Dopolnilno znanje iz matematike ali fizike

Trenutno berete:
Dopolnilno znanje iz matematike ali fizike

Pridružen
5. mar 2013
Prispevki
4
Pozdravljeni!

Sem prof. matematike in fizike. Zanima me kako si lahko pridobim ustrezno dopolnilno znanje iz matematike ali fizike, da bi lahko kot prof. matematike in fizike poučevala tudi na gimnazijah? Namreč vse sem že pregledala, pa tega nikjer ne najdem.
Hvala za pomoč.

Lp, Nina
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Živjo,

mal pozno odpisujem, a upam, da ne prepozno. Dopolnilno znanje se dobi na Fakulteti za matematiko in fiziko (FMF). Študirala sem na fiziki, pedagoško smer in so se nam v 3. in 4. letniku (še po starem programu) pridružili študentje, ki so diplomirali (ali bili tik pred diplomo) na pedagoški fakulteti. Obiskovali so pa samo določene predmete, kot so didaktika fizike, teorijska fizika, meteorologija... in je torej dodatno izobraževanje trajalo 2 leti. In po tem so lahko poučevali fiziko na gimnazijah. Za poučevanje matematike je verjetno zelo podoben princip. Najbolje, da pokličeš na FMF in prosiš za predstavnika pedagoške smeri (na fiziki je to Gorazd Planinšič), ki ti bo znal vse povedati. Gotovo se je zdaj po bolonjskem še kaj spremenilo.

Lp
 
Glede na zakon, ki pravi, da je:
Učitelj matematike je lahko, kdor je končal enopredmetni univerzitetni študijski program iz matematike.

Če učiteljev z izobrazbo iz prejšnjega odstavka ni, lahko matematiko uči tudi, kdor je končal dvopredmetni univerzitetni študijski program iz matematike in ima ustrezno dopolnilno znanje. Ima ga, kdor je končal ustrezni študijski program za izpopolnjevanje iz matematike.

Iz tega zakona jaz razumem, da lahko načeloma tudi mi iz pedagoške fakultete poučujemo matematiko na gimnazijah, saj smo imeli univerzitetne dvopredmetne študijske programe :
  • matematika-računalništvo,
  • matematika-tehnika ali
  • matematika-fizika.
Imam prav, @Mladi učitelj ?
 
Zdravo.

Odpisujem super pozno, a vendar.

Kolikor so mi poznane zadeve je stvar sledeča. Moj nasvet je: dodatno se izpopolnjuj le, če ti vodstvo to naloži. Programi so dosti dragi, a imaš možnosti sofinanciranja - SVIZ ima še odprt razpis do 28/09/2015.

Problem je tudi v tem, da se dogajajo spremembe na tem področju in prav možno je, da se bo spremenila struktura strokovnih izpopolnjevanj, kao da se bo prilagodila bolonjskemu procesu. Osebno se ne bi trega lotil, razen če ti vodstvo to nalaga, ker je zadeva kar dosti draga, če nimaš sofinancerjev.

Sorry za skromen odgovor.
 
Hehe, ne sej samo vprašam, saj še nikjer ne delam ... Sicer imam občutek, da sem bolj za računalništvo ....
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Med predlaganimi spremembami zakona o osnovni šoli je tudi uvedba nacionalnega preverjanja...
Odgovori
0
Ogledi
71
  • Članek
Vzgoja in izobraževanje sta verjetno najpomembnejši družbeni sistem. Gradita prihodnost...
Odgovori
0
Ogledi
224
  • Članek
Eurydice Slovenija Dnevi svetovanja za znanje 2023
Letošnji Dnevi svetovanja za znanje 2023 se začenjajo danes, 20., in bodo potekali do petka, 22...
Odgovori
0
Ogledi
498
  • Članek
Prva, aprilska številka revije Mentor in znanje je posvečena vprašanjem, kako oblikovati...
Odgovori
0
Ogledi
266
  • Članek
Danes je mednarodni dan matematike in dan števila pi, ki je posvečen tej matematični konstanti...
Odgovori
0
Ogledi
51
Pozdravljeni! Zanima me, ali ima kdo izkušnje s poučevanjem matematike v osnovni šoli in...
Odgovori
0
Ogledi
436

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu