GRMEK M. - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
GRMEK M. - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Področje: osnovna šola
1. Opišite državni zbor.
2. Kaj zagotavlja pravica otrok o izobrazbi v Konvenciji za otrokove pravice. Kje veljajo pravice Konvencije (v tistih državah, katere so konvencijo podpisale).
3. Evropski parlament. Z katero institucijo sprejema zakona.

Zelo, zelo prijazna gospa. Zahteva res osnovno znanje. Če se ti zatakne pri strokovnem izražanju, ti pomaga.
 
Zelo prijazna gospa, zahteva natančno znanje, ampak ne komplicira, če vidi, da znaš.
1. Delitev oblasti
2. Evropski parlament in evropske volitve 26. 5.
3. Otrokove pravice (konvencija) - izobraževanje
 
Zelo prijazna gospa. Natančno sprašuje, a išče znanje.
Mene je dne, 8.7. 2019 vprasala:
1. Sodstvo (na splošno, malo več poslanska imuniteta, voljenje sodnikov, sodni svet, kdo voli sodnike in razrešuje).
2. Konvencija o otrokovih pravicah (izražanje mnenje otroka pred sodišči)
3. Simboli EU.

Veliko pomaga, tako da pogumno.
 
Prosim,če ima kdo še kakšna vprašanja od te izpraševalke,ker je pod njeno ime objavljenih zelo malo vprašanj.
Hvala
 
Predsednik republike (tako kot piše v ustavi).
Konvencija o otrokovih pravicah, pravica do izobraževanja.
Varuh človekovih pravic, razlika med slovenskim in evropskim.
 
1. Državni zbor (sestava, pristojnosti po ustavi, poslanska imuniteta, kaj je zakonska iniciativa)
2. Evropski parlament (funkcija, sestava, mandat, kako lahko državljani vplivajo na parlament-peticija)
3. Otrokova pravica do izobrazbe
 
Danes imela izpit.

1. Delitev oblasti, kdo voli sodnike, njihov mandat. Katero je najvišje sodišče. Kaj pomeni načelo neodvisnosti.
2. Naštej EU simbole. Naštej EU institucije.
3. Kako se imenuje zakon, ki ščiti otrokove pravice. Kaj pomeni pravica do spoštovanja otrokove svobodne misli.

Zelo mlada izpraševalka in prijazna. Potrpežljiva.
 
1. Svet EU - sestava, pristojnosti in naloge.
2. Predsednik RS - pristojnosti in naloge.
3. Konvencija o otrokovih pravicah - pravica do identitete.

Ta izpraševalka je fuuuul fajn. Pomaga ti in dopolnjuje tvoje odgovore.
 
1.Državni zbor
2. Državni svet
3. Naštej Evropske institucije
4. Kje so zapisane otrokove pravice (kdo jih je sprejel, naštej jih nekaj, razloži pravico do izobrazbe, pravica do identitete)
Te vodi z podvprašanji. Jaz sem se malo zmedla na začetku pa me je usmerila.
 
1. Državni svet - sestava, pristojnosti...
2. Otrokove pravice - pravica do mnenja, kako je pri sodišču (ali je izpraševanje posredno/neposredno)
3. EU - zakonodaja (lizbonska pogodba ipd)
 
Vprašala me je
1. Dz zbor podrobno
2. Konvencio otrokovih pravic
3. Nevem

Gospa pomaga te vodi z podvprašanji in je prijetna
 
Ga. Grmek mi je zastavila naslednja vprasanja:
1. Kako ustava opredeljuje vlado, kdo izvoli predsednika vlade, kaj je zaupnica in kaj je nezaupnica vlade, katera veja oblasti je
2. Otrokove pravice, kje so zapisane, kaj pomeni pravica do lastnega mnenja
3. Evropska komisija, vloga, sestava

Gospa je zahtevala podrobno znanje. Postavljala je veliko podvprašanj. Drugače nasmejana Izprasevalka.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 8. apr 2024 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
3
Ogledi
245
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 26. jun 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
1
Ogledi
1.043
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 27. jun 2023 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
789
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
582
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu