ERLAČ - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ERLAČ - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

SSKJ opisat ... potem še primer frazeološkega gnezda
glasniki slovenskega jezika (povezava tudi s predlogom s)
Ko vidi, da znaš te kar prekine:)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Prijetna gospa, je šlo na hitro
1. Priročniki, ki jih uporabljam pri pouku (SSKJ, pravopis, Slovenska slovnica, angleški slovarji ...) Na kaj moram učence opozorit, ko iščejo besede v angleškem/slovenskem slovarju (velika začetnica pri dnevih v tednu, mesecih, praznikih)
2. Začetki slovenskega knjižnega jezika - samo Brižinski spomeniki
3. Lastna imena - samo naštej (imena bitij, zemljepisna, stvarna - to je že bilo dovolj)
 
1. Raba vejice
2. Začetek književne dobe v slovenskem jeziku.
3. Razlika med naglasom in poudarkom.
 
Izpraševalka: gospa Majda Erlač (prijazna, da čas za razmislek, ne vrta, želi pa znanje in to, da znamo povezovati snov med seboj).

1. PEDAGOŠKI GOVOR. Kakšnega uporabljamo v vrtcu? Povežite to s funkcijskimi zvrstmi. Povežite to s socialnimi.
2. NEBESEDNA GOVORICA. Kateri so njeni elementi? Zakaj so pomembni? Povežite to s funkcijskimi zvrstmi. V kateri zvrstmi so najpomembnejši? (v umetnostni; pripovedovanje pravljic).
 
Gospa Erlač, na prvi pogled mi je delovala strogo in tako ostro odgovarjala, vendar je super gospa.

*Pravopis in SSKJ
*Velika začetnica pri naselbinskih imenih
*Mejniki skj, vse o brižinskih spomenikih.

Izpit sem opravila uspešno, saj ni noben bau bau!
:)
 
vzgojiteljica
- Vidne prvine govora (vedela samo ta fine - ki pomagajo, je pomagala s podvprašanjem: ali jih je lahko preveč, kakšne so posledice)
- Pedagoški govor (sem se že v prejšnjem vprašanju navezala nanj)
- Funkcijske zvrsti (in tukaj sem zablokirala: tema. In potem ona: "No?" "No?!" "No!" :) In je kr ona povedala eno, no, potem je pa šlo :)
Sem naredila, ni blo problemov. Gospa je fajn.
 
Moja vprašanja (organizator izobraževanja odraslih):
- pedagoški govor (sem ga povezala s socialnimi in funkcijskimi zvrstmi)
- zvočne in vidne prvine govora
- knjižni jezik (Trubar, zakaj je pomemben ta jezik)

Vsa tri vprašanja sva na hitro zaključili. Srečno! :)
 
- pedagoški govor (vse kar veš o tem)
- povezava pedagoškega govora in funkcijskih zvrsti jezika
- vidne prvine govora in povezava s funkcijskimi zvrstmi
 
Pomočnica vzgojiteljice:
- glasniki slovenskega jezika, predlog s, z, h, k, z iz, pod, na in podat primere
- naštet priročnike, izbrat enega in ga opisat
- razlika med pravopisom in slovarjem

Gospa je zelo prijazna, pozitivna in nasmejana. Je rekla, če lahko zaključiva? Ker sem ustavo in zakonodajo že imela opravljeno. Dala mi je dober občutek tako, da sem se potrudila še pri slovenščini in izpit je bil opravljen. Predsednica komisije je takoj prišla do mene, mi dala roko in mi čestitala ter mi izročila potrdilo. Veliko znanja vam želim.
 
Izpet sem opravljala danes. Gospa je bila zelo prijetna in nasmejana. Vprašanja so bila:
1. vse kar veš o nebesedni komunikaciji.
2. Kako se kaže v šoli spoznavni govor, povezati s funkcijskimi in socialnimi zvrstmi jezika.
3. pravila za pisanje zemljepisnih lastnih imen.
 
1. Glasniki oz. glasovi slov. jezika?
2. Predlog s/z.
3. Brižinski spomeniki in Primož Trubar.
 
1. Vrste ločil (končna, nekončna). Neskladenjska raba pike.
2. Spoznavni govor. Katera funkcijska/socialna zvrst se uporablja v spoznavnem govoru?
3. Lastna imena (zemljepisna lastna imena - zapis velike začetnice).
Gospa je zelo prijazna! Vprašanja sva na hitro zaključili, saj hoče poznavanje bistva. Če se zatakne, tudi pomaga. Srečno vsem!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
580
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.077
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.033

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu