DOLTAR - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
DOLTAR - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Delitev oblasti, opiši eno
2. Evropski parlament. Kdo je naša komisarka v EU?
3. Katera je, po mojem mnenju, najpomembnejša otrokova pravica na mojem področju dela?
 
Super izpraševalka! Vso srečo!

1) Simboli naše države in EU?
2) Kje so zapisane pravice otrok? Je naša država podpisnica konvencijie? Kdaj jo je podpisala? Definicija otroka.
3) Veje oblasti? Opiši eno izmed njih!
 
- nedotakljivost stanovanja (vse o tem; brez česa ne smejo vstopiti v tuje stanovanje; kdo mora biti navzoč; v katerih primerih lahko uradna oseba vstopi brez odločbe in brez navzočnosti prič)
- državni zbor (sestava, mandat, kdo razpiše volitve v DZ, vse pristojnosti DZ)
- poslanska imuniteta (vse o tem; v katerem primeru pa poslanska imuniteta ne velja)
- konvencija o otrokovih pravicah, opisati pravico do počitka in prostega časa (kako se ta pravica kaže v šoli)

Izpraševalka je mlada, prijazna.
 
6.5.2015

Zelo prijazna mlada gospa.

Danes nas je vse vprašala simbole EU in SLO.

Katere pravice smo pridobili z vstopom v EU.

Volilna pravica - našteti in opisati, kaj pomeni.

Dala mi je na izbiro aktivno ali pasivno volilno pravico - kaj bom opisala, ker sem povedala primer, da z aktivno volimo predsednika, DZ in s pasivno DS, sodnike.

Izbrala sem državni zbor, povedala št. poslancev, mandat, predsednika kdo je, podpredsednike, kakšna pooblstila imajo poslanci. Vprašala me je kaj je poslanska imuniteta, sem se malo zapletla in je pomagala. Jo je pa zanimalo, kdaj ne velja oz. je ne morejo uveljavljati.

Pravica do izobraževanja - kako jo država izvaja.
 
(Zelo simpatična, mlada, prijazna, pomaga, vse je potekalo v smislu sproščenega pogovora)

1. Volilna pravica
2. Sestava DZ in DS ter njun odnos (kdo voli DZ, kdo DS)
3. Imuniteta poslancev
4. Simboli EU
5. Simboli Slovenije
 
Prijazna in lepa.

25. maja sem dobil naslednja vprašanja:
1. EU parlament,
2. SLO parlament,
3. Poslanska imuniteta.

Seveda zraven postavlja podvprašanja. Najprej vpraša npr. kdo sestavlja EU parlament, potem pa vpraša: kako so izvoljeni, kako odločajo, kakšne pristojnosti ima parlament ... Potem pa če je kakšna podobnost s slovenskim parlamentom. In tako se POGOVOR smiselno nadaljuje.
 
Izpit sem opravljala kot profesorica razrednega pouka.

1. Naštej 3 otrokove pravice, ki so opredeljene v Konvenciji in opiši eno, ki je najpomembnejša za tvoje področje. Kako se pravica do igre in prsotega časa kaže v šoli? Kako država ureja izobraževanje?
2. Evropski parlament.
3. Nedotakljivost stanovanja.
4. Ali imamo v Sloveniji smrtno kazen?
 
Izpit sem opravljala 1.7.2015 za OŠ.
- Naštej EU simbole.
- Kdaj je SLO vstopila v EU?
- Pravice, ki smo jih pridobili z vstopom v EU!

Zelo prijetna in sproščena ženska!
 
Zares super izpraševalka! Bolj mlada, prijazna, te dopolni in pomaga, če se zmedeš. Ko vidi, da stvari poznaš, zaključi in gre na naslednje vprašanja. V komisiji sem jo imela namesto gospe Novak Kolenko.

Vprašanja:
1. Simboli EU in Slovenije (poleg tega pa še kdaj je Slovenija postala članica EU --> podpisana pristopna pogodba, kdaj članica, kdaj € in članica schengenskega območja)
2. Uradni jezik v Sloveniji (kako je s tem na območju manjšin, katere pravice imajo pripadniki narodnih skupnosti, kako je z Romi)
3. Kako se deli oblast + vpisala sem lahko eno po želji

Vso srečo! :)
 
Ustava - Dolatar:
1. Veje oblasti. Opiši DZ
2.Kdo voli poslance v DZ?
3.Simboli EU in SLO
4.Poslanska imuniteta
5. Ali je predsednik rep. lahko tudi poslanec?
6. Kako se imenuje listina o otrokovih pravicah, opiši eno, ki se ti zdi najbolj pomembna
7.Katere manjšine ustava še omenja poleg italjanske in madžarske' (rome)
 
Prijazna!

1.Konvencija o otrokovih pravicah
2.katere pravice smo pridobili z vstopom v EU?
3.Predsednik
 
1. Splišne določbe v ustavi.
2. Konvencija o otrokovih pravicah- splošno ter izpostavi pravico, ki je po tvojem mnenju najbolj pomembna.
3. Simboli EU.
4. Imamo v SLO smrtno kazen? Je v SLO dovoljen splav?
 
Prijetna izpraševalka.. Moraš znal seveda, ampak te usmerja s podvprašanji (jaz sem se zmedla in ko sem odgovorila na en del, sem sproti pozabila, kaj mi je rekla naj še povem, pa se je nasmehnila in me vprašala, če jo je še kaj posebej zanimalo). Vprašanja pa so bila sledeča:

1. Veste morda, katere volitve bodo letos? (Predsedniške). Pokima in reče, naj ji povem kaj več o tem. Povedala sem, kako in kdo voli predsednika, potem je vprašala še glede mandata, pristojnosti in ali lahko predsednik ob tem počne še kaj drugega (ne, ker je njegova funcija nezdružljiva z ostalimi). Pri pristojnostih sem začela, malo sem obnolknila, da bi razmislila, pa me je kar sama dopolnila, zapisala kljukico in šla na naslednje vprašanje.

2. Kaj iz Konvencije pomeni pravica otroka do identitete? Vprašala je še, kakšno številko dobi otrok, ko se rodi, ampak me je tako iznenada vprašala, da sem se čisto zmedla. Na mizi pred sabo sem imela osebno izkaznico in je rekla: "Tam na osebni jo imate zapisano :)"

3. Evropski parlament. Povedala sem št. naših poslancev, kako se volijo, pristojnosti EP. Potem pa me je še vprašala, če vem mogoče, koliko je poslancev v EP? Pa sem rekla, da naših je 8 in št. poslancev vsake članice je odvisno od velikost države članice oz. od števila prebivalcev, tako da verjetno jih je zelo veliko. Se je nasmehnila in rekla neko številko čez 700.

Bilo je še nekaj manjših vprašanj, ki pa se jih ne spomnim več. Nič pretresljivega. Sva hitro zaključili in je bila zadovoljna.
 
Izpraševalec Doltar:

1. Evropski parlament (funkcije, mandat, koliko poslancev ima SLO v EP, ali katerega poznate (poimensko)?
2. Nedotakljivost stanovanja.
3. Predsednik (Začela je takole: letos, 2017, so volitve-ali veste katere? Navezali sva se na predsednika. Ali ima pomembno funkcijo, kakšna je njegova vloga ...Želela je slišati, da ima bolj predstavitveno vlogo, kot pa zelo pomembno.)
 
Težko rečem, da me je izpraševala, bolj je šlo za pogovor o izvršilni oblast - na splošno o državnem svetu in državnem zboru, primerjava z evropskim parlamentom (katere funkcije opravlja), združljivost funkcij slovenskih poslancev (ne more biti župan), čisto na koncu pa je želela slišati še definicijo otroka.

Zelo prijazna gospa, ki ni nič komplicirala, želela je, da povem odgovore s svojimi besedami.
 
1. simboli evropske unije, koliko članic šteje evropska unija, načelo delitve oblasti
2. državljanstvo EU
3. najpomembnejše pravice ustave, vrhovno sodišče in ustavno sodišče
 
Moja vprašanja:
1. Katere pravico smo pridobili z vstopom v EU
2. Katera je zame najpomembnejša otrokova pravica ( zakaj)
3. Kaj pomeni, da je slovenija demokratična, pravna in socialna država?


Zelo simaptična in prijazna izpraševalka. Ne komplicira, če vidi, da znaš.
 
Vprašanja:
1. Konvencija; kaj pomeni pravica do identitete?
2. Predsedniške volitve, naloge predsednika RS, kdo vse ima nezdružljivost funkcije?
3. Evropska komisija; pristojnosti, predsednik komisije, naša komisarka?

Prijetna izpraševalka.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 12. apr 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
3
Ogledi
787
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
582
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.078

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu