ERLAČ - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ERLAČ - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Vidne prvine govora v povezavi s funkcijskimi zvrsti jezika
2. Pedagoški govor; za odnosni govor so pomembne vidne prvine govora
3. Naglaševanje / poudarek
 
Naštej organe vtca. Opiši vzgojitelski zbor.

Kaj potrebujemo, da lahko vrtec prične delovati?

Hierhija pravnih aktov. Našteti nekaj najpomembnejših zakonov in pravilnikov, ki se tičejo predšolske vzgoje.
 
1. Glasoslovje: samoglasniki, soglasniki..zvočniki, nezvočniki
2. Povezat glasoslovje z uporabo S/Z (hotela je slišat, da si pomagamo: moj nori lev, ta suhi škafec pušča itd.)
3. Vprašala je: Če dam nekaj NA mizo, vzamem? = Z mise. Če dam nekaj V predal, vzamem? = IZ predala.
 
1. Jezikoslovni priročniki.
2. Samoglasniki, s čim jih naglašujemo.
3. Razlika med naglasom in poudarkom.
4. Temeljni mejniki slovenskega jezika.
 
Pozdravljeni, strokovni izpit naredila 2. oktobra 2014 za Pomočnico vzgojitelja
ERLAČ:
1. Predknjižno obdobje in nato je prešla še na obdobje knjižnega jezika
2. Samoglasniki in Soglasniki
3. Prevzete besede

Je prijazna gospa in želi znanje. Ne vrta in ne skuša zmesti.
 
1. Vrste slovarjev (samo našteti).
2. Ločila.
3. Pika.

Zelo prijazna gospa, postavlja podvprašanja, pomaga in ne komplicira.
 
zelo prijazna gospa, pomaga, zahteva znanje in ne "napiflanosti"
slovenski pravopis ( kaj najdemo v njem..)
razlika med naglasom in poudarkom
vejica
 
Prijazna gospa, vedno me je opozarjala, da naj govorim kjučne stvari in naj ne grem v takšne velike detajle. Ona išče znanje!

1. Glasoslovje ( kako si pomagamo z besednimi zvezami, vpr, ta suhi škafeljc pušča)
2. Predlogi s/z, h poveži z glasoslovjem (npr. pred besedami, ki se začnejo na samoglasnik pišemo predlog s.
3. SSKJ nasloh, kako ga uporabljamo, katere besede najdemo v njem. ( tu sem šla v prevelike detajle me je ustavila in rekla, da naj povem kjučne stvari)
 
Prijazna gospa, pomaga in ne gre v neke detajle!
1. Vrste ločil in raba vejice
2. razlika med poudarjeno in naglašeno besedo (primer!)
3. razlika med SSKJ in pravopisom, našteti še nekaj drugih slovarjev
 
Majda Erlač:

1. Vidne prvine govora.

2. V katerem delu pedagoškega govora so prisotne vidne prvine? (v obeh - spoznavnem in odnosnem)

3. Poveži pedagoški govor s funkcijskimi zvrstmi jezika.
 
izpraševalka Erlač:
1. Primerjaj slovenščino in angleščino in povej, kaj povzroča učencem pri pouku angleščine pri pisanju težave (velika začetnica - v angl. se imena dni v tednu, mesecev itd. pišejo z veliko ...)
2. Zemljepisna lastna imena (pravila + naštej primere)
3. Začetek slovenskega KNJIŽNEGA jezika (sem začela pri Trubarju in prvih dveh knjigah pa me je hitro opomnila, da moram začet z Brižinskimi, čeprav so Brižinski spomeniki (vsaj kolikor jaz vem, morda se motim) napisani v predniku slovenščine in zato po mojem ne gre za slov. knjižni jezik...kakorkoli... ;) )
3. Zakaj je pridiga o grehu najpomembnejši slovenski pisni dokument do prve knjige? (odgovora žal ne vem, je pa imel nekaj zveze z besedilnimi vrstami -jaz sem tukaj povedala vse ostalo, kar sem o BS vedela.. :D)

Dosti sreče! ;)
 
1. Vejica
2. Prevzete besede...ali jih lahko uporabljamo v vrtcu?

Kot ostala komisija, zelo zelo prijetna in nasmejana gospa. Fajn je delat strok. izpit pred tako poz. in nasmejano komisijo.
 
Vprašanja ge. Erlač, 16. 12. 2015:
1. pedagoški govor: spoznavni, odnosni govor, kakšen jezik uporabljamo glede na zvrst (knjižni);
2. knjižno obdobje slovenskega jezika: kateri je najpomembnejši mejnik (Trubar, 1550, Abecednik in Katekizem), zakaj je knjižni jezik tako zelo pomemben (da se lahko med seboj sporazumevamo, razumemo);
3. razlika med naglasom in poudarkom.
 
16.12.2015
Nebesedni govor in potem je navezala na odnosni govor.
Ker sem sama odnosni govor povezala na socialne zvrsti in funkcijske zvrsti sva hitro zaključili.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
586
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.282
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.024
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.081
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.037

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu