Dopust za strokovnost

Trenutno berete:
Dopust za strokovnost

Pridružen
21. dec 2010
Prispevki
17
oila,

po zakonu pripada nekomu, ki ima sedmo stopnjo izobrazbe 7delovnih dni dopusta za pripravo na strokovni izpit.
Meni je ravnateljica dala 3dni, vključno z izpitnim dnevom. Ali mislite, da je dobro, če ji kaj rečem, omenim, da nam po zakonu pripade več dni...?
Ali je bolje, da tiho molčim in se malo manj naučim =( ? JC_ThankYou.gif

LP,

Anja
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Hm, dobro vprašanje. Na naši šoli to ni variante oz. odvisno kdo si, kaj si. Žalostno. No, lahko zahtevaš, ampak lahko pričakuješ posledice, če dobro poznaš svojega ravnatelja.

Če boste zahtevali pisno, boste morali dobiti dopust. Lahko pa vprašate za kaj več dni. Vprašati ni greh!
 
Hm...jaz sem šele drugo leto na šoli, za določen čas in ne vem še tako dobro kako stojijo stvari na šoli...se mi pa ne zdi naša ravnateljica takšna, da bi delala razlike...je pa tako, da s temi, s katerimi sem se jaz pogovarjala in so delale storokovca pred mano, so dobile tudi 2,3 dni dopusta, kaj več pa že težka. Danes bom šla malo do gospe ravnateljice, da vidimo, če mi bo dala vsaj še en dan zraven. Je pa tako, da me otroci itak razvedrijo in grem rada v šolo, ampak ko sem v šunku učenja, mi bi pa pasalo biti strnjeno tri dni doma. Hvala za mnenje in lep dan še naprej =)
 
Mislim, da dopust pripada l pripravnikom (tudi moj ravnatelj tako pravi):

citirano iz ZOFVI-ja:

-Za pripravo na strokovni izpit pripada pripravniku do V. stopnje strokovne izobrazbe 5 delovnih dni, pripravniku VI. in VII. stopnje strokovne izobrazbe pa 7 delovnih dni odsotnosti z dela z nadomestilom plače. To odsotnost lahko koristi le enkrat.
 
Uporabnik Gamagama je napisal:
-Za pripravo na strokovni izpit pripada pripravniku do V. stopnje strokovne izobrazbe 5 delovnih dni, pripravniku VI. in VII. stopnje strokovne izobrazbe pa 7 delovnih dni odsotnosti z dela z nadomestilom plače. To odsotnost lahko koristi le enkrat.

To je iz 51. člena Kolektivne pogodbe za dejavnost vzgoje in izobraževanja. V praksi si to besedo pripravnik ravnatelji razlagajo vsak po svoje. Načeloma pa velja, da ti s VII. stopnjo izobrazbe pripada 7 delovnih dni.

Jaz pravim tako. Če je ravnatelj človeški, se da vse dogovoriti.
 
Danes sem opravila strokovni izpit :), in dopust pripada VSEM (ker sem ga sama koristila in sem trenutno zaposlena na OŠ s polnim delovnim časom). Je pa seveda odvisno od vodstva - naše je res zelo korektno in nasploh želim, da bi vsi imeli takšno vodstvo...

Če imate možnost, koristite dopust - vsekakor se bolje pripraviš.

Lp,

Tina.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu