Pravni nasvet Državna štipendija

Trenutno berete:
Pravni nasvet Državna štipendija

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
29. nov 2014
Prispevki
2
Naziv
kajbatina
Področje
  1. Poklicne in strokovne šole
Področje: Srednje, poklicne in strokovne šole

Pozdravljeni!
Jaz sem s pripravništvom začela 1.10.2014. s plačo 650 eur
V letu 2014 lahko zaslužim cca 1.950 (650*3) eur; v odločbi pa so zajeli znesek 7.809 eur, (650*12). Zato sin ne bo dobil štipendije!

Na Zavodu so mi povedali, da sta odločbi izdani na podlagi spremembe zakona, ki je objavljen v UL 99/2013 in je stopil v veljavo s 1.9.2014.
Zanima me ali je smoterno vlagati pritožbo, saj sama iz zakona ne znam razbrati ali je odločba pravilna. Do 4.10.2014. bi morali dati ugovor, če odločba ni pravilna.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Pravni odgovor na vprašanje bo prilepil administrator. Več o tem...

Sledite vprašanjem tudi na Advokado profilu Mladi učitelj

Kako deluje sistem pravnih nasvetov?
*opomba: za verodostojnost in pravno podlago odgovora ne odgovarjamo!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odgovor je prispevalo spletišče Advokado: http://www.advokado.si/vprasanje/324/drzavna-stipendija-pripravnistvo/
-----

Pozdravljeni,

pri ugotavljanju dohodka se upoštevajo podatki iz odločb o odmeri dohodnine in podatki iz davčnega obračuna akontacije dohodnine ali dohodnine od dohodka iz dejavnosti, podatki, ki jih davčnemu organu posredujejo osebe, zavezane za dajanje podatkov, in podatki, potrebni za izračun akontacije dohodnine. Pri ugotavljanju upravičenosti do pravice iz javnih sredstev, v vašem primeru štipendije, se primarno uporabijo podatki iz odločb o odmeri dohodnine in podatki iz davčnega obračuna akontacije dohodnine ali dohodnine od dohodka iz dejavnosti za preteklo leto.

Pri ugotavljanju upravičenosti do državne štipendije so torej relevantni vaši dejanski (izplačani) dohodki in ne znesek, ki je naveden na odločbi o pripravništvu.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Državno priznanje v mladinskem sektorju je najvišje priznanje Republike Slovenije za dosežke na...
Odgovori
0
Ogledi
213
  • Članek
Na SURS-ovi spletni strani je od maja 2023 objavljen dokument Državna statistika v letu 2022 –...
Odgovori
0
Ogledi
122
  • Članek
Proračunsko financiranje raziskovalno-razvojne dejavnosti se (iz leta v leto) povečuje, lani...
Odgovori
0
Ogledi
301
  • Članek
Državna priznanja v mladinskem sektorju so najvišje priznanje Republike Slovenije za dosežke na...
Odgovori
0
Ogledi
332
Uporabnik gajrez je objavil novo gradivo: Državna ureditev Slovenije - tabela - Tabela državne...
Odgovori
1
Ogledi
766

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu