DOLENC - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
DOLENC - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

G. Dolenc je izredno prijeten in topel izpraševalec. Ker izprašuje prvi, res sprosti ozračje ...
Vprašanja:
- neposredni in posredni simboli Slovenije (+ kdo je uglasbil Zdravljico),
- sodna oblast v Slovneniji (kakšna sodišča imamo, kdo voli sodnike in za koliko časa) in v EU,
- pravica do svobode gibanja in kdaj je lahko omejena (kazensko, bolezni).

Srečno!
 
1. Pravna in socialna država - kaj to pomeni; kako se kaže
2. O vladi - predstavi; kaj pomeni, da ima izvršilno oblast; ali lahko lahko sprejema kakšne podzakonske predpise in katere; katera dva takšna predpisa je vlada sprejela v šolstvu; kateremu EU organu je naša vlada podobna
3. Otrokova pravica do identitete - kaj to pomeni; kje je zapisana; kdo je sprejel KOP
 
  1. Kaj pomeni, da je Slovenija socialna in pravna država?
  2. Ustavno sodišče (pristojnosti, kodi voli sodnike, ustavna obtožba, ustavna pritožba ...)
  3. Ali obstaja v EU institucija, ki bi jo lahko primerjali z našim ustavnim sodiščem? Kje ima sedež? Katrero sodišče je v Strasbourgu?
 
zelo fajn gospod, ki pomaga tudi ko sprašujejo drugi izpraševalci :)

1.kaj pomeni da je država demokratična
2.kaj pomeni da je republika
3.državni svet (ni bilo treba v podrobnosti, samo kateri so in katerih je največ)
 
DOLENC:
1. URADNI JEZIK (in kdo izbere jezik na sodišču npr. v Lendavi- madžarski ali slovenski- izbere ga stranka in ne sodiše)
2. VLADA (samo na kratko kdo jo sestavlja in kaj dela. potem me je vprašal nekaj kar nism razumela- odgovor je bil -minister brez listnice- sem ugibala, ker to velikokrat slišimo po tv-ju ;) ), KATERI EVROPSKI INSTITUCIJI JE PODOBNA- EVROPSKI KOMISIJI (kdo jo sestavlja).
3. NEDOTAKLJIVOST STANOVANJA
Gospod je zelo prijazen in opravi res na hitro. Če se ti zatakne ti pomaga. Sprašuje le splošne stvari- ne gre v podrobnosti. In sprašuje prav ta vprašanja, ki so objavljena na forumu. Srečno!
 
- Funkcije predsednika
-Svoboda gibanja
-Uradni jezik

Super g., pomaga tud pri drugih dveh :)
Srečno
 
1. Temeljna ustavna listina o samostojnosti Slovenije (kdaj, kdo jo je sprejel, vsebina, je del ustave rs, izbrisani)
2. Predsednik RS. Kateri organ EU je primerljiv po funkciji?
3. Temeljna človekova pravica - enakopravnost (razlaga, kako je z invalidi)
 
1. Kaj pomeni, da je Slo parlamentarna država? Kaj pomeni republika?
2. Sodišče in primerjava s podobno EU institucijo.
3. Pravica do šolanja.
 
1. Državni zbor (vse, kdo ga sestavlja, koliko članov, katerih članov največ).
2. Pravica o varovanju osebnih podatkov (prenesel na prakso, kako je v šoli s tem).
3. Svet EU

Izjemno prijazen gospod, ki pomaga in ti prežene ves strah.
 
opravljala sem za pomočnico vzgojiteljice
Zelo prijazen gospod, pomaga ti tudi pri drugih izpraševalcih (nakaže :)).

1. Državni zbor - kdo ga sestavlja, njihove naloge, kdo izvoli poslance, katera evropska institucija je primerljiva z državnim zborom
2. Pravica: varstvo osebne svobode - kaj govori ta pravica, kdaj se lahko odvzame prostost in za koliko časa
3. Uradni jezik RS - kaj sploh je uradni jezik, kje se ga uporablja, kako je v narodno mešanih območjih
 
Imela sm izpit 18. 9. 2014
1. Posredni in neposredni simboli Slovenije in EU.
2. Vlada (vse o njej) + zaupnica in nezaupnica vladi.
3. Svoboda gibanja in kdaj je lahko omejena.

G. Dolenc je zelo prijazen in sprasuje tocno ta vprasanja k so na forumu.
Srecnoo vsem, ki vas ta zivcna vojna caka. ;)
 
Pozdravljeni!

Gospod Dolenc je zelo prijazen (spominjal me je na Dedka Mraza), njegovo izpraševanje izgleda kot nekakšen pogovor in zelo pomaga. Moja vprašanja so bila:
Kaj pomeni, da je Slovenija demokratična republika (to me je vprašal, ker sem po izobrazbi sociolog)
Kaj je značilno za takšno ureditev (volitve, oblast ima ljudstvo,...)
Ali je demokratično, če DZ potrdi določen zakon in potem ga posameznik ne upošteva (NE)
Sodstvo (kdo izvoli sodnike in na čigav predlog, mandat, vrste sodišč,...)

SREČNO :)
 
uradni jezik v SLO (splošno, narodno mešana območja); ali je slovenščina tudi uradni jezik EU, koliko jezikov je v EU, koliko držav ima EU in še nekaj o Evropskem parlamentu; državni zbor (vse o njem); človekove pravice (volilna pravica)

Srečno! ;)
 
Strokovni izpit sem imela 4. 12. 2014. Področje: razredni pouk.

Zelo prijazen gospod, ne zahteva podrobnosti, če vidi, da znaš.

1. vprašanje: Tri veje oblasti (katere so, kdo so predstavniki posamezne veje).

2. vprašanje: Državni svet (sestava, predstavniki, naloge oz. pristojnosti, kaj je to veto, s katero EU institucijo bi ga lahko primerjali - Svet EU), kdo sestavlja Svet EU.

3. vprašanje: Pravica do izobraževanja.
 
Gospod Dolenc je prav zabaven in prijazen gospod z brado, ki je v tem decembrskem času tudi mene spominjal na Dedka Mraza :) In moram reči, da je tudi tako prijazen, kot Dedek Mraz :) Postavlja precej splošna vprašanja, vmes pomaga in te usmerja.

POSREDNI IN NEPOSREDNI SIMBOLI SLO (ko sem začela opisovati grb in zastavo me je takoj prekinil in povedal, da verjame, da to znam. Dlje sva se zadržala pri Zdravljici: čigav je tekst, kdo ga je uglasbil, koliko kitic ima, je imela izvirno več kitic, katero pojemo, je res, da je Premrl uglasbil Zdravljico pred 150 leti, kot so včeraj cel dan govorili po radiu (ne, uglasbil jo je kasneje) - več o tem je želel vedeti, ker sem glasbena pedagoginja).

SVOBODA GIBANJA (tudi kdaj pravico omejimo)

SIMBOLI EU (kaj pomeni 12 zvezdic (simbol povezanosti, to NI število ustanavnih članic, ker jih je samo 6!), himna (Beethoven, 9. simfonija - 4. stavek, Schillerjevo besedilo), zakaj je ravno 9. maj praznik, kdo je takrat predstavil idejo (FR. zunanje ministrstvo), katera oseba natančno Schumann), pri neposrednih sem morala našteti praznike in datume (pazite, da ne naštejete novega leta, ker to praznujejo vsi in ni samo SLO simbol), dogodka, zaradi katerega sta Dan reformacije in Dan samostojnosti in enotnosti praznika in katerega leta sta se zgodila (25. 6. 1990 - Ustavna listina o samostojnosti in neodvisnosti; 26. 12. 1990 - rezultati plebiscita)
 
g. Dolenc je zelo prijazen in tudi pomaga, brez panike :)

Kaj pomeni, da je Slovenija demokratična država? Iz kje izhaja to beseda oz. kaj pomeni? (demos kratos - vlada ljudstvu)
Kaj pomeni, da je republika? (vrsta vladavine)
Vlada (kdo jo sestavlja, kašne so njene naloge, ...) Ali ima možnost da sprejema zakone? Katera evropska institucija ji je najbolj podobna? (evropska komisija)
 
1. Sodna oblast (vse, kdo voli sodnike, evropska sodišča, vrsta sodišč)
2. Svoboda gibanja
 
1. DRŽAVNI SIMBOLI - POSREDNI IN NEPOSREDNI
2. DRŽAVNI ZBOR + PODVPRAŠANJA!
3. ČLOVEKOVE PRAVICE - OTROKOVA PRAVICA IDENTITETE

Gospod Dolenc je zelo prijazen, korekten, išče znanje!
 
1. Kaj pomeni, da je Slovenija demokratična država?
2. Predstavitev naše vlade in primerjava z Evropsko komisijo. (Ali lahko vlada sama sprejema zakone? Tudi nekatere. (Tega nisem vedela in je on povedal, da lahko na finančnem področju ali pa nekatere glede okoliša šole oz. nekaj takega.) Ali lahko Evropska komisija predlaga zakone? Seveda, saj je za to edina pristojna.)
3. Nedotakljivost stanovanja. Katera služba lahko v izjemnih okoliščinah pride v stanovanje brez soglasja lastnika ali odločbe sodišča? Npr. gasilci.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.173
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.274
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT-USTAVA - USTAVA Preberi več o...
Odgovori
0
Ogledi
850
Pozdravljeni, ne najdem vprašanj izpraševalke Jožice Šeme (ustava). Mi lahko kako pomagate? Hvala
Odgovori
1
Ogledi
1.020
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.220
  • Zaklenjeno
Izpitna vprašanja 18.5. mag. Manica Gros: -Vloga državnega zbora -Evropska komisija -Kaj pomeni...
Odgovori
1
Ogledi
683
  • Rešeno
Pozdravljeni, gospa mi je dodeljena za izpraševalko, najdem pa samo 3 njena vprašanja. Koliko...
Odgovori
1
Ogledi
705

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu