Glasba med študijem

Trenutno berete:
Glasba med študijem

Pridružen
16. feb 2018
Prispevki
2
Področje
  1. Osnovna šola
Pozdravljeni,
Odločam se o vpisu na Pedagoško Maribor (smer Razredni pouk). Skrbi pa me Glasba in s tem povezano petje.
Sem fant, nisem ravno pevsko talentiran. Kako je s tem med študijem? Je pevsko znanje pomembno, te tega priučijo itd.? Res bi rad študiral tukaj zato nočem, da bi me ena stvar odvrnila od moje namere.

Mogoče lahko kdo prispeva tudi kakšno informacijo o pouku glasbe na Pedagoški, kako poteka praksa pri glasbeni pedagogiki itd.

Kontaktirate me lahko tudi preko ZS. Hvala za morebitne informacije!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni,

glede glasbene pedagogike... priporočam vsaj nižjo glasbeno šolo, če ne srednjo, relativno dobro znanje klavirja (potreben je tudi sprejemni preizkus), poznavanje teorije glasbe ... končan študij vam namreč omogoča poučevanje glasbe na osnovni, glasbeni ali vzgojiteljski srednji šoli, na gimnazijah ... tekom študija se seznanite tudi z zborovodstvom, za kar pa je potrebno oz. priporočljivo, da vam vokalna tehnika ni tuja ... in še bi lahko naštevali, preverite študijski program glede predmetov ipd.

Na razrednem pouku je glasba drugače zastavljena, saj po končanem študiju niste glasbenik. Podrobneje pa vam za to smer ne bi znal razložiti.
 
Hvala za odgovor!

Slučajno kdo ve, če je na razrednem pouku še vedno preizkus glasbenih sposobnosti? Kolikor vem je to bilo pred leti v Mariboru, ne vem pa če je sedaj še vedno.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
582
  • Članek
V parlamentu so 21. februarja potrdili obvezni pouk tujega jezika v prvih razredih osnovnih šol...
Odgovori
0
Ogledi
61
  • Članek
Objavljeni so rezultati razpisa za sofinanciranje znanstveno-tehnološkega sodelovanja med...
Odgovori
0
Ogledi
225
  • Članek
Na eni od francoskih šol se je vnel spor med učitelji in starši, potem ko so se slednji...
Odgovori
0
Ogledi
157
  • Članek
Pri delu z dijaki že nekaj let uporablja umetno inteligenco, hkrati pa opozarja na izginjajoče...
Odgovori
0
Ogledi
109
  • Članek
Zaposlovanje tistih, ki še nimajo strokovnega izpita, pa iskanje študentov in upokojenih...
Odgovori
0
Ogledi
281
  • Članek
Zadnja raziskava PISA, pri kateri sodelujejo 15-letniki iz 83 držav, pri mladih iz slovenskih...
Odgovori
0
Ogledi
185

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu