Financiranje prevoza

Trenutno berete:
Financiranje prevoza

Pridružen
5. feb 2014
Prispevki
21
Naziv
univ. dipl. psih.
Področje
  1. Osnovna šola
Pozdravljeni!

Nisem točno vedela, kam naj umestim svoje vprašanje, zato upam, da bom tukaj naletela na odgovor. :) Bolj me zanima osebno, se pa mi je porodilo med učenjem za strokovni izpit, kar nekako sodi v to temo.

V Zakonu o osnovni šoli (56. člen) piše:
Učenec, ki obiskuje osnovno šolo zunaj šolskega okoliša, v katerem prebiva, ima pravico do povračila stroškov prevoza v višini, ki bi mu pripadala, če bi obiskoval osnovno šolo v šolskem okolišu, v katerem prebiva.

V ZOFVI (82. člen) pa:
Iz sredstev lokalne skupnosti se v skladu z normativi in standardi zagotavljajo:
/med drugim/ sredstva za prevoze učencev osnovne šole v skladu s 56. členom zakona o osnovni šoli, razen za prevoze učencev s posebnimi potrebami ob pouka prostih dnevih.

Zanima me, katera lokalna skupnost (pri nas občina) otrokom, ki se ne šolajo v svojem šolskem okolišu, torej plača te z zakonom določene stroške prevoza - tista, kjer otrok biva, ali tista, kamor hodi v šolo?

Hvala za pomoč!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, zanima me kdo ustanovi javne in zasebne vrtce ter kdo jih financira? lp
Odgovori
0
Ogledi
80
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
301
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 6. 10. 2023...
Odgovori
0
Ogledi
281
  • Članek
Na Ministrstvu za kulturo so 29. 9. 2023 v rubriki javne objave in v Uradnem listu z dne 29. 9...
Odgovori
0
Ogledi
509
  • Članek
Načrtovana sredstva za znanost in inovacije v letu 2024 so višja kot kadarkoli prej. Poleg...
Odgovori
0
Ogledi
400
  • Članek
Rebalans državnega proračuna kaže, da je odnos izvršilne oblasti do vzgoje in izobraževanja...
Odgovori
0
Ogledi
405

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu