi slišati kaj več, te pa samo malo usmeri pa je!

1. Nedotaknjenost stanovanja (tako kot je napisano v ustavi: nihče ne sme vstopiti brez sodnega naloga, brez odločbe sodišča. Lastnik mora biti prisoten, poleg tega pa še dve priči. Uradna oseba pa lahko vstopi le v primeru, če mora prijeti storilca kaznivega dejanja ali če je ogroženo premoženje ali življenje ...)

2. Tajnost pisem (prav tako direktno po ustavi, da so dokumento z osebnimi podatki tajni, da se ne smejo uporabljat za druge namene kot za te, za katere so bili zbrani ... Tukaj me je opozoril, da je to že varnost podatkov. On je očitno želel res samo o tajnosti pisem. Vprašal me je še, če se ta pravica lahko kdaj omeji in sem rekla, da lahko v primeru, če sta ogrožena državna varnost in npr. zdravje. Potem sem pa omenila še, da je tudi v Evropi nadzornik za varstvo osebnih podatkov in je bil videti kar zadovoljen.

3. 2.člen konvencije. Ni me vprašal tako, da bi morala vedet na pamet vse člene, ampak je že sam povedal, da gre za člen, ki govori o enakosti, nerazlikovanju... Povedala sem, da so vsi otroci enaki ne glede na rasno, etnično poreklo, prepričanje, vero, ... Potem me je vprašal, če so otroci lahko kaj drugače obravnavani glede na določena prepričanja svojih staršev. Rekla sem, da nikakor ne, da so vsi enaki in da moramo to v šolstvu še posebej upoštevati.
 
Zelo prijazen. Nič te ne prekinja, tako da lahko v miru odgovoriš na vprašanja.

1. Država in verske skupnosti.
2. Konfesionalna dejavnost (kdaj se jo lahko izvaja v šoli).
3. Nedotakljivost stanovanj. (tuki sem se zmotila in sem rekla da je lastnik stanovanja zraven, pa me je opomnil, da je lahko zraven, ne da mora)
4. Evropski parlament (kje so sedeži parlamenta - Bruselj, Luksemburg, Srasbourg; kaj so njegove pristojnosti)
5. Kdaj je lahko otrok ločen od svojih staršev.
6. Kaj je glavno vodilo konvencije o otrokovih pravicah. (glavno vodilo so otrokove koristi)

Tko je, če znaš ni problema. Je pa res prijazen, tko da nč bat.

VELIKO SREČE :)
 
Področje: svetovalni delavec, srednješolsko področje


- obramba
- enakost pravic otrok
- funkcija predsednika republike v izrednem stanju
- sedeži evropskega parlamenta
- pristojnosti evropskega parlamenta
- sekundarna zakonodaja EU

treba je bit suveren, tudi če kakšnega odgovora ne poznaš dobro, mene je že pri obrambi malo zaštrikalo, ker sem jo spregledala oziroma se mi je pri gori podatkov očitno zdela premalo pomembna, da bi ji posvečala pretirano pozornost. na koncu se je vse izteklo super, ker je prijazen in v redu izpraševalec.

srečno vsem!!
 
1. enakost pred zakonom
2. konvencija o otrokovih pravicah (definicija otroka po konvenciji, glavno vodilo konvencije)
3. primarna in sekundarna zakonodaja EU
 
Odg: Izpraševalec: GROZNIK

1. ustava - kakšna je zveza zakoncev in kaj varuje država, kakšne so dolžnosti in pravice staršev (53. in 54. člen ustave)
2. konvencija otrok - ali se lahko staršem odvzame otroka
3. evropske institucije - kje so sedeži evropskega parlamenta in kakšne so njegove pristojnosti

Gospod je zelo prijazen.

Srečno!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 29. jun 2023 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
1.965
  • Zaklenjeno
Pozdravljeni. Dobila sem komisijo g. Groznik (ustava), ga. Šenica Pavletič (predpisi) in ga...
Odgovori
1
Ogledi
2.055
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 29. jun 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
621
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. jun 2023 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
0
Ogledi
683
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 9. maj 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
858
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.175
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.274

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu