GRMEK ZUPANC - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
GRMEK ZUPANC - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

1. Ker sem ustavo in zakonodajo znal v nulo, mi je pri slovenščini vprašala samo pedagoški govor.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Nazadnje urejeno:
Spraševanje 4. 10. 2018

1. Zvočne (govorne/slušne) prvine govora
2. Samoglasniki
3. Naglas (bolj natančno jakostno naglaševanje)
4. Interesne govorice

Distancirana in hladna (glede na drugi dve spraševalki), vendar tudi pomagala.
 
Opravljala sem izpit za pomočnico vzg.
  1. Socialne zvrsti slovenskega jezika + kaj je razlika med knjižnim in neknjižnim jezikom?
  2. SSKJ (kakšen priročnik je, njegova sestava, razloži pomen terminološkega in frazeološkega gnezda)
  3. Pedagoški govor
Veliko pomagala, ko sem se ''zaštrikala''. Le pogumno pri njej.
 
Zemljepisna lastna imena (razlaga + primeri)
Slušne, vidne prvine
Zapisovanje števnikov

Zelo prijazna, želi slišati samo bistvo, ne vrta v podrobnosti.
Srečno :)
 
1. Kako pišemo praznike?
2. Katere samoglasnike poznamo? Koliko jih je, kako jih zapisujemo, zakaj so potrebni?
3. Naglaševanje, razlika med naglasom in poudarkom.
Izpit sem delala za RP.
 
Opredeljena kot vzgojiteljica in učiteljica OPP.

Verbalna in neverbalna govorica pri mojem delu (želela je slišati nekaj o uporabi pripomočkov in materiala).
Razlika med poudarkom in naglasom.
Zborni jezik in priročniki.

Pri odgovarjanju sem se zelo navezala na svoje delo, govorila sem iz izkušenj in je bilo ok. Gospa je prijazna, posluša, čeprav se točno ne držiš teorije.

Vso srečo!
 
1. SSKJ - slovarski sestavek.
2. 1. in 2. moška sklanjatev (skladnja imen Marko in Luka).
3. Katere jezikovne priročnike pri svojem delu uporabljam. Katerega konkretno sem uporabila pri pisanju priprav in zakaj. V kakšni obliki (tiskana verzija, na spletni strani).
4. Razlika med termín in têrmin.
 
  1. Socialne zvrsti slovenskega jezika (podrobnejši opis: sleng).
  2. Pedagoški govor.
  3. Zapis glavnih števnikov in primer.
 
Nazadnje urejeno:
Opravljal za učitelja strokovno teoretičnih modulov v srednjem strokovnem in poklicnem izobraževanju.
1. SSKJ in sestavek (geslo, glava, zaglavje + gnezda term. in fraz.)
2. Zemljepisna lastna imena (primeri Novo mesto, Kranjska Gora, Šmartna gora in zakaj)
3. Pedagoški govor.

Gospa je zelo korektna, vendar je bila v primerjavi z ostalima dvema v komisiji hladna in odtujena - pri odgovarjanju v tišini čaka na odgovor vendar ne prejmeš "feedbacka".
 
Izpraševalka: Lidija Grmek Zupanc

1. SSKJ in sestavek (geslo, glava, zaglavje + gnezda term. in fraz.).
2. Pedagoški govor.
3. Naštej socialne zvrsti Slovenskega jezika.

Strokovni izpit sem opravljal za učitelja strokovno teoretičnih modulov v srednji šoli.

Gospa je zelo vredu, ampak kot napisano ne dobiš feedbacka...
Vendar meni to ni bilo toliko moteče, saj sem točno znal kaj morem povedat.
 
1. Zborni jezik (Podvprašanje: kje se ga otroci naučijo - jaz sem rekla le šola, potem pa me je napeljala še malo naprej [branje pravljic, televizija, šola, časopis ...])
2. Razlika med naglasom in poudarkom (Naglas je na samoglasniku v besedi, poudarek pa je izraziteje povedana beseda v stavku)
3. SSKJ (Kaj je in sestava geselskega članka)

Področje: OŠ (DKE), prof. teologije in filozofije
Hitro zadovoljna z odgovori, čeprav morda deluje hladno, a je prijazna in ne preveč zahtevna.
 
Oš, prof. bio in soci
1. Kako pišemo praznike? (Vse z malo, razen če je že samo po sebi lastno ime npr. Prešernov dan, Marijino vnebovzetje.)
2. Interesne zvrsti (sleng, žargon, argo)
3. Značilnost mojega narečja (naštela sem nekaj primerov iz narečja, čeprav nisem bila 100%, sama me je potem še za en primer vprašala in je potem bila zadovoljna).

Ne komplicira, zadovoljna s kratkimi jedrnatimi odgovori.
 
Pozdravljeni,

zemljepisna imena - vprašanje sem si lahko izbrala sama,
socialne zvrsti jezika
pedagoški govor

Prijazna izpraševalka, je tiho in posluša. Sem pa govorila počasi in točno kar vpraša. Mirno in srečno vam želim.
 
Zborni jezik
Naglasna znamenja
Razlika med povdarkom in naglasom
SSKJ geselski clanek, glava, zaglavje, pomenski del, terminolosko gnezdo, frazeolosko gnezdo - vse razloziti
Kaj je tèrmin
 
(razredni pouk)

Samoglasniki v slovenskem jeziku.

Pomen samoglasnikov. (odg: so nosilci zlogov, to je pomembno pri deljenju besed)

Verbalna in neverbalna govorica v razredu. (govorila sem na podlagi teorije v povezavi z lastnimi izkušnjami in je bilo v redu.)
 
1. Socialne zvrsti slovenskega jezika. Samo našteti.
2. Zapisovanje zemljepisnih imen in primeri.
3. Verbalna in neverbalna govorica pri mojem delu...
 
PODROČJE: VRTEC

1. SOCIALNA ZVRST JEZIKA (knjižni jezik)
2. RAZLIKA MED NAGLASOM IN POUDARKOM
3. ZAPIS ŠTEVNIKOV

Zelo prijazna, nežna gospa.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 8. apr 2024 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
3
Ogledi
245
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 26. jun 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
1
Ogledi
1.043
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 27. jun 2023 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
789
  • Članek
V strokovnih in znanstvenih prispevkih, v nastopih in tudi v medijih sem večkrat poročal, da...
Odgovori
0
Ogledi
598
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
582
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.406

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu