Dopust za spremljevalca gibalno oviranega učenca

Trenutno berete:
Dopust za spremljevalca gibalno oviranega učenca

Pridružen
20. jun 2018
Prispevki
7
Pozdravljeni.

Letos sem zaposlena kot spremljevalka gibalno oviranega učenca. Pregledala sem 51. člen kolektivne pogodbe, ki me je zmedel, saj pripravnikov več ni. Na ministrstvu so mi prijazno odgovorili, da od leta 2014 dopust ni več zakonsko določen, je bolj dobra volja ravnatelja.
Je bil kdo že v podobni situaciji? So vam odobrili dopust? Ravnatelj nima ravno posluha zame.

Lep pozdrav, Lucija
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljena,
žal nimam lastne izkušnje, vem pa, da so prakse ravnateljev zelo različne ... Presenetil pa me je tvoj stvavek, da dopust ni zakonsko določen - v smislu koriščanja, kdaj ga lahko ali kako drugače?

Sama se ukvarjam z vprašanjem, ali lahko pred koncem pouka (24.6.) koristim letni dopust, če imam pogodbo do 31.8., a že pred 24.6. nastopim porodniški dopust? Je to tudi odvisno od posluha ravnatelja ali zgolj, če je možno organizirati nemoten delovni proces v času, ko sama koristim dopust. Ima kdo izkušnje ali zakonsko podlago o tem?
Vnaprej hvala in lp,
 
Spominčica, govorim o izrednem dopustu, ki je namenjen za koriščenje kot priprava za strokovni izpit.
 
Alborada,

izredni dopust za opravljanje strokovnega izpita pripada le pripravnikom, saj je opravljen izpit pogoj za zasedbo mesta strokovnega delavca. Tako so tisti zaposleni brez strokvnega izpita prepuščeni na (ne)milost vodstva šole glede prostih dni. Če se ne motim, je spremljevalec gibalno oviranega učenca tehnični in ne strokovni kader, ne vem, ali je za zasedbo delovnega mesta tudi že predviden SI. Če je temu tako, potem velja enako kot za strokovne delavce, odvisno od ravnatelja.
 
Alborada,

izredni dopust za opravljanje strokovnega izpita pripada le pripravnikom, saj je opravljen izpit pogoj za zasedbo mesta strokovnega delavca. Tako so tisti zaposleni brez strokvnega izpita prepuščeni na (ne)milost vodstva šole glede prostih dni. Če se ne motim, je spremljevalec gibalno oviranega učenca tehnični in ne strokovni kader, ne vem, ali je za zasedbo delovnega mesta tudi že predviden SI. Če je temu tako, potem velja enako kot za strokovne delavce, odvisno od ravnatelja.

Da. v 51. členu kolektivne pogodbe je zapisano, da pripada pripravnikom. Ampak pripravnikov sploh ni več!?
 
Mislim, da pripada tudi učiteljem začetnikom, ki so izbrani skupaj z zavodom na JR Prva zaposlitev na področju VIZ. Ne velja pa za vse ostale, vem pa, da ga nekateri ravnatelji dodeljo (št. dni je spet odvisno). Poskusiš torej lahko, ni pa ti ga zakonsko dolžan odobrit, žal.
 
Alorada, se opravičujem, sem površno prebrala. Drži pa, da spremljevalec ni strokovni kader. Sama sem bila še generacija, ki je imela volontersko pripravništvo. In v teku pripravništva je bil na tej isti šoli tudi razpis za spremljevalca gibalno oviranega otroka. Ker sem delala zastojn, sem šla do ravnateljice, ki me opozorila, da mi sicer lahko da pogodbo za spremljevalca, da pa si tem "zaprem pot" k uram za strokovni izpit, ker se delovne izkušnje spremljevalca ne vrednotnijo kot delovne izkušnje potrebne za SI. A če si poklicala na Ministrstvo, to zagotvo že veš. ;) Srečno! LP
 
Mislim, da je za tehnicni kader, zgolj dobra volja ravnatelja. Jaz sem ga na sreco dobila.
Lp
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Minister za vzgojo in izobraževanje dr. Darjo Felda se je na prvi šolski dan odpravil na obisk...
Odgovori
0
Ogledi
129

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu