Dodatek za usposobljenost in poučevanje treh ali več po vsebini različnih predmetov

Trenutno berete:
Dodatek za usposobljenost in poučevanje treh ali več po vsebini različnih predmetov

Pridružen
27. dec 2014
Prispevki
42
Področje
  1. Vrtec
  2. Osnovna šola
Pozdravljeni,

ali mi lahko kdo pomaga. V prejšnjem šolskem letu sem poučevala tri različne predmete, od tega dva obvezna in enega izbirnega (obvezni izbirni predmet), prejemala sem dodatek za poučevanje treh ali več različnih predmetov.

V letošnjem šolskem letu poučujem iste tri predmete, kot lani in še enega obveznega izbirnega več, pa dodatka ne prejemam. Računovodkinja mi je pojasnila, da do dodatka nisem upravičena, saj bi morala imeti izobrazbo za tri različne premete (za dva diplomi - to imam in za tretjega lahko modul), če bi želela prejemati dodatek. Jaz si člen iz kolektivne pogodbe razlagam tako, da če sem usposobljena za poučevanje treh ali več različnih predmetov (kar sem) in jih tudi poučujem (kar jih), potem bi morala prejemati dodatek.

Kaj je pravilno? Lansko izplačevanje dodatka ali letošnja zavrnitev?

Najlepša hvala za pojasnilo!

39. člen
(dodatki za nevarnost in posebne obremenitve)

5. Dodatek za usposobljenost in poučevanje treh ali več po vsebini različnih predmetov v višini 3% urne postavke javnega uslužbenca.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni,

čisto po črki zakona je po mojem mnenju pravilno letos, torej brez dodatka, saj niste (formalno) usposobljeni za poučevanje treh ali več po vsebini različnih predmetov. Najbolje sicer, da to vprašate tudi ravnatelja na šoli ali pravno službo šolskega sindikata (če ste članica).
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Zakaj profesorji, ki so doštudirali matematiko na Pedagoški fakulteti, naj ne bi poučevali na...
Odgovori
0
Ogledi
299
  • Članek
Umanotera vabi na usposabljanje Poučevanje o (pre)hrani v času podnebnih sprememb, ki bo...
Odgovori
0
Ogledi
143
  • Članek
Izšla je zadnja izdaja redne publikacije Pedagoškega inštituta, ki predstavlja spremljevalno...
Odgovori
0
Ogledi
316
  • Članek
Izšla je zadnja izdaja redne publikacije Pedagoškega inštituta, ki predstavlja spremljevalno...
Odgovori
0
Ogledi
486
  • Članek
V okviru internega projekta Pedagoške fakultete UL so člani katedre za računalništvo v...
Odgovori
0
Ogledi
552

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu